جستجو کردن

نوشته های اخیر

پروژه حکیم شهرداری شهرزیبا منطقه 5

 • پروژه حکیم شهرداری واقع در شهرزیبا در منطقه 5 تهران با مشارکت شرکت تعاونی خدمات موتوری شهرداری ( با نام جدید پسماند ) به عنوان کارفرما و شرکت شهر سرای رضوان به عنوان پیمانکار در زمینی به مساحت 96184  متر مربع با پلاک ثبتی 315 در حال بهره برداری میباشد . این پروژه مربوط به خود شهرداری نمیباشد و تعاونی خصوصی کارکنان شهرداری مجری آن بوده است . شروع عملیات اجرا و فروش آپارتمان های این پروژه مربوط به سال 1387 میباشد وبا مشکلات زیادی روبرو بوده که باعث تاخییر در تکمیل پروژه شده است .

  این پروژه شامل 2690 واحد مسکونی با متراژ 85 ال 170 متر میباشد که متراژ تا 130 متر بصورت 2 خواب و بالاتر 3 خواب ساخته شده است و این واحدها در قالب برج های 12 طبقه ( 3 طبقه لابی و پارکینگ و 9 طبقه مسکونی ) میباشد و سهم اعضای تعاونی از این پروژه 2050 واحد و مالکیت سازنده 640 واحد مسکونی میباشد .

  مشکلاتی که پیش روی این پروژه است با مساعدت از سوی ارگانهای مختلف در حال برطرف شدن است . در آخرین اقدامات شهردار تهران هنگام ملاقات با اعضای پروژه ول دادند به صورت ویژه مسئله پروژه حکیم بوسیله دفتر ایشان پیگیری شود. آقای شریفی شهردار محترم منطقه پنج نیز در معیت آقای زاکانی حضور داشتند‌.  در ویدئو زیر میتوانید مشاهده نمایید ، آخرین بروزرسانی از وضعیت این پروژه در آبان ماه سال 1402 انجام شده است در صورت ایجاد تغییر این بخش بروزرسانی خواهد شد .

  موقعیت پروژه حکیم

  این پروژه در ضلع شمالی و جنوبی بلوار تعاون در شهرزیبا منطقه 5 قرار گرفته و دارای 2 سایت شمالی و جنوبی است . مرغوبیت سایت جنوبی به دلیل تعداد کمتر واحد و بافت منطقه از سایت شمالی بیشتر است و قیمت آن نیز تفاوت دارد . از نظر موقعیت مکانی با توجه به قرار گرفتن در محدوده غرب تهران و فی مابین محله هایی میباشد که از لحاظ پیشرفت و ساخت و ساز پررونق میباشند .

  پروژه حکیم شهرداری
  پروژه حکیم شهرداری

  وضعیت پروژه حکیم شهرزیبا

  مبنای شروع این پروژه در سال 133387 خانه دار کردن اقشار زحمت کش شاغل در سه سازمان خدمات موتوری، بازیافت و میادین میوه و تره بار شهر تهران بوده و همکاری ارگانهای مربوطه در ابتدا شکل گیری این پروژه باعث تکمیل وجه زمین توسط زمین و تحویل گرفتن آن از شهرداری شده است . اما در ادامه مشکلاتی از قبیل پرداخت نکردن اقساط توسط تعداد کثیری از اعضا ( 500 نفر ) و مراحل دادگاه طولانی برای خلع امتیاز کردن این افراد و همچنین فروش واحدها بیش از تعداد پیش بینی شده ( نزدیک به 300 واحد ) باعث بروز مشکلاتی در تامین مالی برای پیشرفت پروژه شد .

  بروز اختلاف با یکی از ارگانهای دولتی به دلیل اشراف برخی ساختمانهای بیش از 5 طبقه این پروژه بر ساختمانهای این سازمان نیز یکی دیگر از مشکلاتی بوده که حل شدن آن 2 سال زمان برده و پروژه در طی این پروسه مسکوت مانده بود .

  خرید و فروش پروژه حکیم
  خرید و فروش پروژه حکیم

  در حال حاضر 2 بلوک b1-2 و a1-3 تحویل موقت داده میشوند بدینصورت که کلید واحد تحویل خریدار میشود اما واحد ها به جز کابینت باید تجهیز شوند و همچنین انشعابات آنها نیز وصل نشده است که طبق گفته تعاونی تحویل کامل این 2 بلوک سال 1402 میباشد که البته یکی از مشکلاتی که پیش روی این 2 بلوک قرارداد تبدیل لابی به فضای مسکونی و رعایت نکردن مشاعات میباشد که میبایست اصلاح شود .

  در اردیبهشت سال 1401 مجمع برای مشخص کردن هیات مدیره جدید تشکیل میشود و پیش بینی میشود با توجه به ایراداتی که بر مدیران قبلی این پروژه وارد شده است با مستقر شدن هیات مدیره جدید سرعت پیشرفت پروژه بیشتر شود . توجه داشته باشید این پروژه با پروژه رومنس حکیم متفاوت میباشد .

  خرید و فروش پروژه حکیم

  خرید و فروش پروژه حکیم بصورت متری میباشد و نقل و انتقال آن بصورت قطعی در دفتر تعاونی انجام میشود . در حال حاضر اعضای عضو دارای دفترچه عضویت میباشند و قیمت خرید و فروش واحدهای آماده به تحویل در سایت جنوبی از 21 میلیون تومان و در سایت شمالی 18 میلیون تومان است و همچنین قیمت واحدهایی که زمان تحویل آنها نا معلوم است از متری 8 میلیون تومان شروع میشود .

  برای خرید هر واحد مسکونی مبلغ 6 میلیون تومان و برای نقل انتقال پارکینگ 3 میلیون تومان باید به تعاونی پرداخت شود . توجه داشته باشید با توجه به اینکه در گذشته برخی واحدها بصورت مشارکتی خریداری شده و برخی واحدها نیز به چند نفر فروخته شده است باید قبل از خرید هر واحد استعلامات مربوط به آنرا دریافت کنید. توجه داشته باشید 1 قسط که برای تکمیل پروژه نگه داشته شده باقی مانده است .

  با توجه به پیچیدگی های این پروژه و وجود واحدهای مازاد و یا واحدهایی که هنوز برای انتخاب واحد مراجعه نکرده اند بهتر است قبل از خرید پروژه با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

  پروژه جکیم شهرداری
  پروژه جکیم شهرداری
  امکانات شهرک حکیم موتوری

  امکانات این پروژه شامل سالن اجتماعات ، فضای تجاری و تفریحی در شهرک ، گرمایش و سرمایش مرکزی ، لابی ، کف سرامیک ، پارکینگ و انباری میباشد و هزینه دیگری بابت آن دریافت نحواهد شد .

  خلاصه وضعیت پروژه حکیم شهرداری
  مورد توضیحات
  نام پروژه حکیم موتوری
  موقعیت مکانی منطقه 5 تهران، شهرزیبا، تقاطع بلوار تعاون و خیابان الهام
  دسترسی‌ها – دسترسی به اتوبان همت- دسترسی به بوستان جوانمردان- دسترسی به اتوبان حکیم
  مالکیت متعلق به اعضای سه سازمان خدمات موتوری، پسماند و میادین میوه و تره بار شهرداری تهران
  تعداد واحدها حدود 2640 واحد در قالب بلوک‌های 12 طبقه (3 طبقه منفی + 9 طبقه مثبت) در دو سایت شمالی و جنوبی
  متراژ واحدها از 85 تا 169 متر مربع
  تحویل پروژه به تاخیر خورده است
  امکانات – پارکینگ و انباری- سرمایش و گرمایش مرکزی فضای سبز
  نحوه خرید و فروش واحدها به صورت متری خرید و فروش می‌شوند و دارای دفترچه مالکیت بوده و قابل نقل و انتقال قطعی در دفتر تعاونی می‌باشند.
  محدودیت فروش طبق دستور اتحادیه املاک و مستغلات تهران و قوه قضاییه، خرید و فروش این پروژه به دلیل مشکلات عدیده ممنوع می‌باشد.
  شرایط پرداخت قیمت واحدها از متری پایه ؟ الی ؟ میلیون تومان بسته به طبقه و جهت آن تفاوت دارد و بین 30 تا 50 میلیون تومان روی هر واحد وام اختصاص دارد که مبلغ وام و اقساط احتمالی باقی مانده از مبلغ کل کسر می‌گردد.

  آخرین بروزرسانی از وضعیت پروژه حکیم در شهریور ماه سال 1402 بدینصورت میباشد که این پروژه با مشکلات بسیاری که سالها روبرو بوده است و یکی از مهمترین آنها حل شده و احتمالا استارت عملیات و ساخت و ساز را به زودی شاهد خواهیم بود .

  بررسی نهایی

  این پروژه در صورت تکمیل یکی از شهرک های خوب در تهران خواهد بود و با توجه به قیمت سرسام آور مسکن در تهران برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در انرا دارند اگر با دقت و دریافت مشاوره این کار را انجام دهند میتواند آنها را با قیمت مناسب صاحبخانه کند . اگر یکی از اعضای پروژه هستید میتوانید با مراجعه به وب سایت hakimproject.ir از آخرین وضعیت پروژه اطلاع کسب کرده و اخبار مربوط به انرا دنبال کنید . این وبسایت توسط جمعی از اعضا و مالکان به منظور اطلاع رسانی بهتر و ارتباط میان اعضا تشکیل شده است و تنها اگر قصد خرید و فروش واحد های مربوط به این پروژه را دارید با کارشناسان ما در تهران برج در تماس باشید .

   

   

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  9 نظر در “پروژه حکیم شهرداری شهرزیبا منطقه 5”

  1. فکر نمیکنید قیمت ملک در این پروژه باید بیشتر باشه چون تو منطقه ۲۲ روی خاک دارن میفروشن متری14میلیون

   1. سلام وقت بخیر با توجه به اینکه پروژه نزدیک به 17 سال از شروعش میگذرد به دلیل تاخیر و شک و تردید خریداران به تحویل به موقع قیمت واحدها از همان منطقه پایینتر است

   2. سلام چرا این برادران دالتون عزتی رو خلع نمی کنید تا کی باید مال مردمو بخورن چن سال دیگه میخوان ساخت پروژه را به تعویق بندازن

    1. سلام وقت بخیر
     خدارو شکر بلوک B2 تحویل شد و نیمی از سایت شمالی هم امسال تحویل میشه،
     بالاخره مشکلات اصلی پروژه حکیم با ورود دستگاه قضایی حل شد و اعضا بعد از سالها به واحدهاشون میرسن

  2. اگه به پت و مت داده بودن تا الان تموم شده بود. همین امسال این برادران بی لیاقت و دزد و بدرد نخور هستن که میان اعتبار یه مملکت و مدیریتش رو میبرن زیر سوال و هر روز به قشر معترض اضافه می کنن. امثال اینارو باید کرد تو گونی. ( به وقتش انشاالله )

  3. واقعا چرا؟
   چرا فکر ملت نیستین با زحمت زیاد مقدار پسندازی هم که دارن و با خوشحالی زیاد به اصطلاح خونه خریدن رو از جیب مردم بر میدارین-اصلا فکری به حال روزگارشون نیستین-که تو این اوضاع گرونی اجاره بالا آواره شدن این سالها فقط حرص خوردیمو پول دکتر دادیم.
   هیچ بزرگی هم نیست که پیگیری کنه همتووون فقط فکر خودتونید

  4. سلام
   شايد يكي از راه حل ها، اين باشد كه يك سازنده قوي پيدا شود و واحدها را به قيمت خوب و با توجه به پيشرفت %80 اي پروژه و قيمت روز منطقه از مالكين خريداري نمايد.
   اعضايي كه به اين روش راضي باشند با فروش واحد خويش از پروژه خارج مي شوند و آنهايي كه باقي مي مانند در يك قرارداد جديد با سازنده جديد و پرداخت يك مابه التفاوت معقول و منطقي و مشخص نمودن زمان تحويل قابل سكونت با گزينه تعيين خسارت براي تاخير در تحويل به اين پروژه سر و سامان داده خواهد شد.

   همه اينها مستلزم بركناري هيات مديره و اخراج پيمانكاري قبلي از پروژه مي باشد

  5. الهه رجائیان

   سلام. بعضی از اعضا به پیشنهاد آقای نامداری امتیاز پروژه حکیم را با پروژه آبشار عوض کردند اما خبری از پیشرفت پروژه ابشار هم نیست. ظاهرا زمین باقی مونده . آقای نامداری هم پاسخگو نیستند و تلفن شون خاموشه. ما باید از کجا پیگیری کنیم. واقعا بعد از 10 سال از سرمایه گذاری چرا کسی جوابگو نیست نه حضوری و نه تلفنی ؟ لطفا پاسخگو باشید و راهنمائی کنید که کجا باید مراجعه کنیم؟ چطوری و کجا میتونیم آقای نامداری را ببینیم. شماره تماس جدید بدید که پاسخگو باشند

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه