پروژه ایران 2 وردآورد تعاونی سپاشهر

پروژه ایران 2 متعلق به تعاونی سپاشهر میباشد که در اواخر بهمن ماه سال 1401 شروع به پذیره نویسی کرده است . این پروژه در حال حاضر در مرحله دستور نقشه میباشد و فاقد جواز ساخت است و طبق این دستور 3 ساختمان 7 طبقه ای که هر طبقه آن شامل 7 تا 9 واحد مسکونی به متراژ 60 ، 90 و 120 متر میباشد و فروش این پروژه بصورت سهام 30 متری میباشد . این پروژه شامل 5 طبقه مسکونی ، 1 لابی و 2 پارکینگ است و محل قرار گیری دقیق آن در وردآورد خیابان آزادی جنب مخابرات پلاک 80 میباشد و در واقع در جنوب مروارید شهر واقع شده است .

پروژه ایران 2 وردآورد تعاونی سپاشهر
پروژه ایران 2 وردآورد تعاونی سپاشهر

شرایط فروش پروژه ایران 2

این پروژه در حال حاضر هزینه زمین و تراکم را دریافت مینماید و برای 30 متر مسکونی مبلغ 305 میلیون به اضافه 100 میلیون تومان حق امتیاز که جزو پرداختی ها به تعاونی محاسبه نمیشود و در واقع سود تعاونی است در مجموع 405 میلیون تومان دریافت میگردد و برای یک واحد 60 متری و 90 متری به ترتیب 200 و 300 میلیون تومان حق امتیاز میبایست واریز شود که برای پروژه ای در چنین مرحله ای و آن هم بصورت علی الحساب غیر منطقی میباشد . پس از واریز این مبلغ برگه ای به عنوان کاردکس به خریدار داده میشود .

تعاونی بصورت شفاهی مبلغ ساخت را 12 میلیون تومان به ازای هر متر مربع اعلام کرده است که با توجه به علی الحساب بودن پروژه این قیمت افزایش خواهد یافت و البته در حال حاضر قیمت ساخت در حدود متری 20 الی 25 میلیون تومان میباشد و مبلغ 12 میلیون تومان قطعا برای پایین نشان دادن تمام شده واحد است . بطور کلی مبلغ باقی مانده میبایست پس از اخذ جواز و شروع پروژه که زمان آن شهریور ماه اعلام شده به مدت 2 سال و نیم تا زمان تخمین حدودی پروژه بصورت اقساط پرداخت شود یعنی اگر واحدی 60 متری خریداری شود بر اساس جدول تعاونی مبلغ 720 میلیون تومان باید در مدت 2 سال و نیم پرداخت شود ولیکن همانطور که اشاره کرده ایم این مبلغ ساخت در تاریخ امروز غیر واقعی است و در زمان ساخت در سال آینده قطعا بیشتر از قیمت امروز که بین 20 الی 25 میلیون تومان است خواهد شد .

تعهدات پروژه ایران 2

وضعیت مالکیت زمین مشخص نیست و تهران برج نتوانسته سند زمین را روئیت کند که بنام تعاونی است یا خیر که خریدار میبایست سند پروژه را هنگام خرید روئیت نماید اما در مورد تعهدات پروژه به دلیل اینکه هنوز هزینه زمین و تراکم تکمیل نشده و احتمالا مالکیت پروژه بطور کامل در اختیار تعاونی نمیباشد تعهدی وجود ندارد و تنها کاردکسی به عنوان رسید سرمایه گذاری برای خریداران صادر میشود و زمان شروع ساخت و تحویل نهایی به همراه متریال و چهارچوب افزایش قیمت علی الحساب که بر اساس چه شاخصی میباشد در حال حاضر وجود ندارد و به زمانی موکول شده که هزینه زمین و تراکم تسویه شده و دفترچه ساخت به اعضا واگذار شود که برای این موضوع نیز تعهدی بصورت مکتوب وجود ندارد و برای تعاونی سازنده ی این پروژه که هیچگونه سابقه ای در تحویل ندارد این امر یک ضرورت است .

شرایط فروش پروژه ایران 2 
شرایط فروش پروژه ایران 2پر

سوابق سازنده

شرکت تعاونی توسعه و عمران انصار سازور پایداران ابنیه شهر با شماره ثبت 6699 و شماره ملی 14007585777 در سال 1397 تاسیس شده است . علی محمدی به عنوان مدیرعامل و حمید عتباتی به عنوان رئیس هیات مدیره معرفی شده اند . این تعاونی در حال حاضر چندین پروژه در حال اجرا دارد اما همه آنها در مرحله ابتدایی ساخت هستند و در واقع پروژه تحویل داده شده از سوی این شرکت وجود ندارد . پروژه کامرانیه ، پروژه سفیر ، بانک ملی و پروژه الهیه و فرشته از پروژه های این شرکت میباشند که همگی در مراحل اولیه ساخت قرار دارند و یا روند انجام این پروژه های بسیار کند است بطور مثال پروژه کامرانیه و سفیر قرار بود ه که در سال 1402 تحویل داده شود اما در حال حاضر در مرحله میانی اسکلت قرار دارد و تاریخ معرفی این دو پروژه مربوط به سال 1397 میباشد و در واقع نزدیک به 5 سال است که در جریان است .  وجود چندین پروژه در حال اجرا را نمیتوان جزو نقطه قوت تعاونی در نظر گرفت زیرا سابقه تحویل واحد خود یک اصل مهم برای رزومه سازنده میباشد .

جمع بندی نهایی

بطور کلی تعاونی سپاشهر را نمیتوان تعاونی با سابقه ساخت دانست زیرا این شرکت هنوز یک واحد تحویلی در منطقه 22 تهران ندارد و پروژه های زیادی را در حال اجرا معرفی کرده است . به نظر می آید معرفی پروژه ایران 2 با حجم کم که در واقع 2 یا 3 ساختمان 5 طبقه ای میباشد را قصد دارد به عنوان رزومه ساخت معرفی نماید زیرا حجم پروژه بسیار کم است ولیکن با توجه به سابقه ای که این تعاونی در پیشبرد پروژه ها دارد باید تعهدات محکمی در مورد ساخت و تحویل پروژه وجود داشته باشد در غیر اینصورت سرمایه گذاری در پروژه های این چنینی میتواند چندین برابر زمانی اعلام میشود طول بکشد .

در مورد موقعیت مکانی پروژه نیز باید این نکته را اضافه نماییم که منطقه وردآورد نسبت به دیگر نواحی منطقه 22 در لوکیشن ضعیف تری قرار دارد و اصولا بافت مسکونی آن قدیمی است و همچنین با توجه به موقعیت پروژه و نداشتن جواز ساخت امکانات قطعی را نمیتوانیم در این مرحله برای این پروژه اعلام نماییم . برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پروژه های در حال اجرا در منطقه 22 تهران میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج در تماس باشید .

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • با تشکر از اطلاع رسانی … لطفا بفرمایید کدام پروژه منطقه 22 در حال حاضر برای سرمایه گذاری 2 الی 3 ساله مناسب تر است ؟

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر میبایست مقدار سرمایه را مشخص فرمایید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

      پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروژه های مشابه

, ,
فهرست
Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه