پروژه فرتاک افق دهکده المپیک منطقه 22

پروژه فرتاک با نام های پروژه افق دهکده ، پروژه افق فرتاک توسط شرکت تعاونی کاشانه سازه فرتاک در شهرک چشمه شمال میدان المپیک در مرحله فونداسیون میباشد . توجه داشته باشید این شرکت چند پروژه دیگر را نیز معرفی کرده با نام پروژه تجاری و اداری المپیا و پروژه فرتاک گرمدره که مورد اول به هیچ عنوان متعلق به این شرکت نمیباشد و تنها زمانی فروش این پروژه را در دست داشته است ولیکن در زمان انتشار این مطلب ،  شرکت فوق در وبسایت خود این پروژه را به عنوان رزومه ساخت خود معرفی کرده است در حالیکه این پروژه در حال حاضر متعلق به شرکت آکام سازه میباشد . پروژه دیگر این شرکت در شهرک چشمه در وضعیت نا معلومی قرار دارد یا حداقل اطلاعات روشنی از آن در دسترس نمیباشد ولیکن آنچه این شرکت در حال حاضر معرفی و اقدام به فروش مینماید پروژه فرتاک واقع شده در شهرک چشمه میدان المپیک میباشد .

این پروژه در قالب دو برج 21 طبقه که 16 طبقه آن مسکونی ، 4 طبقه پارکینگ و 1 طبقه لابی میباشد که در مجموع 256 واحد مسکونی 55 تا 220 متری را شامل میشود .

پروژه فرتاک
پروژه فرتاک

شرایط پیش فروش پروژه افق فرتاک

این پروژه بصورت علی الحساب به فروش میرسد ، در حال حاضر قیمت اعلام شده توسط تعاونی متری 31 میلیون تومان میباشد که از این مقدار 18 میلیون تومان بابت زمین و 13 میلیون تومان بابت هزینه ساخت اعلام شده است . توجه داشته باشید این قیمت قطعی نیست و علی الحساب میباشد و در طول ساخت پروژه دچار افزایش خواهد شد و بر خلاف ادعای تعاونی که این مبلغ را سالانه 2 یا 3 درصد ناچیز اعلام میکند خریدار میبایست 20 الی 35 درصد را بصورت سالانه در نظر داشته باشد .

در برگه ای که به عنوان قرارداد فی مابین خریدار و فروشنده منعقد میشود هیچیک از الزامات مکتوب نشده است و تنها حکم رسید سرمایه گذاری را دارد و کلیه ادعاها را از خریدار سلب مینماید و همچنین کلیه تعهدات فروشنده که عنوان وی در این برگه نقش واسطه نامیده شده از وی سلب میشود ! در واقع بابت پولی که از خریدار دریافت میشود هیچکس نه تعهدی دارد نه خریدار حقی دارد.

بروزرسانی بهمن سال 1401

بروزرسانی در مورد پروژه فرتاک ایجاد شده است که کاردکس اولیه خود را تغییر داده اند و قراردادی را به مشتری نشان میدهند و ادعا مینمایند که این قرارداد را 6 ماه دیگر تحویل خواهند داد و علت اینکه قرارداد را نمیتوانند در شرایط کنونی منعقد نمایند یکی از مواردی است که در این مطلب با عنوان ابهامات در کاردکس پروژه های پیش فروش به آن پرداختیم .

مواردی همچون هزینه پارکینگ و انباری ، نحوه محاسبه مشاعات ، جریمه دیرکرد ، چهارچوب افزایش قیمت سالانه ساخت ، نوع متریال ، ضریب طبقات و دیگر مواردی که باید در فروش تعاونی سازها مکتوب شود نوشته نشده است . نمونه این قرارداد را در زیر مشاهده فرمائید :

پروژه فرتاک
پروژه فرتاک
پروژه افق فرتاک
پروژه افق فرتاک

همانطور که مشاهده میفرمایید قراردادی جز 2 برگ که مربوط به رسید سرمایه گذاری در این تعاونی است وجود ندارد . قیمت فروش بر این اساس برای یک واحد 55 متری بدون در نظر گرفتن هزینه پارکینگ و انباری و مشاعات بصورت علی الحساب بدینصورت است که 1 میلیارد و 705 میلیون تومان بصورت علی الحساب ، 705 میلیون تومان پیش پرداخت ، مابقی اقساط 48 ماهه بصورت علی الحساب میبایست پرداخت شود . ضریب طبقات به ازای هر طبقه 3 درصد قیمت هر متر محاسبه خواهد شد .

سابقه سازنده

شرکت تعاوني کاشانه سازه فرتاک درتاريخ ۲۱/۱۱/۱۳۹۹ به شماره ثبت ۵۷۲۹۳۳ به شناسه ملي ۱۴۰۰۹۸۰۱۳۵۹ به ثبت رسیده است . سرمایه اولیه این شرکت 210 میلیون تومان اعلام شده و مدیر عامل آن مهدي کاوياني و امير کاوياني به عنوان رئیس هیات مدیره معرفی شده است . همانطور که از تاریخ تاسیس این شرکت پیداست این مجموعه هیچ سابقه ساختی ندارد و همانطور که در اول این مطلب اشاره کرده ایم پروژه تجاری اداری ادعایی توسط این شرکت متعلق به شرکت دیگری میباشد و این مجموعه تنها مدتی فروش آنرا در اختیار داشته است .

شرکت این سازنده ماهیت تعاونی ندارد به همین دلیل از طریق تعاونی با نام تعاونی مسکن قدر اقدام به فروش این پروژه در قالب تعاونی کرده است .

بررسی نهایی

این پروژه در حال حاضر در مراحل ابتدایی قرار دارد و از نظر نوع قرارداد فی مابین فروشنده و خریدار هیچیک از الزامات مشخص نشده است و در واقع تعاونی های این چنینی در منطقه 22 بسیارند که پروژه های خود را تنها با برگه ای تحت عنوان سرمایه گذار به فروش میرسانند در حالیکه سابقه سازنده نقش مهمی در ضریب اطمینان سرمایه گذار دارد ، سازنده این پروژه فاقد رزومه ساخت میباشد و یا توجه به قرارداد ضعیفی که فی مابین فروشنده و خریدار منعقد میشود . تامین مالی پروژه و انجام تعهدات سازنده یکی از مواردی است که میبایست یا بر اساس سابقه سنجیده شود و یا بر اساس تعهداتی که در قرارداد ذکر میشود که در این پروژه هیچکدام وجود ندارد .

در مورد موقعیت مکانی پروژه و دسترسی های آن نیز باید این نکته را در نظر داشته باشید که چون قیمت این پروژه بصورت علی الحساب محاسبه میشود ، سنجیدن قیمت نسبت به منطقه ای که این پروژه در آن قرار گرفته است در حال حاضر امکان پذیر نیست ولیکن از نظر دسترسی و امکانات با محدوده متفاوتی از پروژه های دریاچه چیتگر قرار گرفته است و به دریاچه چیتگر و دیگر امکانات منطقه 22 تقریبا فاصله زیادی دارد اما از نظر شهریت در محدوده ای قدیمی تر نسبت به پروژه های دریاچه قرار دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پروژه فرتاک یا پروژه افق فرتاک در بالای میدان المپیک از قبیل استعلام قیمت ، شرایط فروش و سابقه سازنده و روئیت مدارک میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرمائیید .

 

 

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • یه موضوعی پیش میاد، این برگه‌ای که شما قرارداد نام بردید ازش، در واقع قرارداد نیست اصلا، اگر توجه بفرمایید شماره دفترچه قید شده داخلش و نام برده شده از انتقال مالکیت.
  پس فکر میکنم یه اشتباهی از جانب شما باشه، لطفا بررسی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام وقت یخیر آنچه از سوی تعاونی به دست ما رسیده همین است اگر چیز دیگری هست برایمان ارسال کنند ما بررسی میکنیم .

   پاسخ
 • سلام ، دورود بر شما با این اطلاع رسانی خوبتون ، خدایی هم تحقیق کردم و خواستم ورود کنم ، به تمام مطالب شما رسیدم ، خداوند خیرتان بدهد با این اطلاعات درستی که در اختیار مردم میذارید ، من که اعتقاد راسخ به اطلاعات شما پیدا کردم

  پاسخ
 • الهام کریمی
  ژانویه 12, 2023 9:46 ق.ظ

  یک دنیا ازتون ممنونم امروز بعدازظهر داشتم میرفتم از یاران واحد پیش خرید کنم هر چقدر تشکر کنم کمه

  پاسخ
 • کمال کمالی
  فوریه 1, 2023 9:51 ق.ظ

  اینجانب کلیه مطالب مندرج فوق را مطالعه کردم نوع قرارداد مشخص نمیباشد و قرارداذ یکطرفه و بنعغ شرکت سازه فرتاک میباشد و حق هر گونه ادعایی را از خریدار سلب نموده است. بنده
  قبل از مطالعه رزومه شرکت فرتاک در شهریور ماه 1401 اقدام به خرید آپارتمان 85 متری در دهکده المپیک میدان المپیک نموده ام و ماهیانه مبلغ 240000000 ریال معادل 24000000 توماهن بحساب شرکت سازه فرتاک واریز مینمایم . خواهشمنداست مرا راهنمائی و از وضعیت شرکت اطلاع رسانی فرمائید

  پاسخ
 • بسیار سپاسگزارم از سایت خوبتون
  خواهشمندم نحوه صحیح خرید و یا بهتر بگم معامله با شرکتهای تعاونی که بصورت پیشفروش هست رو بیشتر اطلاع رسانی بفرمایید تا مردم قبل از خرید متوجه باشن و با علم و اگاهی کامل معامله کنند و خدایی ناکرده اسیر قراردادهای یکطرفه نشن اگه مردم قبل از اقدام بدانند چه چیزهایی رو چک کنند و چه چیزهایی را تطبیق دهند و امضا کنند نه مورد سو استفاده قرار میگیرند و نه متضرر میشوند

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر ما تا جاییکه در قالب نوشتاری بشود اطلاع رسانی میکنیم اگر هم شخصی توضیحات دقیق تر و تکمیلی راجع به هر پروژه ای نیاز داشت میتواند با کارشناسان ما تماس بگیرد .

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر الان امتیاز افق فرتاک چقدره امسال؟

  پاسخ
 • سلام یه سوالی داشتم تعاونی به یکباره اقساط سال 1402 را از 24 میلیون ماهانه به 60 میلیون برای یک واحد 85 متری افزایش داده این قانونی هست یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر همانطور که در بالا اشاره نمودیم در این پروژه هیچگونه چهارچوبی برای افزایش قیمت ( نظیر آمار و ارقام اعلام شده توسط دولت ) تعیین نشده است و میتواند هر قیمتی اعلام شود .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه های مشابه

, ,
فهرست
Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه