پروژه حکیم شهرداری شهرزیبا منطقه 5

پروژه حکیم شهرداری واقع در شهرزیبا در منطقه 5 تهران با مشارکت شرکت تعاونی خدمات موتوری شهرداری ( با نام جدید پسماند ) به عنوان کارفرما و شرکت شهر سرای رضوان به عنوان پیمانکار در زمینی به مساحت 96184  متر مربع با پلاک ثبتی 315 در حال بهره برداری میباشد . این پروژه مربوط به خود شهرداری نمیباشد و تعاونی خصوصی کارکنان شهرداری مجری آن بوده است . شروع عملیات اجرا و فروش آپارتمان های این پروژه مربوط به سال 1387 میباشد و در حال حاضر با مشکلات زیادی دست روبرو بوده که باعث تاخییر در تکمیل پروژه شده است .

پروژه جکیم شهرداری
پروژه جکیم شهرداری

این پروژه شامل 2690 واحد مسکونی با متراژ 85 ال 170 متر میباشد که متراژ تا 130 متر بصورت 2 خواب و بالاتر 3 خواب ساخته شده است و این واحدها در قالب برج های 12 طبقه ( 3 طبقه لابی و پارکینگ و 9 طبقه مسکونی ) میباشد و سهم اعضای تعاونی از این پروژه 2050 واحد و مالکیت سازنده 640 واحد مسکونی میباشد .

موقعیت پروژه حکیم

این پروژه در ضلع شمالی و جنوبی بلوار تعاون در شهرزیبا منطقه 5 قرار گرفته و دارای 2 سایت شمالی و جنوبی است . مرغوبیت سایت جنوبی به دلیل تعداد کمتر واحد و بافت منطقه از سایت شمالی بیشتر است و قیمت آن نیز تفاوت دارد . از نظر موقعیت مکانی با توجه به قرار گرفتن در محدوده غرب تهران و فی مابین محله هایی میباشد که از لحاظ پیشرفت و ساخت و ساز پررونق میباشند .

پروژه حکیم شهرداری
پروژه حکیم شهرداری

وضعیت پروژه حکیم شهرزیبا

مبنای شروع این پروژه در سال 133387 خانه دار کردن اقشار زحمت کش شاغل در سه سازمان خدمات موتوری، بازیافت و میادین میوه و تره بار شهر تهران بوده و همکاری ارگانهای مربوطه در ابتدا شکل گیری این پروژه باعث تکمیل وجه زمین توسط زمین و تحویل گرفتن آن از شهرداری شده است . اما در ادامه مشکلاتی از قبیل پرداخت نکردن اقساط توسط تعداد کثیری از اعضا ( 500 نفر ) و مراحل دادگاه طولانی برای خلع امتیاز کردن این افراد و همچنین فروش واحدها بیش از تعداد پیش بینی شده ( نزدیک به 300 واحد ) باعث بروز مشکلاتی در تامین مالی برای پیشرفت پروژه شد .

بروز اختلاف با یکی از ارگانهای دولتی به دلیل اشراف برخی ساختمانهای بیش از 5 طبقه این پروژه بر ساختمانهای این سازمان نیز یکی دیگر از مشکلاتی بوده که حل شدن آن 2 سال زمان برده و پروژه در طی این پروسه مسکوت مانده بود .

خرید و فروش پروژه حکیم
خرید و فروش پروژه حکیم

در حال حاضر 2 بلوک b1-2 و a1-3 تحویل موقت داده میشوند بدینصورت که کلید واحد تحویل خریدار میشود اما واحد ها به جز کابینت باید تجهیز شوند و همچنین انشعابات آنها نیز وصل نشده است که طبق گفته تعاونی تحویل کامل این 2 بلوک سال 1402 میباشد که البته یکی از مشکلاتی که پیش روی این 2 بلوک قرارداد تبدیل لابی به فضای مسکونی و رعایت نکردن مشاعات میباشد که میبایست اصلاح شود .

در اردیبهشت سال 1401 مجمع برای مشخص کردن هیات مدیره جدید تشکیل میشود و پیش بینی میشود با توجه به ایراداتی که بر مدیران قبلی این پروژه وارد شده است با مستقر شدن هیات مدیره جدید سرعت پیشرفت پروژه بیشتر شود . توجه داشته باشید این پروژه با پروژه رومنس حکیم متفاوت میباشد .

خرید و فروش پروژه حکیم

خرید و فروش پروژه حکیم بصورت متری میباشد و نقل و انتقال آن بصورت قطعی در دفتر تعاونی انجام میشود . در حال حاضر اعضای عضو دارای دفترچه عضویت میباشند و قیمت خرید و فروش واحدهای آماده به تحویل در سایت جنوبی از 21 میلیون تومان و در سایت شمالی 18 میلیون تومان است و همچنین قیمت واحدهایی که زمان تحویل آنها نا معلوم است از متری 8 میلیون تومان شروع میشود .

برای خرید هر واحد مسکونی مبلغ 6 میلیون تومان و برای نقل انتقال پارکینگ 3 میلیون تومان باید به تعاونی پرداخت شود . توجه داشته باشید با توجه به اینکه در گذشته برخی واحدها بصورت مشارکتی خریداری شده و برخی واحدها نیز به چند نفر فروخته شده است باید قبل از خرید هر واحد استعلامات مربوط به آنرا دریافت کنید. توجه داشته باشید 1 قسط که برای تکمیل پروژه نگه داشته شده باقی مانده است .

با توجه به پیچیدگی های این پروژه و وجود واحدهای مازاد و یا واحدهایی که هنوز برای انتخاب واحد مراجعه نکرده اند بهتر است قبل از خرید پروژه با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

امکانات شهرک حکیم موتوری

امکانات این پروژه شامل سالن اجتماعات ، فضای تجاری و تفریحی در شهرک ، گرمایش و سرمایش مرکزی ، لابی ، کف سرامیک ، پارکینگ و انباری میباشد و هزینه دیگری بابت آن دریافت نحواهد شد .

بررسی نهایی

این پروژه در صورت تکمیل یکی از شهرک های خوب در تهران خواهد بود و با توجه به قیمت سرسام آور مسکن در تهران برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در انرا دارند اگر با دقت و دریافت مشاور این کار را انجام دهند میتواند آنها را با قیمت مناسب صاحبخانه کند . اگر یکی از اعضای پروژه هستید میتوانید با مراجعه به وب سایت hakimproject.ir از آخرین وضعیت پروژه اطلاع کسب کرده و اخبار مربوط به انرا دنبال کنید . این وبسایت توسط جمعی از اعضا و مالکان به منظور اطلاع رسانی بهتر و ارتباط میان اعضا تشکیل شده است و تنها اگر قصد خرید و فروش واحد های مربوط به این پروژه را دارید با کارشناسان ما در تهران برج در تماس باشید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه های مشابه

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه