جستجو کردن

نوشته های اخیر

چند گزینه برای کاهش هزینه مستاجرین املاک تهران

 • اگر به دنبال کاهش هزینه‌های اجاره هستید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. اولاً، در نظر داشته باشید که اگر تصمیم به پرداخت رهن دارید، تورم و ریسک کاهش ارزش پول را در نظر بگیرید. این موارد ممکن است باعث افزایش مبلغ رهن در آینده شده و پرداخت آن برای شما دشوار شود. بهتر است در صورت امکان، خانه‌ای را برای اجاره انتخاب کنید که هزینه اجاره آن را به راحتی تحمل کنید، تا از خانه‌ای با رهن سنگین انتخاب نکنید و در آینده با چالش‌های مالی روبه‌رو نشوید.

  چند گزینه برای کاهش هزینه مستاجرین املاک تهران
  چند گزینه برای کاهش هزینه مستاجرین املاک تهران

  حاشیه شهر و یا مناطق خلوت را انتخاب نمایید

  معمولا زمانی که یک منطقه نوساز است و ساخت و ساز در آن جریان دارد قیمت های مناسبی برای رهن و اجاره و یا خرید در آن وجود دارد . این فرصتی است که میتوانید از آن استفاده نمایید و همیشه لازم نیست مناطقی را انتخاب کنید که خواهان اجاره در آنجا زیاد است زیرا قطعا قیمت نیز متفاوت است . به عنوان مثال برج های خرازی در غرب تهران شهرک نوسازی است که تعداد زیادی واحد برای عرضه دارد و قیمت ها نیز مناسب است .

  آخرین بررسی‌  نشان می‌دهد که میانگین هزینه اجاره ماهانه برای هر مترمربع مسکن در شهر تهران در حدود 270 تا 280 هزار تومان قرار دارد. این میانگین اجاره در شهرهای شیراز، اصفهان، کرج و مشهد نیز بین یک‌سوم تا یک‌دوم میانگین اجاره در تهران واقع شده است.

  همچنین، نسبت تورم عمومی به تورم اجاره در کشور کاهش یافته است و سرعت رشد اجاره‌ها سریع‌تر از تورم عمومی افزایش یافته است. این تغییر نسبت در نیمه اول دهه 90، از 1 به 3/1 افزایش یافته است.

  علل اصلی افزایش تورم اجاره شامل تورم عمومی، افزایش قیمت مسکن نسبت به اجاره‌ها، شرایط فصلی بازار اجاره در ماه مرداد، و اعمال سیاست‌های دستوری در این بازار می‌باشند.

  چند راهکار برای کاهش اجاره

  برای کاهش هزینه مستاجران از طریق کنترل تورم اجاره‌ها، سه راهکار مورد بررسی قرار می‌گیرد. این راهکارها شامل مهار تورم اجاره‌ها از طریق افزایش عرضه واحدهای مسکونی، تعیین حد مجاز رشد اجاره‌ها به صورت دستوری، و کنترل تورم عمومی به عنوان عامل اصلی تورم اجاره‌ها هستند.

  در مورد افزایش عرضه واحدهای مسکونی، این راهکار متکی به ساخت واحدهای جدید است، اما با توجه به مشکلات در اجرای برنامه‌های ساخت و کمبود منابع مالی، امکان مهار تورم اجاره‌ها از این طریق محدود به نظر می‌رسد.

  تعیین حد مجاز رشد اجاره‌ها به صورت دستوری نیز تاکنون موفقیت چندانی نداشته و تورم اجاره‌ها از تعیین‌های دستوری عبور کرده است.

  بنابراین، راهکار اصلی و موثر برای مهار تورم اجاره‌ها کنترل تورم عمومی است. تجربیات گذشته نشان داده که تورم اجاره‌ها به تورم عمومی وابسته بوده و کاهش تورم عمومی می‌تواند منجر به کاهش تورم اجاره‌ها شود و در نهایت به تخفیف مستاجران انجامد.

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه