جستجو کردن

نوشته های اخیر

6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید

 • 6 نکته برای خرید از پروژه پیش فروش چیتگر

  در حال حاضر که وضعیت مسکن به ثبات نسبی رسیده است ریسک ساخت و ساز که مهمترین خطر آن افزایش قیمت ساخت و مصالح میباشد به حداقل رسیده است در نتیجه سازنده های بسیاری شرایط فروش متنوعی را ارائه میدهند . در این بین منطقه 22 شهرداری که پرچمدار ساخت و ساز در تهران میباشد مرکز اصلی اینگونه پیش فروش ها میباشد . حال برای افرادی که قصد خرید از پروژه ها در این منطقه را دارند 6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید را برای شما مطرح خواهیم کرد .

  6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید
  6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید

  1. شرایط پیش فروش را بررسی کنید

  اول از همه باید مشخص نمایید که هدف شما از سرمایه گذاری در این حوزه چیست اگر به قصد سکونت این کار را انجام میدهید باید شرایطی را انتخاب کنید که زمان تحویل آن نزدیکتر بوده و همچنین شرایط پیش فروش بهتری دارند . با توجه به اینکه قیمت ساخت در این پروژه ها بصورت علی الحساب میباشد باید مدیریت بودجه و سرمایه خود را به گونه ای تنظیم نمایید که بتوانید از پس اقساط آن با توجه به افزایش احتمالی قیمت ساخت که الیته در دوران ثبات چندان زیاد نیست بر بیایید .

  پروژه هایی نیز وجود دارند که با قیمت قطعی بصورت سهامی به فروش میرسند و دیگر دارای اقساط نمیباشند اما باید توجه داشته باشید زمان تحویل اینگونه پروژه ها معمولا طولانی میباشد. برای بررسی بیشتر اینگونه پروژه ها میتوانید به پیش فروش آپارتمان در چیتگر مراجعه فرمایید

  2. سابقه سازنده را بررسی نمایید

  در این مورد باید بدانید که سرمایه خود را به دست چه کسی میسپارید . سازنده باید پشتوانه مالی برای آمادگی نوسانات احتمالی قیمت ها را داشته باشد . در واقع در پروژه های پیش فروش باید سازنده جلوتر از پرداخت سرمایه گذار حرکت کند یعنی هزینه هایی که در مراحل قبلی انجام داده از خریدار دریافت نماید و از سرمایه ورودی جدید برای ادامه مراحل ساخت بعدی استفاده نماید .

  همچنین علت پیش فروش را بررسی نمایید پروژه هایی که بصورت کامل مسکوت مانده اند مطمئن باشید که جذب سرمایه گذار را تنها برای پرداخت بدهی های پییشین خود نیاز دارند و عملا پیشرفت پروژه با روند بسیار کندی صورت خواهد گرفت .

  6 نکته برای خرید از پروژه پیش فروش چیتگر
  6 نکته برای خرید از پروژه پیش فروش چیتگر
  3. محل پروژه پیش فروش شده

  لوکیشن یا محل پروژه بسیار مهم است . باید توجه داشته باشید که در محدوده ای پیش خرید کنید که همزمان با ساخت پروژه خریداری شده ، پیشرفت دیگر پروژه ها و آبادانی منطقه نیز همراه باشد . در محدوده هایی نظیر شهرک چیتگر یا ارتش تمامی پروژه ها در مرحله ساخت قرار دارند و هنوز محیط شهرک آماده سکونت نیست . اینگونه لوکیشن ها میتواند در آینده نه چندان دور که به بهره برداری برسد شاهد جهش قیمت بسیاری نسبت به مناطقی باشد که آباد هستند و پروژه های در حال ساخت در هر محله انگشت شمار است .

  4. زمان به نفع شماست

  در پیش خرید پروژه های ساختمانی گذر زمان همیشه به نفع خریدار خواهد بود . اگر از سوابق سازنده اطمینان دارید و در واقع میدانید که جای پولتان امن است بدانید اگر هم پروژه به تاخیر بی افتد در واقع مبلغ اقساط آتی که شما باید پرداخت کنید نیز به تعویق می افتد . البته توجه داشته باشید برخی پروژه ها بر طبق زمان بندی خود مبلغ ساخت را دریافت میکنند و شما باید سعی کنید پروژه هایی را انتخاب کنید که بر اساس پیشرفت پروژه اقساط را دریافت میکنند . پروژه مرجان نمونه ای از این پروژه ها میباشد .

  در غیر اینصورت مواردی بوده که حتی پروژه پیشرفتی نداشته ولیکن در صورت پرداخت نکردن اقساط امتیاز خریدار سلب شده است و عموما اینگونه پروژه ها مربوط به ارتش بوده است . ولیکن در پروژه هایی که توسط سازنده های شخصی یا شرکتها خصوصی انجام میشود شرایط تنظیم قرارداد و پرداخت اقساط به گونه ای دیگر بوده است .

  5
  شرایط پیش فروش مسکن
  شرایط پیش فروش مسکن
  . تعهدات در قرارداد پیش فروش

  از آنجایی که پروژه های پیش فروش حاضر و آماده نیستند که شما بتوانید آنچه میخواهید خریداری کنید را عینا مشاهده کنید در نتیجه باید به تعهدات سازنده و مکتوب شدن آنها در قرارداد توجه ویژه ای داشته باشید . بدینصورت که مصالح مصرفی و نوع آن ، امکانات واحد تحویلی و امکاناتی که پول آن بصورت جدا پرداخت خواهد شد مانند پارکینگ و انباری و یا مبلغ مشاعات باید بصورت مشخص در قرارداد روشن شود .

  اینکه امکانات دقیقا چه هستند و چه برندی استفاده میشوند را باید بررسی کنید و همچنین باید در قرارداد جریمه دیرکرد نیز مشخص شود همچنین بدانید زمان تحویل در قرارداد فی مابین فروشنده و خریدار چه چیزی ذکر شده . بدین معنی که شاید در قرارداد شما تحویل واحد با کابینت و شیرآلات ذکر شده باشد و اشاره به آسانسور ، استخر و یا فضای سبز نشده باشد . در اینصورت به مشکل بر خواهید خورد زیرا تکمیل امکانات عمومی میتواند ماه ها به طول بی انجامد و خارج از چهارچوب قرارداد شما با فروشنده باشد .

  6. زمین را ریشه یابی کنید

  در مورد ریشه یابی زمین باید بدانید که تفاوتی در منطقه ای که قصد پیش خرید دارید ندارد . اگر مبلغ ملک بالاست و در مناطق شمالی تهران واقع شده ریسک این موضوع بیشتر است . بسیاری از زمین ها ریشه ندارند یعنی در صورت مراجعه به اداره ثبت مشاهده میکنید که پرونده اینگونه زمینها که گاهی قیمت آنها به هزار میلیارد نیز میرسد شجره نامه مشخصی و یا مشکوکی وجود دارد .

  توجه داشته باشید بسیاری از زمین های اینچنینی که صاحبان اصلی آنها در کشور نبوده اند ولیکن دارای سند رسمی آن ملک میباشند پس از بازگشت خود یا وارثان وارد جنگ حقوقی با تصاحب کنندگان زمین خواهند شد و در 90 درصد مواقع نیز موفق به پس گرفتن زمین خود میشوند

  در این مواقع تمامی خریداران متضرر خواهند شد و از آخرین خریدار باید تمامی وجه دریافت شده را به خریدار قبلی پس بدهد تا به نفر اول برسد. بسیاری از زمین های موجود در شمیرانات تهران چنین مشکلاتی دارند شاید هیچوقت صاحب اصلی آنها به سراغ زمین خود نیاید ولیکن در زمانیکه قصد خرید ملک یا آپارتمانی در این محدوده ها را دارید این تصمیم و هوشیاری شماست که میتواند شما را از عواقب بعدی نجات دهد .

  نتیجه گیری کلی

  در این مطلب سعی شد 6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید را برای شما شرح دهیم تا بتوانید با انتخاب درست سرمایه خود را به قصد سکونت و یا سرمایه گذاری در این حوزه وارد کنید . توجه داشته باشید که پیش فروش میتوانید بسیار سودده باشد و از طرفی هم میتواند پر ریسک باشد . شما میتوانید ضمن تماس به کارشناسان ما در تهران برج بهترین و مطمئن ترین شرایط فروش واحد های نیمه اماده و در حال اجرا را دریافت نمایید .

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  4 نظر در “6 نکته که برای پیش فروش چیتگر باید بدانید”

  1. درود بر شما
   پروژه های دولتی / نظامی چیتگر از چه سالی آغاز به ساخت کردن و آیا واحدی تحویل برای سکونت شده ؟
   با حداقل چه میزان پرداختی میشود پیش خرید قرارداد قطعی کرد ؟

  2. سلام وقت بخیر، من قصد سرمایه گذاری دارم ولی یه سوال داشتم، توی مجله اقتصاد آفرین یه رپورتاژ خوندم نوشته بود اگر پیش خرید بکنیم، دکوراسیون داخلی خانه رو مطابق سلیقه خودمون میچینن، خواستم بدونم این درسته؟ یعنی هر واحد اونجوری ظاهرش ممکنه متفاوت باشه؟

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه