جستجو کردن

نوشته های اخیر

واحد های ناتمام مسکن مهر چه زمانی تکمیل می‌شود ؟

 • در حالی که طرح مسکن نهضت ملی در حال اجرا می‌باشد و تلاش‌های زیادی به منظور افزایش تعداد واحدهای مسکونی در کشور در حال انجام است، نمی‌توان از ایرادات زیادی که به طرح قبلی دولت به نام مسکن مهر وارد شده است، چشم پوشی کرد. این ایرادات و مشکلات باعث شده است که بسیاری از واحدهای مسکونی در طرح مسکن مهر تاکنون تکمیل نشده و پروژه‌های مسکن مهر به اتمام نرسیده باشند.

  واحد های ناتمام مسکن مهر چه زمانی تکمیل می‌شود ؟
  واحد های ناتمام مسکن مهر چه زمانی تکمیل می‌شود ؟

  به عنوان یک پروژه عظیم، مسکن مهر از ابتدا با چالش‌های زیادی مواجه شد. این چالش‌ها ممکن بوده باشند شامل مشکلات مالی و تامین سرمایه برای پروژه، مشکلات در مدیریت و اجرای پروژه‌ها، مسائل مربوط به تخصیص زمین و… باشند. با این حال، باید تاکید کرد که بخش عظیمی از طرح مسکن مهر به پایان رسیده و بسیاری از واحدهای مسکونی تحت این طرح به مردم تحویل داده شده‌اند.

  اما همچنان حدود 140 هزار واحد از این پروژه به تکمیل نرسیده‌اند، و برای اتمام آن‌ها، تامین سرمایه و اعتبار از اهمیت بسیاری برخوردار است. این مسئله نشان می‌دهد که نیاز به تلاش و همکاری میان دولت و بخش خصوصی و همچنین تدابیر و سیاست‌های مالی و اقتصادی موثر در جهت تامین مالی برای پروژه‌های مسکونی مهمی همچون مسکن مهر وجود دارد.

  به طور کلی ، برای حل مشکلات مسکن در کشور، نیاز به رویکردهای گسترده و هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی و همچنین ایجاد راهکارهای مالی مناسب و تامین سرمایه برای پروژه‌های مسکونی وجود دارد. از طریق این تدابیر، می‌توان بهبود وضعیت مسکن در کشور را ایجاد کرد و مشکلات موجود را حل نمود.

  اگر به دنبال واحدهای هم متراژ با مسکن مهر هستید میتوانید متراژ واحدهای پروژه پلازا پالاس را بررسی نمایید .

  راهکار دولت برای اتمام واحدهای مسکن مهر

  با توجه به آمار جدیدترین گزارش ارائه شده توسط وزارت راه و شهرسازی درباره واحدهای باقی‌مانده در طرح مسکن مهر در کشور، همچنان تعداد زیادی از این واحدها در وضعیت نیمه کاره قرار دارند و به تامین اعتبار احتیاج دارند.

  به گفته این گزارش، حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر همچنان در سراسر کشور وجود دارد که اتمام ساخت آنها به تأمین اعتبار نیاز دارد. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن نیز در روز گذشته تأکید کرده بود که اتمام واحدهای باقی‌مانده در طرح مسکن مهر از طریق صندوق ملی مسکن انجام شود.

  آرسلان مالکی در جلسه مشترک با دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسکن در مورد راهکارهای پرداخت هزینه‌های پروژه‌های باقی‌مانده در طرح مسکن مهر صحبت کرد. او با اشاره به تبصره ۶ ماده ۳ قانون جهش تولید مسکن و قانون بودجه سال ۱۴۰۲ اظهار کرد که هرگونه پرداخت مربوط به طرح مسکن مهر باید از طریق صندوق ملی مسکن انجام شود.

  وی افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت سیزدهم به پایان رسیده‌اند، اما حدود ۱۴۰ هزار واحد از پروژه‌های مسکن مهر در کشور به تکمیل نرسیده‌اند و در جلسه مشترک برای پرداخت هزینه‌های اتمام این پروژه‌ها تبادل نظر شد.

  واضافه کرد: بر اساس قوانین مالی و بودجه سال ۱۴۰۲، همه پرداخت‌ها و اعتباردهی‌ها برای اتمام طرح مسکن مهر از طریق صندوق ملی مسکن باید انجام شود.

  در حالی که مسکن مهر هنوز به تکمیل نرسیده و بیش از ۱۴۰ هزار واحد از این طرح در انتظار تأمین اعتبار هستند، وزیر راه و شهرسازی به دنبال اخذ مالیات اضافی از صنایع است و از بهانه افزایش هزینه‌های ساخت در نهضت ملی مسکن، تلاش می‌کند تا به درآمدی بیشتر از صادرات فولاد دست پیدا کند.

  باید توجه داشت که نهضت ملی مسکن، علاوه بر افزایش هزینه‌های ساخت، با مشکل کمبود زمین نیز روبه‌رو است. وزارت راه در این راستا پروژه‌های تغییر کاربری زمین‌ها را در دستور کار قرار داده است که این اقدام ممکن است تأثیرات منفی بر محیط زیست و کشاورزی نیز داشته باشد.

  این رویکرد در گذشته نیز مورد استفاده قرار گرفته بود، اما بدون تأمین امکانات رفاهی و آموزشی مورد نیاز در این مناطق، واحدهای مسکونی ایجاد شده در نهایت بدون متقاضی مانده و از نظر اقتصادی ناموفق بودند. این مشکلات باعث ماندگاری پرونده‌های باز در زمینه مسکن در دولت‌های پس از دوره احمدی‌نژاد شده است.

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه