جستجو کردن

نوشته های اخیر

سرمایه گذاری در شرایط فعلی چگونه است؟

 • سرمایه گذاری در شرایط فعلی چگونه است؟

  شرایط اقتصادی نابسامان باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال روش‌های سرمایه گذاری مطمئن برای حفظ سرمایه خود در شرایط اقتصادی کنونی و تورم افسار گسیخته باشند. بازارهای مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاران خرد و کلان بسیاری از آنها را با تجربه‌های تلخ پشت سر گذاشتند. در ادامه به بررسی هریک از بازارهای سرمایه گذاری برای یافتن بهترین راه سرمایه گذاری در شرایط فعلی می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری در شرایط فعلی
  سرمایه گذاری در شرایط فعلی

  سرمایه گذاری در بازار دلار

  یکی از بازارهای سرمایه گذاری دلار است که این روزها نوسانات بسیاری را تجربه می‌کند. ضمن این که بازار دلار تحت شرایطی مثل تحریم ها یا تأثیرپذیری از رخدادهای بین المللی بسیار بی‌ثبات است. بنابراین نمی توان به سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در چنین بازاری امید داشت. همانطور که در سال‌های گذشته بسیاری از سرمایه گذاران در این بخش ضررهای بسیاری را تحت شرایط عنوان شده متحمل شدند.

  سرمایه گذاری در بازار خودرو

  یکی دیگر از کالاهای سرمایه‌ای در ایران خودرو است که بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند. اما باید اذعان داشت که این بازار نیز تحت عواملی مثل قیمت دلار، سیاست‌های خودروسازهای داخلی، ورود یا عدم واردات خودروهای خارجی و بازار داخلی از ثبات کافی برخوردار نیست. چنانچه در نیمه نخست سال جاری با افزایش چند برابری بسیاری از مدل‌های خودروهای داخلی و همچنین افزایش قیمت حباب گونه خودروهای وارداتی روبه رو بودیم. اگرچه صحبت های زیادی در رابطه با کنترل بازار خودرو شنیده می‌شود اما عملا نابسامانی بازار خودرو در نبود یک مدیریت قطعی می‌تواند نهایتا به ضرر سرمایه گذاران این بخش باشد.

  در شرایط فعلی چگونه سرمایه گذاری کنیم
  در شرایط فعلی چگونه سرمایه گذاری کنیم

  سرمایه گذاری در بازار طلا

  یکی دیگر از بازارهای پر متقاضی برای سرمایه گذاری بازار طلا است. اگرچه این بازار نیز با توجه به مسائلی چون تغییرات قیمت اونس جهانی طلا، تحریم ها علیه ایران، قیمت دلار و … از ثبات کافی برخوردار نیست. افزایش حباب گونه قیمت طلا طی دو سال اخیر هر لحظه امکان سقوط قیمت را در پی دارد. بنابراین باید متذکر شد که این بازار نیز علی‌رغم رونقی که در دو سال اخیر در پی شیوع کرونا و سرمایه گذاری جهانی روی طلا داشته است با از میان رفتن کرونا به ثبات نسبی خواهد رسید. با این حال نمی‌توان به سرمایه گذاری در چنین بازاری امید چندانی داشت.

  بهترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی

  به نظر می رسد با شرایطی که به آن اشاره کردیم در حال حاضر بهترین و امن‌ترین بازار سرمایه گذاری بازار مسکن باشد. اگرچه در این بازار نیز شاهد نوساناتی در سال‌های اخیر بوده‌ایم با این حال در مقایسه با سایر بازارهای سرمایه گذاری، بازار مسکن از ثبات بیشتری برخوردار بوده است. سرمایه گذاری در بازار مسکن با شیب ملایمی همراه است با این حال در دراز مدت سرمایه گذاری در بخش مسکن پر سودتر و ایمن‌تر از سایر بازارها است مخصوصا اگر قصد سرمایه گذاری در پروژه های دولتی مانند پروژه مرجان را داشته باشید در واقع خیالتان بابت امنیت سرمایه گذاریتان راحت تر است

  در شرایط فعلی چگونه سرمایه گذاری کنیم
  در شرایط فعلی چگونه سرمایه گذاری کنیم

  امکان استفاده از تسهیلات در بخش مسکن و امکاناتی مثل پیش خرید کردن مسکن می تواند سود بیشتری را در این عرصه نصیب سرمایه گذاران خرد کند. البته باید به مواردی چون انتخاب صحیح تعاونی پیمانکار، قراردادهای مناسب و  همچنین پایبندی تعاونی ساخت و سازکار به تعهداتش را در این زمینه در نظر داشت. در حال حاضر یکی از بزرگترین پروژه های در حال اجرا در تهران توسط شرکت آرین سازه با نام پروژه ستین در حال اجرا میباشد

  معیارهای انتخاب پروژه‌های سودآور پیش خرید

  اگر قصد دارید با پیش خرید کردن واحدهای مسکونی سرمایه گذاری سودآوری را تجربه کنید باید با معیارهای یک پروژه خوب آشنایی داشته باشید که در این بخش آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

  موقعیت مکانی پروژه

  یکی از مهمترین موارد توجه به موقعیت مکانی پروژه است. شما برای سرمایه گذاری باید پروژه‌هایی را انتخاب کنید که امکان پیشرفت آنها در آینده وجود داشته باشد. هرچه موقعیت مکانی پروژه مورد نظر مرغوب‌تر باشد امکان رشد سرمایه شما نیز بیشتر خواهد شد. در حال حاضر پروژه سایت پارک یا پروژه شمشاد روبروی ایران مال در بالای اتوبان خرازی واقع شده و تنها پروژه ی انبوهی میباشد ( 18 برج ) که دارای دید و موقعیت بسیار مناسبی است

  بهترین سرمایه گذاری در شرایط قعلی
  بهترین سرمایه گذاری در شرایط قعلی
  تناسب اجزا و عناصر

  پروژه ای که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید باید یک پروژه کاملا واضح، روشن و همچنین دارای تعادل باشد. بنابراین در زمان سرمایه گذاری باید به نوع پروژه، تعداد مجتمع‌ها، طبقات و واحدها دقت کنید. مثلا در یک برج 20 طبقه باید همه مشاعات، پارکینگ، فضای سبز و … متناسب با تعداد طبقات و واحدها و متراژ آنها مشخص شده باشد.

  اصالت سازنده

  یکی ازمهمترین نکات در سرمایه گذاری به روش پیش خرید، اطمینان از اصالت سازنده است. شما باید مطمئن شوید که سازنده از پس تعهدات خود در قرارداد بر می‌آید و دیر یا زود می توانید واحد یا واحدهای خریداری شده را دریافت کنید. تنها در صورت رعایت تعهدات و دریافت به موقع ملک است که شما به سودآوری در این سرمایه گذاری می‌رسید.

  تسهیلات و شرایط معامله

  یکی دیگر از مواردی که در سرمایه گذاری پیش خرید باید به آن دقت کنید امکان استفاده از تسهیلات است، همچنین باید به نوع پرداخت اقساط، تعداد آنها، شرایط واگذاری و … نیز توجه کنید. آگاهی از این موارد می‌تواند سرمایه گذاری مطمئن تری را برای شما به همراه داشته باشد.

  با توجه به مواردی که به آنها اشاره شد به نظر می رسد که سرمایه گذاری در بخش مسکن به ویژه در پروژه‌های در حال ساخت که شرایط را برای خرید، پیش خرید و سرمایه گذاری آسان‌تر می نماید می تواند بهترین روش سرمایه گذاری در شرایط فعلی باشد. فقط کافی است که با آگاهی کامل از شرایط پروژه، میزان اعتبارات، اعتبار سازنده و همچنین موقعیت پروژه یک سرمایه گذاری آینده دار و مطمئن در این زمینه را تجربه کنید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پروژه های ساختمانی در حال اجرا در تهران میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج تنها مرجع رسمی پیش فروش واحد های آپارتمانی در تهران در ارتباط باشید .

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه