جستجو کردن

نوشته های اخیر

سردرگمی بازار پیش فروش در پایان سال

 • در تاریخ نوشتار این مطلب در 23 ام اسفند سال 1400 در روزهای پایانی سال وضعیت بازار بصورت کامل روشن نشده است و باعث ایجاد سردرگمی بازار پیش فروش در پایان سال شده است . علت آن نیز روشن نشدن وضعیت توافقات و کشمکش بسیار در این امر میباشد و همچنین خبرهایی که یک روز مثبت و یک روز منفی میباشد تاثیر خود را در نرخ دلار روز بعد به وضوح نشان میدهد .

  سردرگمی در بازار پیش فروش پایان سال
  سردرگمی در بازار پیش فروش پایان سال

  آمار پیش فروش اسفند ماه

  در حال حاضر وضعیت بازار همانطور که در بالا اشاره کردیم بصورت نوسانی و بلا تکلیف است . از روزهای شروع مذاکرات وین و جدی شدن آن وضعیت مسکن در حالت رکود قرار گرفت و نرخ دلار نیز به سمت نزولی شدن حرکت کرد که باعث شد بازار نیز مسکوت بماند ولیکن روشن نشدن وضعیت و رسیدن اخبار ضد و نقیض باعث شده بازار همچنان نظاره گر باشد تا وضعیت دلار که اولین تعیین کننده وضعیت مسکن میباشد جهت خود را نشان دهد .

  تامین سرمایه پروژه ها

  بسیاری از پروژه هایی که بصورت مبایعه نامه ای اقدام به خرید زمین کرده اند در پایان سال با مشکل انجام تعهدات خود مواجه شده اند زیرا بر خلاف تصور جهت بازار از مهرماه به سمتی رفت که بسیاری از تعاونی های بدون پشتوانه را با مشکل مواجه کرده است و البته بسیاری از تعاونی هایی که خود سرمایه دار هستند فروش خود را تا مشخص شده وضعیت بازار بسته اند تا وضعیت بازار مشخص شود .

  اگر بازار به سمت افزایش قیمت پیش رود بهترین نوع پیش خرید قطعی میباشد و اگر وضعیت ثبات برقرار باشد بهتر است خرید پروژه هایی بصورت علی الحساب صورت پذیرد به همین دلیل است که با روشن نبودن آینده بازار کلیه پروژه ها در حالت مسکوت قرار گرفته اند .

  تعیین تکلیف برخی پروژه های پیش فروش
  تعیین تکلیف برخی پروژه های پیش فروش

  تعیین تکلیف برخی پروژه های پیش فروش

  همانطور که در مطالب قبلی اشاره کرده ایم بسیاری از پروژه های پیش فروش در منطقه 22 پذیره نویسی خود را زمانی شروع کرده اند که حتی صاحب زمین نیستند و آنرا تحویل نگرفته اند و در واقع آن زمین مبایعه نامه شده و تعهدات زمانی برای تکمیل وجه وجود دارد .

  در حال حاضر قسمت اعظمی از زمین های سمت مروارید شهر در این وضعیت قرار دارند که پروژه های بسیاری نظیر پروژه رومنس حکیم در آن محدوده قرار دارند که کماکان وضعیت زمین آنها روشن نیست زیرا کاربری این زمین ها اصلا مسکونی نیست و تنها برای تغییر کاربری اقدام کرده اند که معلوم نیست موفق به انجام این کار بشوند یا خیر .

  پروژه های جدیدی نیز در این منطقه شروع شده اند که البته منظور از شروع پذیره نویسی نیست بلکه عملیات عمرانی آنها میباشد که یکی از آنها پروژه هزاره سوم میباشد که در مروارید شهر شروع به کار کرده است و پذیره نویسی خود را همزمان با شروع گودبردای استارت زده است که این خود شروعی خوب برای یک پروژه میباشد زیرا در این حالت وضعیت زمین و جواز روشن میباشد و قیمت آن نیز در حال حاضر نسبت به پروژه هایی که شاید سالها بلا تکلیف بمانند پایینتر است .

  پروژه شمشاد متعلق به سازمان جنگلها در هفته منابع طبیعی در اسفند ماه بصورت رسمی افتتاح شد . این پروژه بصورت شهرکی با 16 برج لوکس جواز ساخت خود را دریافت کرده و شرکت سازنده آن یکی از بزرگترین شرکتهای عمرانی در ایران و کشورهای همسایه میباشد . این پروژه با توجه به شفافیت بسیار عالی و مشخص بودن همه جوانب آن یکی از بهترین پروژه ها برای سرمایه گذاری میباشد ولیکن قیمت آن با توجه به لوکس بودن سازه نسبت به منطقه بالا میباشد .

  وضعیت سال آینده پروژه های پیش فروش
  وضعیت سال آینده پروژه های پیش فروش

   

  وضعیت جواز پروژه ها

  پروژه ستین نیز در مرحله کمیسیون ماده 5 و 7 قرار دارد که در حال حاضر موافقت با آن انجام شده و در حال مراحل اداری برای رسمی شدن تغییر کاربری و اخذ جواز است . شنیده ها حاکیست که عملیات پاکسازی زمین در هفته پایانی اسفند ماه آغاز شده است و گودبرداری آن به احتمال زیاد در فروردین ماه شروع خواهد شد .

  پروژه ی بیسموت که اداری و تجاری میباشد جواز ساخت خود را دریافت کرده است و دستور نقشه نیز تایید شده است . شروع گودبرداری این پروژه در فروردین یا اردیبهشت سال آینده میباشد و به همین دلیل فروش خود را در اسفندماه بسته است و دیگر سهامی نمیفروشد . طراح این پروژه فرزاد دلیری میباشد و در موقعیت بسیار مناسبی در نزدیکی دریاچه چیتگر قرار دارد .

  پروژه های دیگری همچون نارنجستان با سرعت بسیار مناسبی به کار خود ادامه میدهند و عملیات ساخت پروژه نارنجستان 2 از همه سریعتر است . البته این نکته را هم باید اشاره کنیم که این پروژه بصورت قطعی فروخته شده و به علت تعهدات سازنده عملیات ساخت آن نیز از مابقی پروژه ها سریعتر پیش میرود.

  وضعیت سال آینده پروژه های پیش فروش

  سال آتی با روشن شدن وضعیت بسیاری از پروژه ها شاهد تغییر و تحول در روند ساخت و ساز در منطقه 22 خواهیم بود که این پروژه ها به خودی خود تعداد برج های بسیاری در منطقه را دارا میباشند و در مورد مابقی پروژه هایی که در حالت بلاتکلیف میباشند وضعیت اینقدر در حالت مسکوت قرار میگیرد تا خریداران قبلی خسته شده و جای خود را به خریداران جدید بدهند و این پروژه های ممکن است تا چند سال آینده نیز گودبرداری نشوند .

  بررسی نهایی

  در سال 1400 بر خلاف سالهای گذشته معرفی پروژه های جدید بیشتر از عملیات ساخت و ساز پیش رفته است و پروژه هایی که تبلیغات بسیاری داشته و دارند در حالت مسکوت قرار داشتند و پروژه های دیگری به سر و صدا مشغول ساخت و ساز بوده اند.

  در مورد پروژه های دولتی نیز باید بگوییم روند پیشرفت غیر از پروژه پدافند ارتش و پروژه شمیم رحمت برای مابقی پروژه های دولتی چندان مناسب نبوده است و پیشرفت چندانی حاصل نشده . سهام توانمند سازی ارتش تنهای گودبرداری خود را در 1 ماه شروع کرد و پس از آن دوباره پروژه با حالت مسکوت در آمده است .

  اگر قصد سرمایه گذاری در پروژه های منطقه 22 تهران را دارید با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرمایید تا آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون پیشرفت ، اعتبار و قیمت پروژه ها را در ما دریافت نمایید .

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه