جستجو کردن

نوشته های اخیر

وارد شدن پیش فروش مسکن به بازار بورس کالا

 • بی‌گمان، با روش پیش فروش آپارتمان آشنایی دارید. در این نوع تعاملات، سازنده به منظور تأمین مالی برای احداث، به فروش واحدهایی پیش می‌پردازد. این تدابیر مهم برای تأمین منابع مالی موردنیاز جهت اجرای پروژه ایجاد می‌شود. به همین دلیل، با توجه به مراحل اجرای پروژه، سازنده ممکن است با ارائه قیمت‌های مناسبتر نسبت به ملک‌های آماده شده، به پیش فروش واحدها بپردازد.

  وارد شدن پیش فروش مسکن به بازار بورس کالا
  وارد شدن پیش فروش مسکن به بازار بورس کالا

  لازم به ذکر است که این اقدامات می‌تواند بهره‌وری هر دو طرف، یعنی سازنده و خریدار، را افزایش دهد. برای خریداران، این موقعیت می‌تواند فرصتی مناسب باشد تا به ملکی با قیمتی مناسب دست پیدا کنند و در عین حال سازنده نیز می‌تواند سرمایه‌گذاری خود را تأمین کند.

  در اخبار اخیر، شاهد اعلام این خبر بودیم که سازندگان پروژه‌های بزرگ مجاز به انتقال واحدهای خود به صورت پیش فروش در بازار بورس کالا شده‌اند و این واحدها به عنوان اوراق خرید و فروش معامله می‌شوند. این اقدام می‌تواند در جهات مختلفی مفید و کارآمد باشد. در مورد پروژه های پیش فروش میتوانید پروژه ستایش در منطقه 22 را بررسی نمایید

  جزئیات طرح چیست ؟

  روش کار با اوراق سلف مسکن به این صورت است که سازندگان مسکن می‌توانند با انتشار اوراق سلف موازی مسکن در بورس کالا، بخشی از سرمایه مورد نیاز برای اتمام پروژه ساختمانی و تحویل آن به مردم را تامین کنند. این اقدام به معنای فراهم کردن فرصتی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مسکن و همچنین تسهیل در تأمین منابع مورد نیاز برای پیشرفت پروژه‌هاست. در این راستا، افراد علاقه‌مند با خرید اوراق سلف مسکن، می‌توانند اقدام به پیش‌خرید واحدهای مرتبط با پروژه‌ها کنند و این اوراق را تا زمان تحویل ملک نگه دارند یا به صورت آزاد در بازار ثانویه به فروش برسانند.

  به عنوان مثال ساده‌ترین شکل سرمایه‌گذاری در بازار پیش‌فروش متری مسکن به این صورت است که یک فرد خریدار، می‌خواهد یک متر مربع مسکن را خریداری کند. در زمان عرضه، تاریخ تحویل ملک به او اطلاع داده شده و این تحویل دو سال زمان دارد. در صورتی که او قصد داشته باشد به عنوان خانه دار به مسکن انتقال یابد، ملزوم است تا در طول دو سال مبلغ معادل متراژ خریداری شده را به صورت ورقه‌های یک متری پرداخت کند. در صورتی که نیت او تنها بر افزایش سرمایه‌گذاری باشد و از تحویل ملک صرف نظر کند، می‌تواند در هر زمان دلخواه اوراق را به قیمت روز در بازار ثانویه به فروش برساند و نقدینگی خود را تأمین کند.

  وی تاکید کرد: قیمت اوراق سلف مسکن نیز در بازار ثانویه به تغییرات بازار مسکن وابسته است و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارند، می‌توانند با مبالغ کوچک و به صورت خرید متراژی به این بازار وارد شوند.

  نهایتاً، رحمتی از مزیت‌های اصلی پیش‌فروش متری مسکن به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری، نقدشوندگی بالا این اوراق را عنوان کرد. این امر به دلیل حضور بازارگردان در این نوع معاملات و خریداری همیشگی اوراق معرفی شده از سوی سرمایه‌گذاران صورت می‌گیرد. او در پایان تأکید کرد: اصلاح دستورالعمل معاملات اوراق سلف مسکن در مراحل پایانی قرار دارد و به زودی با مصوبه سازمان بورس شرایط اجرای این نوع معاملات فراهم می‌شود؛ همچنین تا کنون دو شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن مدارک مورد نیاز را جهت انتشار اوراق تحویل داده‌اند و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک این ابزار پیش‌فروش متری مسکن در تالار بورس کالا مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه