جستجو کردن

نوشته های اخیر

قیمت آپارتمان های زیر قیمت در تهران شهریور 1402

 • به روزهایی که بازار در حال رونق و داغی است، فروشندگان و مالکین ملک‌ها با تمام ایرادات و نقاط ضعف ملک خود می‌توانند در نهایت یک خریدار برای واحدهای خود پیدا کنند. در واقع، هنگامی که بازار گرم است، معاملات به آسانی انجام می‌شود و ملک‌ها به قیمت‌های بالاتری به فروش می‌رسند.

  قیمت آپارتمان های زیر قیمت در تهران شهریور 1402
  قیمت آپارتمان های زیر قیمت در تهران شهریور 1402

  اما وقتی بازار در دوران رکود قرار دارد و قیمت‌ها به واقعیت خود نزدیک‌تر می‌شود، برای فروش واحدها مشکلاتی پیش می‌آید. در این زمان، ممکن است نیاز به ارائه تخفیف‌ها یا شرایط ویژه‌تری باشد تا ملک به فروش برسد. به عبارت دیگر، در دوران رکود، فروشندگان و مالکین باید تلاش بیشتری برای جلب خریداران انجام دهند.

  همچنین، طبیعت بازار املاک همیشه تغییر می‌کند و به تقلب معاملاتی متغیر است. بنابراین، در هر زمانی ممکن است با چالش‌ها و فرصت‌های مختلفی روبرو شوید و نیاز به تطبیق با شرایط متغیر بازار داشته باشید.

  توجه داشته باشید هرچه تعداد ساخت و ساز در یک منطقه بیشتر باشد قیمت ها پایینتر می آید زیرا پروژه های بیشتری برای ارائه وجود دارد به همین علت منطقه 22 تهران در حال حاضر قیمت های مناسبی دارد که میتوانید برای بررسی بیشتر قیمت پروژه همسا را بررسی نمایید .

  قیمت آپارتمان های تخفیف خورده

  در بازار مسکن، نرخ‌های پیشنهادی هنوز هم با نرخ‌های قطعی معاملات تفاوت قابل توجهی دارد. در مدت چند هفته اخیر، تحت تاثیر محو انتظارات تورمی، طرف تقاضا ترجیحی به قیمت‌های بالا نمی‌دهد. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که بعضی از قیمت‌های اعلام شده برای فروش آپارتمان‌ها به اندازه 1.5 تا 2 برابر نرخ‌های معاملات واقعی است.

  به عنوان مثال، بررسی فایل‌های عرضه شده در منطقه پونک منطقه 5 تهران نشان می‌دهد که نرخ‌های پیشنهادی در بازار در محدوده 100 تا 105 میلیون تومان اعلام شده است، در حالی که میانگین قیمت معاملات واقعی در این منطقه حدود 77.5 میلیون تومان است. همچنین، در منطقه تهرانپارس غربی نیز بخش قابل توجهی از نرخ‌های پیشنهادی در محدوده 100 میلیون تومان به بالا قرار دارد، در حالی که قیمت‌های معاملاتی متوسط در این منطقه حدود 75.6 میلیون تومان است.

  با وجود این اختلاف‌ها، تعداد معاملات در بازار مسکن نه تنها افزایش نیافته بلکه همچنان در وضعیت رکود به سر می‌برد. تحولات بازار مسکن نیاز به تاثیرگذاری از بازارهای موازی دارد، به ویژه ارز که در چهار ماه گذشته به ثبات رسیده و قیمت‌های ارز در کانال کمتر از 49 هزار تومان قرار دارد.

  ثبات بازار مسکن به افزایش تعداد واحدهای نوساز با تخفیفات 15 تا 20 درصد نسبت داده می‌شود. برخی سازندگان به دلیل نیاز به نقدینگی، برخی از واحدهای پروژه‌های خود را با قیمت‌های کمتر از قیمت عرف بازار به فروش می‌رسانند، به خصوص در مورد واحدهای کلیدنخورده که زمان اتمام ساخت آنها بیش از یک سال قبل بوده است.

  نام ملک متراژ (متر مربع) سال ساخت طبقه قیمت (میلیارد تومان) قیمت هر متر (میلیون تومان)
  مولوی 58 20 4 1.6 27.59
  آذری 39 18 2 2.1 53.85
  باغ فیض 62 2 16 6.5 104.84
  ظفر 133 5 2 15 112.78
  مسعودیه 39 19 2 1.6 41.03
  تهرانپارس شرقی 42 14 4 3 71.43

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه