جستجو کردن

نوشته های اخیر

آینده چیتگر و چشم انداز رشد منطقه 22 تهران

 • اگر سری به چیتگر تهران زده باشید و عظمت آنرا مشاهده نموده باشید قطعا به این افتاده اید که آینده چیتگر و چشم انداز رشد منطقه 22 تهران تا کجا پیش خواهد رفت. این منطقه در حال حاضر تمامی مواردی که در یک شهر بزرگ دنیا قرار است وجود داشته باشد را دارد که شاید باورتان نشود بزرگترین و وسیع ترین مرکز خرید جهان (ایرانمال) در این منطقه قرار گرفته شده است که حتی از مجموع رتبه دوم و سوم بعد از خودش هم بزرگتر است.

  آینده چیتگر و چشم انداز رشد منطقه 22 تهران
  آینده چیتگر و چشم انداز رشد منطقه 22 تهران

  همچنین وجود دریاچه چیتگر به همراه شهربازی هزار و یک شهر که قرار است بزرگترین در خاورمیانه باشند به همراه دیگر جاذبه ها در این منطقه وجود دارد و واقعا برای هر فردی که به این محدوده مراجعه میکند آینده چیتگر و تصور پیشرفت آن را خواهد داشت. در این مطلب ضمن معرفی ویژگی های کنونی چیتگر و همچنین مواردی که در حال ساخت و ایجاد شدن است، چشم اندازی از رشد منطقه 22 را پیش بینی خواهیم کرد تا اگر قصد سرمایه گذاری در این محدوده را دارید بتوانید آینده چیتگر را متصور شوید.

  آینده چیتگر

  در حال حاضر صدها برج در چیتگر ساخته شده اند و تعداد بیشتری از برج های ساخته شده، پروژه های در حال ساخت وجود دارد که در نقاط مختلف این چیتگر در حال احداث هستند. بد نیست بدانید که چیتگر وسیع ترین منطقه تهران است که 5800 هکتار وسعت دارد که نزدیک به 2 هزار هکتار آن فضای سبز است. اگر میخواهید لیست کلیه برج های آماده در چیتگر را به تفکیک محله مشاهده نمایید میتوانید به مطلب اسم برج های چیتگر مراجعه فرمایید.

  ابتدای شکل گیری منطقه 22 چیتگر در اطراف دهکده المپیک بوده و با شکل گیری دریاچه چیتگر، بافت مسکونی در اطراف آن ایجاد شده است که در نهایت انبوه سازی و برج سازی در آن قسمت انجام شده است که در حال حاضر برج های نزدیک دریاچه چیتگر گرانترین برج های این محدوده میباشند که البته تفاوت قیمت آنها در متریال و امکانات برج ها هستند.

  در اوایل ساخت و شکل گیری منطقه چیتگر، بیشتر زمین های این قسمت باغ انار بوده است و برخی نیز در اختیار ارگانهای دولتی بوده است. در حال حاضر قیمت زمین 300 متری در شهرک گلستان بطور میانگین 51 میلیارد است در حالیکه در 10 سال گذشته قیمت همین قطعه های 300 متری 2 میلیارد تومان بوده است که در واقع 250 برابر شده است که با احتساب تورم رقمی عجیب است.

  آینده چیتگر
  آینده چیتگر

  بهتر است بدانید که در شکل گیری شهر تهران که در ابتدا نزدیک بازار کنونی بوده گرایش ساخت و ساز و شهرسازی به سمت شرق بوده است و سپس بعد از اشباع آن به غرب تهران کشیده شده است و این مهمترین علتی است که رشد قیمت غرب تهران نسبت به شرق بیشتر بوده است و در واقع شرق تهران جا مانده است.

  رویدادی که در چیتگر رخ داده است در واقع مانند آباد شدن چند منطقه در غرب تهران است که به ترتیب رشد نموده اند اما در چیتگر به دلیل وسعت آن محله های آن هستند که در حال تغییر هستند بطوریکه در حال حاضر از مروارید شهر که آخرین محله این منطقه است تا اولین قسمت آن از اتوبان بدون ترافیک 10 دقیقه راه است!

  آینده دریاچه چیتگر و محله های اطراف

  دریاچه چیتگر در حال حاضر یکی از مناظر طبیعی و پر بازدید تهران است و حکم بام تهران در ولنجک و یا پارک جمشیدیه در قیطریه را دارد یعنی در اواخر هفته شلوغ است و مراجعه کننده زیاد دارد.

  برج های اطراف دریاچه چیتگر نیز از همین ویژگی بهره مند هستند ولیکن هنوز جای رشد وجود دارد زیرا زمین در حال ساخت وجود دارد اما برج هایی که دید و ویو مستقیم به دریاچه دارند بسیار محدود میشوند و در آینده محدودتر نیز خواهند بود و قطعا داشتن یک آپارتمان به دید به دریاچه در آینده میتواند مانند جواهری قیمتی باشد.

  در محله های اطراف کوهک نیز به همین منوال است و در واقع این محله اولین جایی است که برج سازی بعد از دریاچه در آن انجام شده است اما جبران نداشتن دید به دریاچه را با امکانات برج ها جبران نموده اند یعنی برج های این محدوده دارای امکانات بالایی میباشند که در برج های دریاچه چیتگر یا وجود ندارد و یا در برخی از آنها قرار گرفته شده است.

  آینده دریاچه چیتگر و محله های اطراف
  آینده دریاچه چیتگر و محله های اطراف

  توجه داشته باشید امکانات بالاتر در برج های مساوی با افزایش چشمگیر شارژ ماهیانه برج های چیتگر است که میتواند از متری 3 هزار تا 20 هزار تومان متغیر باشد.

  حال اگر بخواهیم محدوده چیتگر شمالی را نیز جزو محله هایی قرار دهیم که در جنوب پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته شده اند باید بگوییم که بهتر است به سراغ این محدوده نروید زیرا در جنوب پارک و در بین 2 صنعت خودرو سازی واقع شده است و ماهیت آن بطور کلی با نواحی دیگر چیتگر متفاوت است و مشکلات چیتگر شمالی به گونه ای است که بافت قدیمی آن اجازه پیشرفت به آن نمیدهد.در قسمت بعدی قصد ما بر بررسی آینده چیتگر محله به محله به سمت غرب است.

  آینده چیتگر و محله های غربی در حال ساخت

  این بخش جایی است که در تاریخ دی ماه سال 1402 که زمان نگارش این مطلب است برای افرادی که قصد بررسی آینده چیتگر را دارند بسیار مفید م حیاتی است. محله های قدیمی تر چیتگر که شامل دریاچه، کوهک و میدان المپیک هستند تا کنون آباد شده اند و قطعا فرصت برای سرمایه گذاری و رشد قیمت کمتر از محله های در حال ساخت است.

  شهرک چیتگر که با نام شهرک ارتش نیز شناخته میشود در حال ساخت ترین منطقه در چیتگر است که برج های ارتش در آن واقع شده است که البته بر خلاف ذهنیتی که ممکن است از پروژه های ارتش داشته باشید، این دسته از برج ها هم لوکس ساخته میشوند و هم دارای امکانات استاندارد برج ها هستند.

  آینده چیتگر و محله های غربی در حال ساخت
  آینده چیتگر و محله های غربی در حال ساخت

  این دسته از برج ها در قالب تعاونی ها در حال ساخت و ساز هستند که در 4 پهنه تقسیم بندی شده اند که A,B,C,D میباشند که با نام پهنه های ارتش نیز شناخته میشوند. این دسته از برج ها در حال حاضر دارای قیمت بسیار مناسبی میباشند در حالیکه قیمت فروش برج های آماده متری 75 الی 85 میلیون تومان است این برج های در حال ساخت با جریمه دیرکرد و قیمت قطعی از 32 الی 45 میلیون تومان قیمت دارند.

  اگر میخواهید تفاوت واحدهای تعاونی و خصوصی را بدانید میتوانید به بخش مربوط به آن مراجعه نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که یکی از عواملی که باعث رشد قیمت در چیتگر میشود، آماده به تحویل شدن برج های آن است که در این شهرک تقریبا از 25 برجی که در حال اجرا دارد تنها 3 برج آن تحویل داده شده اند و مابقی آنها در بین سالهای 1403 الی 1406 تحویل داده میشوند.

  همچنین در نظر داشته باشید که پروژه چیتگر ارتش پهنه c دارای شرایط پرداخت بصورت اقساطی نیز میباشد که برای افرادی که دارای سرمایه ای محدود هستند میتواند گزینه مناسبی باشد و آینده چیتگر در این نواحی به دلیل توسعه آن بسیار مطلوب است.

  آینده شمال اتوبان خرازی

  شمال اتوبان خرازی در حال حاضر یک محدوده تازه کشف شده است که البته بافت آن قدیمی است زیرا جاذبه های جدیدی در اطراف آن ایجاد شده است که باعث شده سازنده ها نگاهی به این محدوده داشته باشند. از طرفی دیگر قرار گرفته شدن در دامنه کوه یکی از ویژگی های مهم شهرک باقری و شهرک مهستان است که البته باید در نظر داشته باشید که بافت شهرک باقری بسیار مطلوب تر از دیگر نقاط شمالی اتوبان خرازی است.

  داشتن دید جنوبی به ایران مال و همچنین مجاورت در کوه باعث شده است که چندین پروژه عظیم در این منطقه در حال احداث باشد که بصورت شهرکی ساخته شده اند. این دسته از برج های را میتوان جزو برج های نزدیک به ایران مال به حساب آورد که در واقع در آن سوی اتوبان واقع شد اند و دید جنوبی به این مرکز خرید دارند.

  آینده شمال اتوبان خرازی 
  آینده شمال اتوبان خرازی

  زمین های این محدوده که در قالب آپارتمان های مسکونی ساخته شده اند مربوط به بافت قدیمی بوده که قابلیت نوسازی در آن وجود دارد که قطعا میتوان برج سازی در آن محدوده انجام داد به همین دلیل جزو گزینه های آینده دار چیتگر هستند که میتوانید روی آن حساب کنید. همچنین این محدوده جزو معدود محله های قدیمی است که جزو آپارتمان سند دار منطقه 22 محسوب میشوند و کلیه زمین ها و آپارتمان های آن دارای سند رسمی میباشند و پایان کار دریافت نموده اند.

  ساخت و ساز اولیه در این شهرک توسط سپاه و آتش نشانی بصورت مشترک انجام شده است.

  آینده بلوار اردستانی و محله های اطراف

  اگر بخواهیم واقعیت را بگوییم در بلوار اردستانی به دلیل اینکه 3 شهرک بزرگ وجود دارد که شامل مجمتمع نگین غرب که قدیمی است، شهرک دانشگاه شریف که آن هم بافت قدیمی دارد و همچنین برج های خرازی که جزو برج های ساخته شده توسط سپاه با تراکم بالا هستند رشد بیشتری را متصور شویم، از نظر ما بعید است.

  اگر قصد خرید خانه در بلوار اردستانی را دارید بهتر است بدانید که این نقطه در حال حاضر رشد خود را کرده است و علت آن نیز وجود 2 شهرک قدیمی است و همچنین شهرک جدید به دلیل ساخت با تراکم بالا، قیمت ها به نحوی در این محدوده شکسته است و به قول معروف به قمیت رسیده است.

  در حال حاضر قیمت خرید آپارتمان در بلوار اردستانی در شهرک خرازی برای برج های نوساز متری 53 الی 60 میلیون تومان میباشد که به نسبت به دیگر نقاط چیتگر در حال حاضر بسیار پایین است.

  آینده بلوار اردستانی و محله های اطراف 
  آینده بلوار اردستانی و محله های اطراف

  توجه داشته باشید که قیمت خرید همین برج ها در سال 1400، 1 میلیارد و 700 میلیون تومان برای واحد 120 متری بود که در واقع خرید در آن موقع یک فرصت بوده که جزو شهرک های آینده دار چیتگر به حساب می آمده است ولیکن در حال حاضر رشد قیمت در آن اتفاق افتاده است.

  حال نکته این است که در نزدیکی بلوار اردستانی، شهرک الهیه غرب وجود دارد که این شهرک بصورت ویلایی شامل 580 قطعه زمین 330 الی 430 متری است که زمین های آن دارای سند بوده و ساخت و ساز مجاز با 60 درصد تراکم در قالب 3 طبقه مسکونی و 6 واحد قابل ساخت است .

  قیمت زمین در حال حاضر در این قسمت متری 88 میلیون تومان است که میتواند فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری باشد و در واقع این قسمت از بلوار اردستانی است که جای رشد زیادی دارد و آینده دار است.

  آینده مروارید شهر شمالی و جنوبی

  مروارید شهر آخرین نقطه در حال ساخت در چیتگر است که در واقع غربی ترین محله آن نیز میباشد. در حال حاضر مروارید شهر شمالی برج های آماده ی زیادی دارد که قیمت آپارتمان در برج های مروارید شهر شمالی در حال حاضر برای برج های نوساز متری 80 الی 100 میلیون تومان است که این افزایش قیمت با باز شدن خروجی از اتوبان خرازی در سال جاری رخ داده است.

  در قسمت مروارید شهر جنوبی، هنوز زمین ها در حال تغییر کاربری میباشند و نزدیک به 40 پروژه در این محدوده تعریف شده است که به محض انجام تغییر کاربری افزایش قیمت چشمگیری خواهد داشت.

  آینده مروارید شهر شمالی و جنوبی
  آینده مروارید شهر شمالی و جنوبی

  به علت اینکه این دسته از پروژه ها در مراحل اولیه قرار دارند خرید قسطی آپارتمان در چیتگر در این مناطق با مبلغ پایینتری قابل انجام است که به دلیل این است که هنوز ساخت و ساز در مراحل اولیه میباشد.

  این منطقه شاید در حال حاضر بهترین منطقه چیتگر برای زندگی نباشد اما برای سرمایه گذاری میتواند گزینه مناسبی باشد و آینده مروارید شهر بسیار مطلوب و روشن است.

  توجه داشته باشید که هر منطقه ای که در حال ساخت باشد فرصت های بیشتری برای سرمایه گذاری در آن وجود دارد و میتواند آینده بهتری داشته باشد و بطور کلی در این مطلب قصد بررسی آینده چیتگر و محله های آنرا داشتیم که برایتان روشن نمودیم که کدام مناطق جای رشد و پیشرفت بیشتری نسبت به دیگر نقاط چیتگر دارند.

  در نظر داشته باشید که از قسمت منو سایت در بالای وبسایت میتوانید لیست کلیه پروژه های چیتگر را مشاهده نمایید و اطلاعات آنرا کسب نمایید و یا میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در مورد پروژه ها، مناطق آینده دار چیتگر و فرصت های سرمایه گذاری دریافت نمایید.

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه