جستجو کردن

نوشته های اخیر

چرا وام مشارکت در ساخت به پروژه های منطقه 22 تعلق نمیگیرد

 • بسیاری از تعاونی‌های سازنده در منطقه 22 تهران به طور اشتباه ادعا می‌کنند که پروژه‌هایشان دارای امکان دریافت وام هستند. اما واقعیت این است که هیچگونه وامی وجود ندارد و آن‌ها به طور غلط به دستورالعمل‌هایی اشاره می‌کنند که دولت به منظور اختصاص وام به پروژه‌های ساختمانی برای بانک‌ها تعیین کرده است. در حقیقت، بانک‌ها هیچ تعهدی برای اعطای وام ندارند و تنها موظف به اجرای الزامات دولت در خصوص وام مشارکت مدنی هستند.

  چرا وام مشارکت در ساخت به پروژه های منطقه 22 تعلق نمیگیرد
  چرا وام مشارکت در ساخت به پروژه های منطقه 22 تعلق نمیگیرد

  در این موقعیت، جزئیات جدیدی از این طرح به تازگی اعلام شده‌اند و در حال حاضر در حال بررسی شرایط اختصاص آن به پروژه‌های ساختمانی می‌باشیم. این بررسی‌ها به منظور اطمینان از تطابق پروژه‌های مختلف با الزامات دولتی و تعهدات مربوطه انجام می‌شود. این اقدامات از جانب مقامات ذی‌ربط به منظور جلوگیری از اشتباهات و انحرافات احتمالی در اجرای این طرح انجام می‌پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه های این محدوده میتوانید مطلب تعاونی های مسکن منطقه 22 را مطالعه فرمایید .

  از شما تقاضا می‌شود که در هنگام تصمیم‌گیری درباره پروژه‌های ساختمانی خود، به دقت به جزئیات اعلام‌شده توجه کنید و از صحت ادعاها و اطلاعات به‌دست‌آمده اطمینان حاصل کنید تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود. این اقدام بهره‌برداری مؤثرتر و پایدارتر از پروژه‌های ساختمانی را تضمین خواهد کرد.

  جزئیات وام مشارکت در ساخت

  در ماه اردیبهشت سال جاری، وزیر راه و شهرسازی درباره افزایش ۵۰ درصدی وام مسکن صحبت کرد. او اعلام کرد که پیشنهاد افزایش وام ساخت به ۵۵۰ میلیون تومان در دست بررسی است و احتمالاً تصویب می‌شود. سپس، بانک مرکزی تصمیم گرفت که سقف تسهیلات پروژه‌های حمایتی مسکن را به مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان در تمام شهرها تعیین کند. بر اساس نامه ارسالی به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، تنها پروژه‌های حمایتی از این افزایش سود مستفید خواهند شد و پروژه‌های خودمالک شهری یا روستایی از این تغییرات مستثنی هستند. این تصمیمات مشمول پروژه‌هایی هستند که زمین آن‌ها توسط وزارت راه و شهرسازی تأمین و به متقاضیان عرضه می‌شود.

  بنابراین، با توجه به محدودیت منابع بانکی و هدف قانونگذار (کمک به خانه‌دار شدن افراد بی‌مسکن)، تمام تصمیمات شورای پول و اعتبار در این زمینه، از جمله کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی و افزایش سقف تسهیلات مذکور، صرفاً برای پروژه‌های حمایتی مسکن که زمین آن‌ها توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه و به متقاضیان ارائه می‌شود، اجرا خواهند شد. این تصمیمات تاثیری در پروژه‌های خودمالک شهری یا روستایی نخواهد داشت.

  وام پروژه های منطقه 22

  این پروژه ها بصورت تعاونی ساز ساخته میشوند و بانک نیز بنا بر شرایطی که از سازنده احراز مینماید اقدام به اعطای وام تحت شرایط خاصی مینماید و معمولا این وام ها بر روی پروژه هایی وجود دارد که تعاونی های آنها دولتی است در غیر اینصورت بانک های دیگر بر روی پروژه های تعاونی ساز خصوصی وامی اعطا نمیکنند .

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه