پروژه خلبانان هما پارسه در چیتگر

پروژه هما پارسه که با نام پروژه خلبانان هما پارسه نیز شناخته میشود توسط تعاونی شرکت تعاونی مسکن خلبانان ومهندسین پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است . این پروژه در سال 1394 شکل گرفته و تا کنون درگیر مشکلات بسیاری از جمله تعویض چند باره زمین و مشکلات جواز با شهرداری بوده است و در سال 1398 جواز گرفته و عملیات ساخت شروع شده است . این تعاونی یک تعاونی مستقل است و هیچگونه ارتباطی با شرکت هواپیمایی هما ندارد و اعضای آن از اعضای آن سازمان میباشند . این پروژه در شهرک شهید باقری در شمال اتوبان خرازی واقع شده و در حال حاضر6 طبقه اسکلت ( طبقه 1 مثبت )  زده شده است و سرعت پیشرفت آن بسیار کند و حتی میتوان گفت مسکوت است . این پروژه شامل 2 برج 30 طبقه ( 23 طبقه مسکنونی و 7 طبقه لابی و پارکینگ ) میباشد که در هر طبقه 6 واحد مسکونی قرار گرفته و دارای 3 تیپ متراژ 110 ، 130 و 160 متری میباشد .

پروژه هما پارسه
پروژه هما پارسه

جزئیات پروژه هما پارسه

تعاونی این پروژه مالک زمین است و ساخت پروژه در اختیار پیمانکار قرار گرفته که ظاهرا به دلیل مشکلاتی که با پیمانکار پیش آمده پروژه مسکوت شده است . در حال حاضر تعاونی با پیمانکار جدیدی قرارداد بسته است و قرار است با افزایش اقساط شروع عملیات ساخت پروژه از سر گیرد ، شنیده های ما حاکی از این موضوع است که اقساط از آنچه در حال حاضر اعلام شده است تا 200 درصد ( دویست درصد )  افزایش خواهد یافت و تعدیل میشود تا با قیمت روز ساخت پروژه از سر گیرد .

قیمت 3 تیپ متراژ این پروژه به همراه حق امتیاز و واریزی در حال حاضر بدینصورت است که برای واحد 110 متری واریزی 418 میلیون تومان و حق امتیاز 1400 ، واحد 130 متری واریزی 520 میلیون و حق امتیاز 1500 و برای واحد 160 متری حق امتیاز 1700 و واریزی 590 میلیون تومان است که در نهایت اقساط این 3 تیپ متراژ به ترتیب 11 ، 13 و 16 میلیون تومان است که در صورت راه اقتادن پروژه افزایش 200 درصدی خواهد یافت و برای یک واحد 110 متری میبایست حدودا اقساط ماهانه 30 میلیون تومان پرداخت نمود .

پروژه خلبانان هما
پروژه خلبانان هما

موقعیت قرارگیری پروژه خلبانان هما

این پروژه در ضلع شمالی اتوبان خرازی و در شهرک شهید باقری قرار گرفته است . در واقع تنها مزیت این پروژه محل قرارگیری آن است که با استناد به پروژه های عظیمی که در آن محدوده در حال اجراست میتواند جزو ویژگی های این پروژه محسوب شود . امکانات این پروژه ، آنچه در دفترچه قید شده است امکانات ضروری برای یک ساختمان از قبیل لابی ، آسانسور ، سیستم اطفا حریق است و امکانات دیگری در قرار داد آن ذکر نشده است .

قرارداد پروژه هما پارسه

قراردادی که فی مابین خریدار و تعاونی در قالب دفترچه وجود دارد بدینصورت است که زمان تحویل پروژه را به 2 بخش تقسیم کرده و بر اساس امتیاز بندی اولویت اول را سال 1403 و اولویت بعدی را سال 1405 اعلام کرده است اما هیچگونه جریمه تاخیر و تعهدی برای دیرکرد وجود ندارد . در ضمن توجه داشته باشید این قرارداد مربوط به قبل است و زمان تحویل جدید بروزرسانی نشده است .همچنین قیمت ساخت در این قرارداد 8 میلیون و 350 هزار تومان مکتوب شده که بر اساس آنچه در بالا توضیح دادیم قیمت بروز و اقساط جدید حاکی از بالا رفتن این قیمت دارد و بطور کلی این قیمت ساخت قدیمی است .

پروژه خلبانان هما پارسه
پروژه خلبانان هما پارسه

یکی از ویژگی های قرارداد این تعاونی این است که اعضا میتوانند با درخواست از هیات مدیره و بازرسان شرکت ، گزارشی از عملکرد قراردادها ، مخارج و هزینه ها دریافت نمایند و بطور کلی شفافیت مالی در اجرا و هزینه های این پروژه وجود داشته و یا قابل پیگیری است .

سابقه کارفرما

شرکت تعاونی مسکن خلبانان ومهندسین پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1390/01/22 با شماره ثبت 400447 و شماره ملی 10320511295 به ثبت رسیده است . این شرکت تا کنون تغییرات زیادی در سطح هیات مدیره و مدیر عامل داشته اما در حال حاضر آقای حیدر آرامون به سمت مدیرعامل ، حمیدرضا رستمی مادرسرا به سمت رئیس هیات مدیره ، مجید فخاری نائب رئیس هیات مدیره ، مجیدرضا اسدی عضو هیات مدیره میباشند . این تعاونی با نام خود دارای سابقه ساخت نمیباشد و این پروژه اولین آن میباشد .

نتیجه گیری نهایی

یکی از مشکلاتی که در تعاونی های دولتی یا وابسته به دولت به آن اشاره کرده ایم این است که اینگونه پروژه ها زمانیکه مالک زمین میشوند برای ساخت به مشکلاتی برخورد مینمایند . اگر در قدم اول خود بخواهنند با دریافت اقساط از اعضا پروژه را پیش ببرند همیشه روند انجام پروژه کند خواهد بود . بهترین گزینه ها در اینگونه تعاونی ها مشارکت با شرکتی خصوصی است که حداق پروژه را در زمان مشخص به سرانجام میرساند .

اینکه پروژه در لوکیشن خوبی واقع شده و تعاونی سازنده از افراد موجهی تشکیل شده است جزو نکات مثبت است اما اینکه پروژه به ثمر نرسیده و کماکان در حال تغییر و تحول است مشکل بسیار بزرگتری است . نمونه های مشابه همچون پروژه مرجان وجود دارند که با تغییر چند باره کارفرما و تغییر استراتژی تامین سرمایه پروژه هم اکنون 8 سال است که روند پروژه تقریبا مسکوت است . برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پیش فروش پروژه هما پارسه و یا پروژه های مشابه با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه های مشابه

,
فهرست
Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه