جستجو کردن

نوشته های اخیر

قبل از خرید پروژه های پیش فروش بدانید

 • خرید از پروژه های ساختمانی که در حال ساخت باشند پیش خرید نام دارد و بر طبق قانون باید به 30 درصد از پیشرفت فیزیکی پروژه رسیده باشند تا دفتر اسناد رسمی کد مربوط به آن صادر شود. اما در این بین نوعی دیگر از پیش فروش وجود دارد که مربوط به پروژه های تعاونی ساز است و طریقه پیش فروش آنها با موردی که ذکر شد و یا پیش خرید های قطعی متفاوت است . در این مطلب هر آنچه که باید قبل از خرید پروژه های پیش فروش بدانید برایتان بازگو خواهیم کرد تا اگر قصد سرمایه گذاری در این مورد را دارید ، سرمایه گذاری موفقی برایتان باشد در ادامه با ما همراه شوید .

  قبل از خرید پروژه های پیش فروش بدانید
  قبل از خرید پروژه های پیش فروش بدانید

  پروژه های تعاونی ساز

  تعاونی های مسکن از گذشته تا امروز نقش پررنگی در ساخت و ساز و صاحبخانه شدن افراد داشته اند . ولیکن اعتبار سنجی تعاونی ها و ریشه یابی آنها موضوع اصلی مطلب ما میباشد . برای تاسیس یک تعاونی نیازی به واجد الشرایط بودن خاصی نیست و در واقع هر شخص میتواند یک تعاونی تاسیس نماید ولیکن اسم و رسم تعاونی ها و نحوه آشنایی مردم با آنها به نمونه های دولتی بر میگردد که از دل نهاد و سازمان های دولتی شکل گرفته اند . معنی و مفهوم تعاونی یعنی مجمعی که برای  خرید زمین برای ساخت ، اخذ جواز و علمیات ساخت تا انتها تشکیل میشوند و در واقع هر آنچه در این بین هزینه شود بین اعضا تقسیم میشود و ما حصل آنچه نیز باقی میماند بر اساس سهمی که در پروژه داشته اند بین آنها تقسیم میشود .

  حال در این بین که با معنی و مفهوم تعاونی آشنا شدیم باید به چند مورد تعاونی هایی اشاره نماییم که خصوصی هستند و هیچ نام و نشانی نیز ندارند . پروژه ویژن نام یکی از این پروژه هاست که با چندین نام دیگر معرفی شده است و زمینی که قصد ساخت آنرا دارد حتی کاربری مسکونی نداشته و جواز ساخت نیز ندارد . اینگونه تعاونی ها بدون پشتوانه تنها با مبایعه نامه کردن یک زمین با مبلغ اندک و تعهد زمانی برای تکمیل وجه اقدام به تاسیس تعاونی کرده و برای جذب سرمایه گذار اقدام به تبلیغات وسیع مینمایند .

  پروژه ویژن
  پروژه ویژن

  تفاوت پروژه های تعاونی ساز در چیست ؟

  بخش عمده تفاوت در پروژه های تعاونی ساز به ریشه و ماهیت آنها بر میگردد . اصولا تعاونی های دولتی شکل گرفته از یک سازمان صاحبان زمینی هستند که از سوی همان نهاد به آنها واگذار شده است و معمولا این واگذاری در ازای مبلغ اقساط طولانی مدت است . حال که صاحبان زمین اعضای تعاونی هستند باید برای ساخت آن اقدام نمایند و این فلسفه تشکیل یک تعاونی است . اینکه چگونه این کار را انجام میدهند میتواند دعوت از سرمایه گذاران بیرونی برای تامین مالی و یا مشارکت با یک پیمانکار باشد .

  اگر به دنبال خرید آپارتمان در تهران هستید باید اینگونه سازندگان را شناسایی کنید و اما در مجموع این نوع تعاونی ها با آن دسته که بدون هیچ سرمایه ای و تنها با ساختن سوابقی غیر واقعی و یا مرتبط دانستن خود با ارگانها و نهادهای مختلف سعی در جذب سرمایه گذار دارند متفاوت است و متاسفانه یکی از مواردی که این روزها بسیار شاهد آن هستیم وجود همین تعاونی ها میباشد که هر روز با یک نام جدید همان زمین قبلی را معرفی کرده و اقدام به پیش فروش مینمایند و در واقع تنها برای جذب سرمایه اقدام به تاسیس تعاونی کرده اند و با رقابت با یکدیگر شرایط بهتری برای فروش ارائه میدهند در حالیکه پولی که از سرمایه گذار دریافت میشود باید بابت پیشرفتی در پروژه هزینه شود .

  خرید آپارتمان در تهران
  خرید آپارتمان در تهران

  نحوه کار اینگونه تعاونی ها چگونه است ؟

  نحوه کار اینگونه تعاونی ها به شکلی است که همیشه سرمایه گذار و اعضا در آنها در حال چرخش است . یعنی عده ای که 1 سال قبل با حق امتیاز غیر واقعی وارد پروژه شده اند ، امسال از پروژه خارج میشوند و قطعا نصف حق امتیاز و یا مبلغی که پرداخت کرده اند نیز نسیبشان نمیشود و صاحبان تعاونی که همیشه تبلیغات شان برقرار است اعضای جدیدی را جایگزین کرده تا مدتی بعد که سرمایه گذار از ماهیت واقعی پروژه مطلع شود و قصد خروج از آنرا پیدا کند .

  در واقع این چرخه ادامه خواهد یافت و پروژه نیز در همان حالت مسکوت باقی میماند و اگر شما هر سال هر به سراغ فروشندگانش بروید به شما خواهند گفت که تا چند ماه دیگر شروع به کار مینماید و این روند سالها ادامه پیدا میکند . پروژه های بسیاری وجود دارند که وضعیت کنونی شان اینگونه است و متاسفانه مرجعی درست برای اطلاع رسانی در مورد ماهیت واقعی پروژه ها وجود نداشته و در واقع هر فروشنده ای پروژه خاص خودش را تبلیغ میکند .

  کلام آخر

  قیمت پروژه های پیش فروش روزانه تغییر نمیکند و در واقع افزایش قیمت باید به دلیلی اتفاق بی افتد . اگر قصد خرید پروژه ای را دارید و از سوی فروشنده تحت فشار برای بستن قرارداد هستید و علت آن نیز بالا رفتن قیمت اعلام شده هیچ نگران نباشید . افزایش یافتن قیمت اهمیتی در برابر این موضوع ندارد که شما از ماهیت واقعی زمین ، سازنده و تعاونی با خبر نباشید . یعنی زمانی که نیاز دارید برای تحقیقات روی یک پروژه فدای نگرانی بابت افزایش قیمت آن نکنید زیرا در این حالت ممکن است پروژه ای را خریداری کنید که ماهیت آن در آینده برای شما روشن شود .

  در این مطلب سعی کردیم مهمترین موضوعی که باید قبل از خرید پروژه های پیش فروش بدانید برایتان بازگو نماییم و در مجموع اگر قصد خرید واحدهای ساختمانی در حال ساخت در تهران را دارید میتوانید اطلاعات مربوطه به آنرا در سامانه تهران برج جستجو کرده و برای دریافت آخرین و بروز ترین اطلاعات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید .

   

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه