جستجو کردن

نوشته های اخیر

تعیین وضعیت زمین های مروارید شهر

 • اگر اطلاعات پروژه های محدوده مروارید شهر را در سایت تهران برج دنبال کرده باشید اشاره بسیاری به وضعیت زمین این منطقه نمودیم و اعلام نمودیم که مواردی از قبیل مالکیت زمین، جواز ساخت و کاربری زمین به میبایست رویت شود و به شنیده ها و به مدارک غیر مستند و شنیده ها از سوی فروشندگان نباید اکتفا کرد. یکی از مواردی که در حال حاضر در قطعه مشخصی در مروارید شهر که بسیاری از پروژه ها در آن محدوده معرفی شده اند به مشکل خورده است نوع پهنه برای جواز ساخت آن میباشد.

  اگر هنوز از نظر موقعیت جغرافیایی با مروارید شهر آشنا نشده اید پیشنهاد ما این است که مطلبی در مورد اطلاعات مروارید شهر نوشته شده است را مطالعه نمایید. در ادامه به بررسی تعیین وضعیت زمین های مروارید شهر می پردازیم .

  فنس کشی زمین های مروارید شهر
  فنس کشی زمین های مروارید شهر

  پروژه هایی که قبل از اخذ جواز شرایط اعلام کرده اند

  بزرگترین مشکل ایجاد شده در پروژه های این قطعه این است که ده ها تعاونی با نام های مختلف و با معرفی اسامی متفاوت برای پروژه ها اقدام به فروش پروژه های به ظاهر ساختمانی  نظیر پروژه یاران در قالب برج های 16 ، 22 و حتی 30 طبقه نموده اند و متراژ حدودی از 60 تا 200 متر اعلام نموده و با یک برگه کاردکس رسید سرمایه گذاری به خریدار اعلام نموده اند که هیچ تعهدی در آن وجود ندارد و اصولا تعهد برای چیزی که هنوز نه مالک آن هستند و نه وضعیت آن مشخص است مصداق فروش مال غیر است که تعداد این دسته از پروژه ها امروز به 40 رسیده و می توانید اطلاعات آنها را در لیست پروژه های مروارید شهر مطالعه نمایید.

  اگر به این تعاونی ها مراجعه نمایید نامه هایی را به شما نشان میدهند که درخواست مساعدت از یک نهاد به نهاد دیگر برای تغییر کاربری زمین شده است اما حقیقت این است که به این نامه ها کاری پیش نمیرود و اگر هم برود پهنه ای که در حال حاضر به این زمین تعلق میگیرد r131 است یعنی نهایت میتوان یک ساختمان 6 طبقه در آن ساخت نه برج هایی که بصورت سه بعدی با هلی پد ، استخر و روف گاردن معرفی میشود و نکته بعدی این است که آن تعاونی که بر اساس 2 برج 30 طبقه ، 300 واحد واگذار کرده است هم اکنون با 2 ساختمان 6 طبقه خود چگونه می خواهد 300 واحد تحویل دهد؟

  زمین پروژه های مروارید شهر
  زمین پروژه های مروارید شهر

  ما اطلاعات کاملتری در این مورد در قسمت کلاهبرداری در مروارید شهر نوشته ایم که میتوانید با شیوه کار این دسته از تعاونی ها آشنا شوید.

  بروزرسانی بهمن ماه سال 1402

  در حال حاضر زمین های این محدوده بعد از گذشت 3 سال تنها در دور آن فنس کشی انجام شده است و عملیات تسطیح خاک انجام میشود که خود این تعاونی ها ادعا دارند که این مرحله گودبرداری است اما این چنین نیست و زمین هنوز تفکیک هم نشده است که بخواهد جواز بگیرد و کماکان در همین مرحله از تغییر کاربری قرار دارد.

  در گذشته نیز زمین هایی که چنین شرایطی داشتند اجازه عملیات تسطیح خاک را گرفته اند اما این موضوع تنها 2 یا 3 ماه در چشم خریدار می آید و بعد متوجه میشود که دوباره شرایط همانگونه است. پیشنهاد میکنیم که قبل از خرید حتما در مورد پروژه های مروارید با ما تماس حاصل فرمایید.

  در نهایت این نکته را بدانید که زمین های این قسمت تغییر کاربری را دریافت خواهند نمود و این موضوع قطعا اتفاق می افتد اما مسئله زمان است و خریدار باید واقعیت را هنگام خرید از پروژه های این محدوده بداند و ذهنیت درستی داشته باشد.

  تنها تعاونی سازها مقصر نیستند

  پروژه های شخصی ساز نیز به گونه های دیگری عمل کرده اند ، هرگاه قوانین مربوط به تراکم شهرداری در یک منطقه تغییر کرده است، ساختمانهایی که در مرحله اخذ جواز قرار گرفته اند در بلاتکلیفی قرار میگیرند که آیا بتوانند از قانون قبلی استفاده نمایند و یا قانون جدید شامل حال آنها می شود.

  در حالی که پرونده آنها از قبل تشکیل شده و در حال طی کردن مراحل اداری است در نتیجه سازنده ها به تصور اینکه قابلیت ساخت 26 طبقه را به عنوان مثال خواهند داشت اقدام به فروش طبقات بالا می نمایند و بعد از گذشت مدتی جواز آنها به آن تعداد طبقه نمیرسد و این در واقع یکی از معایب مروارید شهر است که پروژه های این چنینی در آن تعریف شده است.

  زمین های مروارید شهر
  زمین های مروارید شهر

  در نتیجه حتی اگر در پروژه ای شخصی ساز اقدام به سرمایه گذاری مینمایید باید توجه داشته باشید که طبقه ای که خریداری می نمایید جزو تراکم اخذ شده باشد و بر طبق جریمه و ماده 100 اقدام به خرید ننمایید که ممکن است قوانین این اجازه را به سازنده برای ساخت آن تعداد طبقه ندهد.

  همچنین در عکس بالا نقشه هوایی مروارید شهر را مشاهده می فرمایید که مربوط به قسمت جنوبی است که بخش عظیمی از پروژه ها در این محدوده واقع شده است که دچار مشکل می باشند.

  بهترین راه حل

  اینکه کدام پروژه برای شما بهتر است را باید با واقعیت ها سنجش نمایید نه آنچه خواسته شماست به عنوان مثال اگر مقدار سرمایه شما به اندازه خرید 60 متر از یک پروژه مطمئن و سالم است چون در ذهنتان واحد 90 متری در نظر دارید با همان پول به سراغ خرید یک واحد 90 متری از پروژه ای نروید که آینده آن مبهم است و یا قرارداد و شرایط مناسبی برای خرید ندارد.

  همچنین در اشل بالاتر نیز این موضوع صدق مینماید و حتی اگر سرمایه خرید یک واحد 200 متری از پروژه ای مطمئن را دارید به سراغ خرید 4 واحد 100 متری از پروژه ای دیگر نروید و به تصور اینکه متراژ بیشتری نصیب شما خواهد شد سرمایه خود را به خطر نیندازید.

  مروارید شهر شمالی
  مروارید شهر شمالی

  متاسفانه روز به روز پروژه هایی که در این محدوده تعریف میشوند بیشتر نیز میشود و هر روز با یک نام جدید و تعاونی اقدام به معرفی پروژه جدید مینمایند به عنوان مثال پروژه الماس همت آخرین پروژه تعریف شده در این محدوده است که تاسیس تعاونی آن برای 4 ماه پیش است و پیشتر نیز تحت نام پروژه ای دیگر فعالیت نموده است.

  پیشنهاد ما این است که پروژه ای که قصد خرید آنرا دارید کاملا بررسی نمایید و اطلاعات مربوط به سازنده، سابقه،جواز ، مالکیت و کاربری زمین به همراه تعهدات ساخت را در نظر بگیرید و به این نکته توجه داشته باشید که هر شرایط آسانی مطلوب نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پروژه های ساختمانی میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج در تماس باشید.

   

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  56 نظر در “تعیین وضعیت زمین های مروارید شهر”

  1. عرض سلام و احترام
   احتراما میخواستم بابت این همه مطالب راهگشا و دقیقی که توی سایتتون میذارین تشکر کنم
   توی این شرایط سخت اقتصادی و مالی واقعا کمک بزرگ و بی منتی رو در حق سرمایه گذارها انجام میدین. چه اونایی که صاحبخونه هستن و قصدشون سرمایه گذاریه و چه خیلی هایی که مستاجر هستن و با هزار امید و آرزو میخان یه سقفی بالای سرشون داشته باشن.
   جسارتا فقط یه چند تا نکته رو در رابطه با سایتتون میخاستم بگم که بهبود بدین:
   1. قسمت جستجوش درست کار نمیکنه
   2. واسه مطالب سایت دسته بندی و گروه بندی وجود نداره
   3. در قسمت نوشته های اخیر فقط 10 تا مطلب آخر رو نشون میده و صفحه بندی نداره که مطالب قدیمی تر رو بشه دید و خوندشون
   باز هم سپاس از سایت تحلیلی خوبتون و این همه زحمتی که بابت جمع آوریش کشیدین
   بسیار دقیق و خلاصه و کامل

  2. سلام و خسته نباشین
   در مورد پروژه ستین هم شهرداری جواز 6 طبقه بیشتر به آرین سازه نداده ؟
   در صورتیکه ستین بصورت 12 طبقه مسکونی پیش فروش شده
   مرسی

  3. علیرضا یاوری

   خیلی ممنون از بیان این نکته های ریز و دقیق
   به جرئت میتونم بگم که از هر 10 تا تعاونی مسکن یکی یا دوتاشون ریشه دار، قوی و دارای پشتوانه محکم هستن
   90 درصدشون بدون پشتوانه هستن
   با سپاس از زحماتتون

    1. علیرضا یاوری

     البته من نمیخام بگم کدوم تعاونی ها خوب هستن و یا کدوماشون بد هستن، بلکه اصلا صحبت خوب و بد بودن نیست.
     بلکه منظور من از ریشه دار، قوی و دارای پشتوانه محکم تعاونی ها این هست که دانش و تجربه این کار رو باید داشته باشن. یک تعاونی که الان قوی هست پله به پله پیشرفت کرده و اصول پیشرفت رو مرحله به مرحله پیش رفته، از پروژه های کوچیک شروع کرده و کم کم رفته سراغ پروژه های بزرگ، اول شروع به کارش نرفته سراغ پروژه های بزرگ که بعد توش بمونه.
     اون تعاونی هایی هم که هنوز در ابتدای راه هستن باید این مراحل رو پله به پله برن و قوی بشن وگرنه توش میمونن و سرمایه مردم به باد میره
     این کار نیاز به دانش مدیریتی و فنی قوی، تجربه، نفوذ و … داره که اینها اکتسابیه و سال ها بدست آوردنش طول میکشه
     البته توی همه حوزه های کاری این اصول برقراره و فقط مربوط به این حوزه ساخت و ساز نیست
     با تشکر
     فقط خواستم یک دغدغه و واقعیت رو بیان کرده باشم

  4. الان پروژه‌ه‌ای مثل اسپرلوس 2 که کمیسیون ماده 6 اش اوکی شده و ساختموناش 10 طبقه بیشتر نیست چه مشکلی می تونه جلوی شروع پروژه اش باشه

  5. سلام و خسته نباشین
   خیلی ممنون و متشکر از این همه نکته های ریز و درشت که عموم رو در جریان میذارین
   واقعا این همه مواردی که شما توی این مقاله و مقاله های قبلی تون توضیح دادین رو معلومه که روزها و ماه ها زحمت کشیدین تا جمع آوری کردین
   این همه نکته های کلیدی که شما توی مقاله هاتون بصورت مفید و جامع توضیح میدین رو نمیشه توی اینترنت و با چند تا سرچ بدست آورد
   بلکه نیاز به تحقیقات میدانی و داشتن دانش خاص در حوزه ساخت و ساز و صبر و حوصله فراوان داره
   واقعا شما و همکاراتون و سایتتون دست مریزاد دارین

  6. سلام . مطلب رو دقیقا به موقع زدید! فکرمیکنم کمتر از یه هفته باشه که تغییر کاربری اراضی فاز۲ مرواریدشهر روی سایت شهرداری تایید نهایی شده و منتظرن تعاونی ها که نامه تفکیکی برای هر تعاونی دریافت کنن برای فنس کشی و تجهیز کارگاه و بعد شروع گودبرداری…

  7. عرض ادب و احترام
   هزاران خداقوت به دستگاههای نظارتی با این حجم کلاهبرداری در ایران
   مردم عزیز فقط خودتان محافظ سرمایه های حلالتان باشید
   با تشکر از زحمات تهران برج

  8. با سلام و تشکر از اطلاع رسانی های بسیار مهم و مفیدتان
   توی مقالاتتون هزاران نکته اساسی و تعیین کننده رو بصورت خیلی ساده و شفاف توضیح میدین
   با سپاس

  9. مهدی حسن نیا

   عرض ادب و احترام
   از اطلاع رسانی درست و کاملتان در رابطه با پیش فروش و وضعیت واقعی زمین و تعاونی های مدعی سازنده ملک(به قول معروف: افراد کوچک با نامهای بزرگ) که حتی نه پروانه ساخت گرفته اند و نه حتی زمین خریداری شده است و نه کاربری زمین مسکونی میباشد و یا زمین بین چندین تعاونی بصورت مشاعی است و و و.. که همچنین اقدام به پیش فروش هم نموده اند بسیار سپاسگزاریم
   مقاله هاتون خیلی روشن کننده هستن
   مردم عزیز و بزرگوار ایران: اگر تحقیق و بررسی نکنید سرمایه تان به باد میرود
   البته در نظر داشته باشید پروژه های معتبر و مطمئن و تعاونی های معتبر و مطمئن هم کم نیستن. ولی باید وقت بذارین و تحقیق کنین. صد در صد مطمئن باشین که ارزش اینکارو داره و نتیجه خوبش رو هم خواهین گرفت
   تعاونی های معتبر و قوی و به قول معروف اینکاره تعداشون کمه. شاید بشه گفت از هر 10 تا تعاونی 3 یا 4 تاشون اینکاره هستن
   پس: تحقیق… تحقیق… تحقیق… تحقیق…
   با تشکر از مطالب عالی شما که روشن کننده راه هستن

   1. سلام وقت بخیر زمین پروژه مذکور به صورت مشاعی و فاقد پروانه ساخت ، کاربری زمین غیر مسکونی است و تعاونی مالک زمین نیست ، همچنین پهنه ی آن محدوده r131 است که کلا 6 طبقه جواز میگیرد ( اگر موفق به تغییر کابربری و اخذ جواز شوند ) در صورت نیاز به رویت مدارک و یا کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید . با تشکر

  10. سلام و عرض ادب…
   ممنون ز مطالب خوبتون…

   راهنمایی می خواستم در خصوص استفاده از سایت شهرداری… اینکه چطوری میتونم با داشتن پلاک ثبتی زمین و شماره پرونده ی پروژه، متوجه ی مالک بودن و یا مشاعی بودن تعاونی رو متوجه بشم؟

  11. با سلام و خسته نباشید پروژه پارک سران تعاونی کاشانه همت اگر اطلاعاتی دارید لطفا در سایت بگذارید حدود دو سال و نیم هست که پذیره نویسی زمین کرده اند
   و از جواز خبری نیست با تشکر

  12. سلام ، جناب مهندس پروژه هزاره سوم تو مروارید شهر برای صاحب خونه شدن چطوره، مشکلی که نداره ورود کنیم ، سوابق ، زمین، جواز و ….

  13. علیرضا ابراهیمی

   سلام.ببخشید یک پروژه در اردستانی کنار افق بین اللمل برای کاشنه همت هست که فنس کشی شده.میخام ۱۱۰ متری ر وبا۷۰۰م خرید کنم ایا مشکل داره.لطفا جواب بدین چون مقداری پول دادم.۲۰ اسفند بای تصفیه کنم.تا قرداد محضری بدن.لطفا سریع جواب بدین.ممنون

   1. سلام پروژه مذکور چندین سال است به همین شکل مانده و سابقه بسیار بدی دارد برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید .

  14. با سلام . پروژه رومنس مروارید شهر در چه وضعیتی هست؟ الان یک سال و نیم هست که منتظر شروع کار هستیم.

  15. سلام وقت بخیر
   چطوری میشه از طریق واتساپ‌ با کارشناستون در ارتباط بود برای استعلام سوابق یک پروژه.
   لطفا راهنمایی بفرمایید

   1. سلام وقت بخیر در صفحه مربوط به پروژه لشگر 27 آخرین اطلاعات رو دریافت کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

  16. با سلام و عرض ادب

   ضمن تشکر از زحمات شما بزرگواران

   یک واحد در پروژه ویژن ثبت نام کرده ام مربوط به تعاونی ماندگار آفاق نور

   اعلام شده که فنس کشی شده و در حال تجهیز کارگاه هست .

   خواستم بدونم این تعاونی معتبر هست ؟
   و اینکه اگر معتبر نیست ، آیا حق گرفتن خسارت انصراف را دارند ؟

   چون فقط یک کاردکس به من داده ن .

   اگه جوابم رو بدید خیلی ممنونتون میشم

   1. سلام وقت بخیر ، شما پیش از خرید میبایست تحقیقات رو انجام میدادین ، زمین این پروژه کاربری مسکونی ندارد ، تغییر کاربری آن هم 3 سال است در شهرداری مانده و فقط 1 نامه به خریداران نشان میدهند که دستور به مساعدت شده که بدون نتیجه ست، ظاهرا در کاردکس نوشته شده در صورت انصراف هزینه کارگزاری رو بهتون بر نمیگردونند ، در نهایت میتونید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

  17. سلام وقت بخیر من یک واحد توی پروژه رومنس مروارید شهر دارم بنظرتون چیکار کنم نگه دارم؟از ۱۴۰۰ منتظریم شروع بشه

  18. سلام ببخشید در مورد پروژه تعاونی هواشناسی در مروارید شهر تهران منطقه ۲۲ میخوام بدونم چه مشکلی هست که چند ساله اقدامی انجام نمیشه و حتی به ما فشار میارن بفروشید لطفا راهنمایی کنید )k1-k2

   1. سلام وقت بخیر ، معمولا زمانیکه فشار میارن که بفروشید میخوان سهامی که فروخته شده رو جمع کنن و بعد پروژه رو شروع کنن ، این اتفاق افتاده اما جزئیاتش رو باید بدونیم تا کمکتون کنیم میتونید با ما تماس بگیرید و بگید که در سایت کامنت گذاشتید و مشکل این بوده تا ما هم پیگیری کنیم . تشکر

  19. پروزه های تعاونی کاشانه همت چه طور هست معتبره یا نه
   پروژه جدیدشون که روی خاک هست نبش میدان دانش
   مجوز و سازنده و تعاونی خاطر جمع هست یا نه

  20. سلام وقت بخیر
   پروژه سازه الماس همت تو چه مرحله ای هست مطمئن هست ورود کنیم یا خیر ممنون میشم توضیح بدین

   1. سلام وقت بخیر توضیحات کاملی در مورد پروژه الماس همت در صفحه مربوط به پروژه داده ایم. زمین این پروژه مشاعی است و جواز ساخت ندارد.

  21. سلام
   وقت بخیر
   پروژه پالادیوم رو چطور پیش بینی میکنید؟
   باتوجه به توضیحاتتون تعاونی سازه گستر خرازی خیلی از این معیارهای یک تعاونی خوب رو داره و افرادش آگاه به کار هستن.
   اما گیر کار گویا در مجوز اداره گاز هست.

   بنظرتون چطور میش میره؟

   1. سلام وقت بخیر، ما هیچ کدام از پروژه هایی که در قطعه زمین مشاعی مروارید شهر جنوبی معرفی شده اند را تایید نمی کنیم و بارها گفته ایم اگر کار این زمین درست شود 3 الی 4 سال دیگر طول خواهد کشید و در حال حاضر لوله گاز تنها یک مشکل کوچک در این زمین است.

  22. سلام.
   ممنون از توضیحاتتون
   میشه مشکلات اصلی این زمینها رو بفرمایید تا تکلیف ما هم روشن بشه

  23. سلام‌وقت به خیر، پروژه پزشکان ۲ تعاونی عرش گشتر همت رو‌هم ممنون میشم شرایطش رو‌توضیح بدید

   1. سلام وقت بخیر ، این پروژه کجاست یا نام آن را بفرمایید، در حال حاضر اطلاعی در مورد این پروژه نداریم اما اگر جزئیاتی بدانیم قطعا در سایت قرار خواهیم داد

  24. سلام وقت بخیر
   در ارتباط با پروژه توسعه همت مروارید شهر هم بفرمایید در چه مرحله ای است آیا مجوز گرفته است ؟

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه