جستجو کردن

نوشته های اخیر

روند معاملات ملکی تا پایان تابستان

 • در حال حاضر بازار املاک با رکود مواجه است و علت آن نیز آینده مبهم این بازار است که در حال حاضر تحت تاثیر مذاکرات با کشورهای غربی دائما در حال نوسان و تلاطم است . اگرچه دلار خود را به بالای 30 هزار تومان رسانده و در آنجا تثبیت شده اما امید به موفق بودن مذاکرات و پایین آمدن قیمت آن در صورت حصول توافقات باعث شده که خریداران با احتیاط اقدام به معامله نمایند و یا برای خرید دست نگه داشته اند . در نهایت بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا است و هر عاملی که موجب تغییر روند شود باعث رکود و یا رونق این بازار میشود . در این مطلب قصد بررسی روند معاملات ملکی تا پایان تابستان امسال را داریم در ادامه با ما همراه باشید .

  روند معاملات ملکی تا پایان تابستان
  روند معاملات ملکی تا پایان تابستان

  جو روانی حاکم بر بازار چگونه تاثیر گذار است ؟

  بسیاری از افراد به منظور حفظ ارزش سرمایه نقدی خود اقدام به سرمایه گذاری در بازارهای مالی ، مسکن و خودرو مینمایند . در نهایت اولین هدف از اینگونه سرمایه گذاری ها جدا از کسب سود حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم است که باعث سقوط ارزش ریال میشود . از کالاهایی که نام بردیم مسکن ایمن ترینشان است اما مسئله این است که حرکت قیمت مسکن بر اساس نوسانات مقطعی بازار نیست و به عنوان یک صنعت مادر تحت تاثیر عوامل زیادی قرار گرفته تا قیمت آن رو به افزایش رود و این روند زمان بر و کندتر نسبت به بازارهای مالی است که نوسانات لحظه ای دارند و البته خودرو و دیگر کالاهای وارداتی که با نرخ ارز ارزش گذاری میشوند .

  به همین دلیل تغییر جو بازار مسکن به راحتی بازارهای دیگر نیست و نیازمند زمان است که مردم تغییرات مشهود قیمت در این بازار را مشاهده نمایند و سپس اقدام به خرید کنند . بطور کلی هر کالایی که قیمت آن رو به افزایش باشد تمایل برای خرید آن بالاتر میرود و این یک اصل در بازار ما میباشد . تا زمانیکه قیمت مسکن ثابت است جذابیتی برای واسطه گران وجود ندارد و البته افرادی هم که بخواهند برای حفظ ارزش سرمایه وارد این بازار شوند تمایلی به این کار ندارند و ترجیح شان حفظ پول در بانک و دریافت سود است . پس در نتیجه رونق در بازار مسکن مساوی با افزایش قیمت و رکود برابر ثبات قیمت ها میباشد .

  بهترین زمان خرید مسکن

  در ابتدا باید دید خرید مسکن به چه هدفی انجام میشود . اگر قصد صاحبخانه شدن است که هر زمانی که اقدام شود دیر است ولیکن اگر به قصد سرمایه گذاری میخواهید وارد بازار مسکن شوید گزینه های شما بر اساس زمانیکه قصد سرمایه گذاری دارید متفاوت است . به عنوان مثال در دوران ثبات میتوان بر روی پروژه های علی الحساب سرمایه گذاری کرد که تعاونی ساز هستند و نمونه آن پروژه ویژن است ولیکن در زمانیکه احساس میکنید قیمت ها رو به افزایش است یعنی باید قابلیت پیش بینی این موضوع را بر اساس تحلیل وضعیت بازار داشته باشید میتوانید بر روی پروژه هایی با قیمت قطعی سرمایه گذاری نمایید .

  البته در زمانیکه قیمت ها رو به افزایش گذاشته معمولا سازنده ها از این نوع فروش اجتناب مینمایند زیرا قیمت قطعی قابل تغییر نیست اما قیمت ساخت ، مصالح و دیگر موارد تاثیر گذار بر بازار مسکن قطعا تغییر میکند و این به ضرر سازنده است مگر اینکه ملک خود را با قیمتی بسیار بالاتر پیش فروش نماید و این موارد را نیز در نظر بگیرد که انتخاب چنین پروژه هایی بستگی به میزان ریسک پذیری شما دارد زیرا در این موارد حتی ممکن است با اینکه قیمت بسیار بالاتر پیش فروش شده باز هم بالاتر رود و این اتفاق معمولا در جهش های عظیم نرخ ارز اتفاق می افتد .

  پیش بینی وضعیت بازار مسکن
  پیش بینی وضعیت بازار مسکن

  تا پایان تابستان چگونه پیش خواهیم رفت ؟

  در حال حاضر تغییر خاصی نسبت به ابتدای سال صورت نگرفته . در سال گذشته بازار هر لحظه بر اساس اخبار مثبت و منفی برجام دچار تغییرات میشد اما در سال جاری وضعیت نتیجه توافقات نسبتا روشن شده و افرادی که منتظر اتفاقات برجام بوده اند توانسته اند تا حدودی نتیجه گیری های خود را انجام دهند اما بطور کلی پیشنهاد ما این است که برای خرید ملک روند کند این بازار را مد نظر داشته باشید و بدانید که این بازار اگر الان در وضعیت کنونی است تاثیری است که از اتفاقات سال گذشته گرفته و تغییراتی که نسبت به وضع الان خواهد کرد در آینده خود را نشان خواهد داد

  در نتیجه وضعیت تا پایان تابستان در همین حالت باقی میماند که در واقع در حالت رکود است و خرید و فروش در حال حاضر رونق خاصی ندارد و علت آن نیز آرام بودن بازار است .

  بررسی نهایی

  در این مطلب به بهانه بررسی روند معاملات ملکی تا پایان تابستان به ارائه توضیحاتی از گذشته بازار مسکن تا حال حاضر پرداختیم که در نهایت برایتان آینده آن کمی قابل پیش بینی شود تا بتوانید برای سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید . اما توصیه ما به شما این است که اگر برای صابخانه شدن برنامه ریزی مینمایید فرصت را از دست ندهید و به دنبال تحلیل بازار و آینده آن نباشید زیرا تامین مسکن اولین و مهمترین اولویت های هر خانواده است و علی الخصوص اگر پول تان را نقد کرده اید و یا آنرا بصورت نقد نگه داشته اید بهتر است هر چه سریعتر برای تبدیل آن اقدام نمایید .

  برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند گزینه های متفاوتی موجود است اما همانطور که از اسمش پیداست برای سرمایه گذاری است و وضعیت آن نسبت به شخصی که میخواهد برای خرید خانه اقدام کند متفاوت است .

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه