جستجو کردن

نوشته های اخیر

وضعیت سند مالکیت واحدهای 25 متری چگونه است؟

 • دولت تهران اخیراً طرح “مسکن اقتصادی” را معرفی کرد که شامل ساخت خانه‌های 25 متری است. این طرح با انتقادات زیادی همراه بوده، به خصوص در مورد مجوزهای ساخت و کیفیت واحدها. برخی کارشناسان معتقدند که این خانه‌ها مشکل مالکیت برای متقاضیان ایجاد می‌کنند و کمبود متراژ باعث کاهش رفاه مردم می‌شود.

  مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران اعلام کرده که تعداد زیادی متقاضی برای این واحدها وجود دارد، به ویژه افراد حقوقی دولتی. سند واحدها ایجاد ابهاماتی دارد؛ هر واحد مالکیت مشترک دارد و این موضوع مسائل حقوقی پیچیده‌ای به وجود آورده است.

  وضعیت سند مالکیت واحدهای 25 متری چگونه است؟
  وضعیت سند مالکیت واحدهای 25 متری چگونه است؟

  دلیل ساخت خانه‌های 25 متری کاهش هزینه‌های ساخت و تولید مسکن اقتصادی است. باقرپور از تغییر فرهنگ مسکن در جامعه یاد کرد و تاکید کرد که خانه‌های کوچک‌متراژ الزامی برای تامین مسکن جوانان است. وی ادعا کرد که این واحدها ممکن است به خانه‌های مجردی تبدیل شوند، اما اعلام کرده که اسکان مجردها در این مسکن ممنوع است و برای آنها راه‌حلی جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.

   

  وضعیت سند واحدهای 25 متری

  دولت تصمیم دارد مالکین واحدهای 25 متری با یکدیگر توافق کنند، این معاملات نادر نیست و در بسیاری از پروژه‌های تعاونی منطقه 22 تهران نیز معاملات مشابهی انجام می‌شود، حتی بدون دریافت سند رسمی. اگر واحدهای 25 متری با کیفیت مناسب ساخته شوند، ممکن است به مردم در تأمین مسکن جوانان کمک کنند. در بسیاری از کشورها، خانه‌های 35 متری با فضای کاربردی به مردم ارائه می‌شوند و مردم در آنها زندگی می‌کنند، از این رو، خانه‌های 25 متری با شرایط مناسب می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

  به عنوان نمونه میتوانید وضعیت سند برج های صیاد را مشاهده فرمایید که پس از چند سال سند آن دریافت شده است و پروژه دوم این مجموعه نیز شروع به کار کرده و آن هم همین شرایط را دارد بطور کلی واحدهایی که بصورت انبوه ساخته میشوند زمان دریافت سند آنها طولانی است .

  واحد 25 متری در تهران

  در پایتخت ایران، به دلیل فشار تورم و افزایش قیمت‌ها، ساخت واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از 30 متر مربع به شدت رواج پیدا کرده است. این واحدها بیشتر به عنوان آپارتمان‌های خوابگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند و قیمت‌های آن‌ها نسبت به منطقه‌های مختلف شهر تفاوت دارد. برخی زوج‌ها و جوانان به دلیل محدودیت‌های مالی، به خصوص در مناطق مرکزی تهران، به این واحدها علاقه نشان می‌دهند.

  قیمت‌های این واحدها نسبت به متراژ کمتر، مقرون به صرفه‌تر هستند و با در نظر گرفتن وام مسکن، افراد می‌توانند به راحتی به مالکیت یک واحد برسند. اجاره این واحدها نیز در مناطق مرکزی شهر تهران مورد تقاضای زیادی قرار دارد، به خصوص برای افراد مجرد.

  به دلیل فشار تورم و افزایش قیمت‌ها، بازار مسکن در تهران به گران‌ترین شهر ایران تبدیل شده است و ایجاد شکل‌های جدیدی از مسکن، به‌خصوص آپارتمان‌های با متراژ کم، به منظور تامین نیازهای جمعیت روز به روز مهم‌تر می‌شود.

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه