جستجو کردن

نوشته های اخیر

در مورد خرید آپارتمان در تهران بدانید

 • اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید این مطلب برای شما مواردی را مشخص میکند که باید بدانید . این موارد شامل قوانین خرید ، موقعیت منطقه ، نوع خرید ، و امکانات سازه میباشد و بطور کلی هر آنچه باید در مورد خرید آپارتمان در تهران بدانید را برایتان مشخص خواهیم کرد . توجه داشته باشید انواع خرید را میتوان به خرید ملک آماده و پیش خرید ملک تفکیک نمود و همچنین راجع به خرید واحد تجاری نیز توضیحاتی خدمتتان ارائه خواهیم داد با ما همراه باشید .

  در مورد خرید آپارتمان در تهران بدانید
  در مورد خرید آپارتمان در تهران بدانید

  شکل گیری تهران

  اگر قصد خرید آپارتمان در تهران را دارید با نحوه شکل گیری آنرا نیز بدانید . تهران در واقع از کوچ مردم ری به مرکز تهران و حوالی بازار تهران شکل گرفته است و موئسس تهران این افراد میباشند . آنها با توجه به در اختیار داشتن دانش تجارت در بازار تهران شروع به راه اندازی کسب و کار نمودند و همچنین برای سکونت محله های اطراف تهران را انتخاب نمودند . بدین ترتیب هسته اولیه شکل گیری تهران در بازار تهران است و با رشد جمعیت و کوچ بیشتر مردم به این منطقه محله های اطراف بازار شروع به شکل گیری کرده و محل اسکان مردم شد .

  این افزایش جمعیت و ایجاد مناطق جدید با توجه به پایتخت بودن تهران باعث شده که امروز به 22 منطقه شهرداری تقسیم شود که از شرق به غرب و یا شمال به جنوب آن کیلومترها راه است. همانند هر شهری در دنیا اشتیاق مردم مخصوصا قشر مرفه به سکونت در نقاط خوش آب و هوا وجود داشته و به همین ترتین مناطق شمالی یا شمرون جزو مناطق لوکس نشین و به محل زندگی قشر مرفه تبدیل شد .

  با این حال توجه داشته باشید که زمین های مناطق شمالی تهران محدود است و پس از رونق ساخت و ساز دیگر منطقه هایی با شهرسازی مدرن و الگوبرداری از مدرن ترین شهرهای دنیا تشکیل شده که در واقع آخرین آن منطقه 22 تهران میباشد که شهرک مروارید شهر آخرین محله این منطقه مرز بین تهران و استان البرز میباشد .

  خرید آپارتمان در تهران
  خرید آپارتمان در تهران

  کدام منطقه برای خرید آپارتمان در تهران مناسب است؟

  ترافیک و جای پارک به همراه طرح زوج و فرد و ترافیک بزرگترین معزل محله هایی میباشد که هسته اولیه تشکیل تهران بوده اند . این معزلات هم برای افرادی که در آنجا شاغل هستند و هم برای مراجعه کنندگان وجود دارد . همچنین بافت فرسوده در آن محله ها که با طرح های تشویقی شهرداری نظیر تجمیع 2 پلاک و جواز 1 طبقه اضافه به عنوان جایزه توانسته بخشی از این مناطق را بروز کند اما در واقع بخش اعظم آن قابل نوسازی نیست و به دلیل پیچیدگی هایی است در که در شکل گیری اولیه ایجاد شده و آینده ای که برای آن پیش بینی نشده است .

  در نتیجه اگر محل کار شما در این مناطق نیست و دلیلی برای سکونت در آنجا ندارید بهتر است از انتخاب آنها خودداری نمایید و اگر برای صاحبخانه شدن نگاهی هم به سرمایه گذاری دارید بهتر است مناطقی را انتخاب نمایید که جدید میباشند و الگوهای مدرن شهرسازی در آنها پیاده شده است . زیرا مناطقی که ساخت و ساز در آنها در جریان است رشد قیمت سرسام آور خواهند داشت . مناطق شمال تهران نیز تنها چیزی که باعث افزایش قیمت آنها میشود نبودن زمین و فضای ساخت است و در واقع پیشرفت آنها برای رشد منطقه نمیباشد در نتیجه اگر دید سرمایه گذاری دارید مناطق جدید برایتان بهتر است . با جستجو در سایتهای ثبت آگهی املاک پیش فروش آپارتمان در چیتگر بیشتر از مناطق دیگر به چشم میخورد .

  خرید آپارتمان در تهران یا در نقاط ویلایی

  چند ساله اخیر به دلیل هجوم مردم به مناطق شمالی کشور بازار آن محدوده رونق پیدا کرده و با افزایش قیمت مواجه شده است . اما پس از اعلام دولت جدید برای برخورد با افرادی که در جنگل ، کوه و مناطقی که متعلق به منابع طبیعی است خرید و فروش در آن با رکود مواجه شده است و البته این نکته را عرض نماییم که در ابتدا نیز این موضوع روشن بوده زیرا بسیاری از ویلاهایی که در شمال کشور ساخته شده و میشود فاقد جواز ساخت میباشد .

  از آنجایی که برخورد جدی با اینگونه ساخت و سازها انجام نگرفته زمین های کشاورزی و شالیزارها نیز تبدیل به شهرک های ویلایی شده و یک رشد کاذب را در پی داشته است زیرا هیچ مراجعه کننده ای مشکلی برای ساخت ویلای خود نمیدیده در حالیکه در مناطقی همچون دماوند در ورودی شهرها قدم به قدم پلاکاردهای ساخت غیر مجاز مساوی تخریب نصب شده تا به خریداران هشدار دهد که نمیتوانند در این منطقه ساخت و ساز غیر مجاز داشته باشند کما اینکه بسیاری از ویلاها در این محدوده تخریب شده و یا در حال تخریب است .

  پیش خرید آپارتمان در تهران
  پیش خرید آپارتمان در تهران
  سرمایه گذاری در کدامیک بهتر است ؟

  اینکه شما در کدامیک از موارد فوق بخواهید سرمایه گذاری نمایید بستگی به این موضوع دارد که در حال حاضر وضعیت صاحبخانه بودن شما چگونه است و قصد شما از سرمایه گذاری چیست ؟ اگر برای سکونت خود ملکی دارید و میخواهید ویلایی نیز داشته باشید میتوانید روی خرید آن فکر کنید ولیکن در نظر داشته باشید که یک واحد تجاری ، مسکونی و یا اداری در تهران قیمت مشخص و شاخصی دارد و خواهان برای آن همیشه وجود دارد . سازنده سازه هایی نظیر پروژه رونیکا پلاس سالانه بیش از چند هزار واحد در تهران ساخته و تحویل میدهد و عده ی زیادی دائما در حال سرمایه گذاری در اینگونه پروژه ها هستند .

  اما مناطق ویلایی شرایط خاص خودشان را دارند و قیمت زمین یا ویلاهای آنجا واقعی نیست . روش کار در شمال کشور بدینصورت است که زمین وسیعی از یک منطقه خریداری میشود و پس از تسطیح دیوار کشی و جدول بندی میشود و نام شهرکی هم روی آن میگذارند و قعات تفکیک شده را چندین برابر خرید زمین اولیه میفروشند . به همین دلیل است که با مراجعه به بنگاه های معاملات ملکی در آن منطقه مشاهده خواهید کرد که در یک منطقه انواع و اقسام قیمت ها وجود دارد در واقع یک شهرک که قیمتی اعلام میدارد چند کیلومتر آنطرف تر از آن قیمت شاید نصف پایینتر باشد و این همان قیمت کاذبی است که در این محدوده وجود دارد و زمانی با این قیمتها معامله میشود که هجوم مردم به خرید در آن مناطق وجود داشته باشد و در مواقع رکود سالها زمین یا ویلایتان بدون مشتری خواهد ماند حتی با اگر با قیمت منطقی قصد فروش داشته باشید .

  نتیجه گیری کلی

  بطور کلی خرید ملک در پایتخت کشور با هیچ نقطه دیگر قابل مقایسه نیست . اگر تصور شما از خرید یک زمین در شمال کشور آباد شدن منطقه و سپس چند برابر شدن قیمت است در منطقه 22 و 5 تهران که پرچمدار ساخت و ساز در کشور هستند این فرصت به مراتب چند برابر بیشتر وجود دارد اما در نقاطی که قیمت ها کاذب است هر چه تیغ ببرد سود فروشنده است و در واقع باید مشتری برای قیمتی که اعلام میکنید پیدا شود که واقعا خواهان زمین یا ویلای شما باشد و البته ویلا سازی و دلالی زمین در شمال کشور سالهاست که اشباع شده است و اکثر مردم از غیر واقعی بودن قیمت مناطق شمالی اطلاع کافی دارند .

  پیشنهاد ما به شما این است که در هر صورت با توجه به نیاز خود منطقه ای را انتخاب نمایید که آینده روشن و مشخصی دارد و هیچگاه به دنبال چند برابر شدن سرمایه خود در مدت زمان کوتاه نباشید زیرا ممکن است به دوران رکودی بر بخورید که حتی زیر قیمت هم نتوانید سرمایه خود را نقد نمایید . در این مطلب به بررسی جزئیاتی که در مورد خرید آپارتمان در تهران بدانید اشاره نماییم .

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه