جستجو کردن

نوشته های اخیر

پروژه کاران چیتگر جنوبی منطقه 21 شهرک 22 بهمن

 • پروژه کاران در زمینی به مساحت 1600 متر در محدوده چیتگر جنوبی منطقه 21 واقع شده است. این پروژه در نزدیکی بلوار ایران خودرو شهرک 22 بهمن واقع شده است. این پروژه در واقع بخشی از یک پروژه است که جدیدا توسط تعاونی دیگری بنام مروارید شهر فاخر معرفی شده است که در مجموع 4 بلوک است و شرکت کاران ساخت یکی از بلوک های این پروژه را بر عهده دارد که بصورت مجزا می باشد.

  پروژه کاران
  پروژه کاران

  این پروژه در قالب تک برج با 15 طبقه (11 طبقه مسکونی، 3 پارکینگ و 1 لابی) می باشد که در هر طبقه از آن 8 واحد مسکونی قرار گرفته شده و در مجموع دارای 88 واحد است. شرایط فروش این پروژه به صورت 3 دانگ و 6 دانگ می باشد و زمین این پروژه در حال حاضر فنس کشی شده است و در مرحله اخذ جواز می باشد و زمین آن دارای کاربری مسکونی است.

  در ادامه این مطلب به بررسی پروژه کاران، قیمت و شرایط اقساط می پردازیم.

  شرایط فروش پروژه کاران

  همانطور که در بالا اشاره نمودیم، در شرایط فروش پروژه کاران امکان خرید بصورت 3 دانگ و 6 دانگ فراهم شده است. در حال حاضر مبلغ تراکم زمین باید پرداخت شود که از قرار متری 20 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. که مبلغ آن طبق جدول زیر برای هزینه تراکم و اخذ جواز به شرح زیر است:

  30 متر 600 میلیون تومان
  60 متر 1 میلیارد و 200 میلیون تومان
  90 متر 1 میلیارد و 800 میلیون تومان
  120 متر 2 میلیارد و 400 میلیون تومان

  برای هزینه ساخت مبلغ 12 میلیون و 500 هزار تومان بصورت علی الحساب اعلام شده است که باید بصورت هر 3 ماه یکبار برای سهم 30 متری پرداخت شود که 37 میلیون و 500 هزار تومان می شود. توجه داشته باشید که این قیمت علی الحساب است و در طول زمان تغییر می کند و در حال حاضر قیمت ساخت اعلام شده در سال 1402 توسط سازمان نظام مهندسی متری 16 الی 18 میلیون تومان است و قیمت اعلام شده تخمینی و علی الحساب است و در واقع نمی توان تا زمان شروع پروژه روی این جدول و مبلغ اعلام شده حساب باز نمود.

  در نظر داشته باشید که در این دسته از پروژه ها که متراژ های خرد واگذار می شود در نهایت اگر مالک 1 سهم 30 متری باشید با مالک دیگری تجمیع شده و یک واحد 60 متری به 2 مالک سهم 30 متری واگذار می شود.

  موقعیت پروژه کاران

  این پروژه در دسته پروژه های منطقه 22 قرار نمی گیرد و در محله چیتگر جنوبی است که شرایط متفاوتی با چیتگر دارد. این پروژه در جنوب اتوبان لشگری واقع شده است و قسمت شمالی آن به دلیل قرار گیری در بین 2 صنعت خودروسازی بزرگ، روند رشد کمتری نسبت به منطقه 22 تهران داشته است.

  در قسمت زیر می توانید موقعیت دقیق قرار گیری پروژه کاران در نقشه را مشاهده نمایید:

  موقعیت پروژه کاران
  موقعیت پروژه کاران

  این موقعیت در نزدیکی بلوار ایران خودرو می باشد که ایستگاه مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی در دسترس است.

  سابقه سازنده پروژه کاران

  این پروژه توسط  شرکت سهامي خاص ساختماني متحد کاران کهن معرفی شده است که در تاریخ 1402/19/09 به شماره ثبت ۶۲۳۲۳۵ و شناسه ملي ۱۴۰۱۲۸۴۲۶۴۴ به ثبت رسیده است. در این شرکت آقاي امين ساعي خليلي به سمت رئيس هيئت مديره و آقاي علي اکبر زحمت کش به سمت مدیرعامل منصوب شده اند.

  این شرکت تازه تاسیس است ولیکن مدیر عامل آن در تعاونی های دیگری فعالیت داشته است و این شرکت بنام خود رزومه ساختی ندارد. زمین این پروژه که در ابتدا توسط تعاونی مروارید شهر فاخر سازنده پروژه سپکو معرفی شده است نیز فاقد سابقه اجرایی است که در این قطعه زمین 4 بلوک معرفی نموده که یکی از این 4 بلوک توسط شرکت کاران اجرا می شود.

  زمان شروع عملیات ساخت پروژه کاران

  این پروژه در حال حاضر در مرحله فروش تراکم و زمین و در نهایت اخذ جواز است و زمان تحویل این پروژه 36 ماه پس از شروع گودبرداری می باشد که بر خلاف گفته های فروشندگان که زمان تحویل را 36 ماهه از تاریخ امروز معرفی می نمایند باید در نظر داشته باشید که پس از شروع عملیات است ساخت است که این تاریخ محاسبه می شود.

  زمین پروژه کاران
  زمین پروژه کاران

  در نظر داشته باشید که این مرحله ممکن است تا سال دیگر نیز طول بکشد و با توجه به عملکرد مالک اصلی پروژه یعنی مروارید شهر فاخر که تا کنون تمامی پروژه هایش در مرحله ابتدایی باقی مانده است این امر ممکن است بیشتر نیز طول بکشد. پروژه ای که این شرکت در این محدوده معرفی نموده است پروژه سپکو 4 نام دارد و 3 پروژه قبلی نیز در مراحل اولیه ساخت باقی مانده اند.

  البته توجه داشته باشید که این پروژه با پروژه کاران متفاوت است اما در نهایت مشخص شدن تکلیف زمین و اخذ جواز بصورت کلی خواهد بود.

  امکانات پروژه کاران

  این پروژه دارای امکانات استاندارد زیر می باشد:

  • لابی مجلل هتلینگ
  • سالن ورزشی و بدنسازی
  • سالن اجتماعات چند منظوره
  • محوطه بازی کودکان
  • فضای سبز و جاده سلامت
  • سیستم حفاظتی مانیتورینگ

  در نظر داشته باشید که با توجه به موقعیت قرار گیری پروژه در شهرک 22 بهمن، این امکانات در سطح قابل قبولی برای آن محدوده می باشد و تا کنون پروژه ای با امکانات بالاتر نظیر مشاعات آبی و روف گاردن و دیگر ویژگی ها در این محدوده معرفی نشده است.

  جمع بندی

  بصورت کلی پروژه های روی خاک که در قالب تعاونی معرفی می شوند، زمان طولانی بابت شروع عملیات ساخت آنها سپری می شود و البته ماهیت آنها نیز همین است. اما در این بین خریدار باید به زمان شروع و تحویل پروژه واقف باشد.

  بطور مثال در پروژه کاران زمان تحویل 1405 اعلام می شود اما واقعیت این است که تا زمان صادر نشدن جواز ساخت این تاریخ می تواند چند سال دیگر عقب بی افتد ضمن اینکه سرعت ساخت یک تعاونی را می توان از پروژه های قبلی آن بررسی نمود که در حال حاضر برای تعاونی کاران و دیگر تعاونی که در زمین آن پروژه انجام می شود سابقه ساختی وجود ندارد که بتوان سرعت پیشرفت پروژه را تخمین زد.

  در نظر داشته باشید که اگر خریدار به این موارد واقف باشد، مشارکت وی در پروژه ایرادی ندارد اما بسیار دیده شده که خریداران به ماهیت پروژه واقف نیستند و معنی علی الحساب بودن پروژه را هم نمی دانند در حالیکه در بخش بالا اشاره نمودیم اقساط ساخت متری 12 میلیون و 500 در تاریخ 1402 بسیار پایینتر از اعلام آمار نظام مهندسی است و هزینه ساخت بسیار بالاتر از آنچه است که امروز اعلام شده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه کاران و دیگر پروژه های مشابه با این پروژه در منطقه 22 تهران چیتگر می توانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل نموده و جزئیات بیشتری کسب نمایید.

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه