جستجو کردن

نوشته های اخیر

تفاوت سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه چست ؟

 • مقایسه سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه

  در سالهای اخیر حجوم خارجی ها بخصوص ایرانی ها برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر رشد چشمگیری داشته و ایرانیان در برخی کشورهایی که امتیازاتی از قبیل تابعیت برای سرمایه گذاران در مسکن در کشورشان ارائه داده اند رتبه اول را کسب کرده اند در این مطلب به ارائه آمار و ارقام مرتبط با سرمایه گذاری در کشور ایران و ترکیه میپردازیم و مقایسه سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه را با بازگشت سرمایه گذاری در این 2 نقطه را بررسی خواهیم کرد . توجه داشته باشید مبنای محاسبه قیمت در ایران پروژه نیکان در منطقه 22 تهران میباشد .

  تفاوت سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه چیست ؟
  تفاوت سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه چیست ؟

  سرمایه گذاری در مسکن ایران

  سرمایه گذاری در بازار مسکن ایران سالیان سال است که یکی از مطمعن ترین روش برای حفظ ارزش پول و سرمایه در برابر تورم و کسب ارزش افزوده میباشد . علت این امر از یک رو تورم موجود در کشورمان است و از سوی دیگر رشد جمعیت و ساخت و ساز میباشد . این موضوع در شهرهای بزرگ کشور مخصوصا پایتخت به دلیل شرایط رفاهی ، شهرسازی و بازار کار بیشتر بوده است و به این دلیل رشد جمعیت پایتخت نیاز به مسکن را در این شهر افزایش داده است .

  مناطق بسیاری در تهران به سرعت تغییر شکل داده و ساخت و ساز عظیمی در آنها صورت گرفت ، این ساخت و ساز اوایل از سمت مرکز شهر که بافت و بدنه اصلی شهر را تشکل میداد شروع شده و بعد به مناطق دیگر گسترش یافت تا جایی که در مناطق 22 گانه تهران زمین های خالی و خانه های کلنگی کمی برای ساخت و ساز باقی مانده است و حتی در منطقه 22 تهران برج 50 طبقه نیز در نزدیکی پروژه مروارید خیام در حال احداث میباشد .

  رشد قیمت دلار یکی از عوامل گرانی مسکن در ایران و از سوی دیگر کمبود زمین و ملک کلنگی برای ساخت و ساز و همچنین بازار عرضه و تقاضا و آبادی بسیاری از مناطق از مهترین دلایل رشد قیمت مسکن در کشورمان میباشد .

  مقایسه سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه
  مقایسه سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه

  سرمایه گذاری در مسکن کشورهای دیگر

  تبلیغات رنگارنگ شبکه های ماهواره ای در سالهای نه چندان دور که از کشور امارات آغاز شده و عده ی بسیاری را به طمع اخذ اقامت و یا کسب سود به این کشور کشاند . تا قبل از سال 2008 که خود دولت و بانکها سرمایه گذار مستقیم پروژه های ساختمانی در امارات بودند پس از بحران اقتصادی که در این سال گریبان دنیا را گرفت مجبور شدند برای نقد کردن سرمایه خود املاک و دارائی های خود را زیر قیمت به فروش بگذارند و این امر باعث سقوط قیمت مسکن در این کشور شده و سرمایه گذاران خارجی در املاک این کشور را ورشکسته کرد .

  بطوریکه همزمان با کاهش قیمت ها و تاخیر در تحویل ملک های خریداری شده شرکت های سازنده کماکان خریداران را تهدید به پرداخت به موقع اقساط کرده و در صورت عدم پرداخت نیز قرارداد انها با فسخ میکردند . حال شما تصور کنید ملکی با ارزش 10 هزار دلار خریده اید و اقساط آنرا پرداخت میکنید و یکباره قیمت آن به 4 هزار دلار رسیده و شما کماکان باید اقساط را طبق همان روال قبلی پرداخت کنید در غیر اینصورت همین قرارداد ملک 4 هزار دلاری خود را از دست خواهید داد ! این سرنوشت تلخ سرمایه گذاران در امارات بوده است .

  فروشندگان اینگونه پروژه ها در شبکه های فارسی زبان شکل کار خود را تغییر داده و کشورهای دیگری را معرفی و تبلیغ کردند ، قبرس شمالی ، یونان و … در در آخر کشوری که شرایط مساعدی را به سرمایه گذاران وعده میداد ترکیه بود و در این امر موفق هم عمل کرد . ایرانیان ماه های متوالی رکورد خرید مسکن در این کشور را شکستند و در صدر خریداران مسکن پس از عراقی ها قرار داشتند .

  تفاوت سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه
  تفاوت سرمایه گذاری در مسکن ایران و ترکیه
  نتیجه چه شد ؟

  ایرانیانی که به سوی کشور ترکیه سرازیر شدن به چند اصل مهم توجه نکردند . اولین اصل مهم این بود که کشور ترکیه دست به گریبان سیاست هایی برای رهایی از بدهی های خارجی خود است و در اولین اقدام نرخ بهره بانکی را افزایش داد و شروع به فروش اوراق و سهام و انواع اقسام دیگر جهت جذب سرمایه کرد و در مرحله بعدی اعطای تابعیت در ازای خرید و یا سرمایه گذاری مسکن در این کشور . این خود نشانه ای آشکار از وضعیت وخیم اقتصادی این کشور و دست به گریبان شدن به سیاست های مقطعی برای رهایی از این موضوع بوده است .

  نکته دیگر سقوط ارزش لیر ترکیه از سال 2011 تا به امروز بوده ، چطور سرمایه گذاران ایرانی که آشنا به مشکلات تورمی بوده اند تا این حد به کشور ترکیه و لیر آن اعتماد داشته اند که حاضر شدن سرمایه خود را در چنین کشوری سرمایه گذاری کنند ؟ در تاریخ انتشار این مطلب نسبت لیر به دلار به 15.5 رسیده و کماکان رو به کاهش است .

  از سوی دیگر دریافت مالیات بر در آمد که شامل 30 درصد ارزش افزوده ملکی میباشد که در طی 3 سال اخیر رشد آن 2.2 بوده ولیکن با سقوط ارزش لیر با محاسبه ارزش دلاری مبلغ سرمایه گذاری نشان میدهد که 50 درصد ارزش سال 2017 را در این لحظه دارد . حال شما محاسبه کنید پرداخت 30 درصد مالیات بابت این سرمایه گذاری نیز باید پرداخت کنید .

  سرمایه گذاری در مسکن ایران
  سرمایه گذاری در مسکن ایران
  و اما سرمایه گذاران در ایران

  سرمایه گذاران در کشورمان مخصوصا در مناطق رو به رشد در کشور ، جدا از اینکه سرمایه خود را در برابر تورم حفظ کرده اند بلکه ارزش افزوده و رشد سرمایه آنها بر اساس رشد منطقه ای که در آن سرمایه گذاری کرده اند نیز چشمگیر بوده است . البته انتخاب پروژه برای سرمایه گذاری شزط اصلی میباشد وگرنه پروژه هایی همچون پروژه سران روند پیشرفت بسیار کندی داشته و مسکوت مانده اند .

  نمونه این مناطق در تهران منطقه 22 تهران و منطقه 5 میباشد که ساخت و ساز به سرعت در آن شکل گرفته و حتی بزرگترین و بهترین مناطق تفریحی ، تجاری ، رفاهی در آن شکل گرفت و شهرسازی مدرن و بروز در آن این محدوده ها را به یکی از آینده دار ترین مناطق کشور تبدیل خواهد کرد .

  و حداقل سرمایه گذاری در کشوری که با زبان آن آشنایی دارید و میتوانید با سرمایه گذاران دیگر در ارتباط بوده و روند پیشرفت پروژه را از نزدیک دنبال کنید با کشوری دیگر بسیار متفاوت است . برای کسب اطلاعات مشاوره ای پیرامون خرید و فروش و سرمایه گذاری در مسکن تهران میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس گرفته و اطلاعات کاملی کسب نمایید .

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه