جستجو کردن

نوشته های اخیر

تفاوت سرمایه گذاری در املاک تهران و شمال کشور

 • بررسی بازدهی سرمایه گذاری در املاک در اشکال و نقاط مختلف برای سرمایه گذاران و علاقه مندان همیشه قابل بحث بوده است . بسیاری تصور مینمایند که سود در خاک ( زمین ) است و بسیاری نیز سرمایه گذاری بر روی یک واحد دارای سند و حاضر و آماده را ترجیح میدهند . هر دو نوع سرمایه گذاری مزایا و معایب خودش را دارد اما ما در این مطلب قصد بررسی تفاوت سرمایه گذاری در املاک تهران و شمال کشور را داریم زیرا بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری این محدوده را انتخاب مینمایند اما شاید هیچگاه مقایسه بابت بازده سرمایه خود در نقاط مختلف را انجام نداده اند در ادامه با ما همراه باشید .

  تفاوت سرمایه گذاری در املاک تهران و شمال کشور
  تفاوت سرمایه گذاری در املاک تهران و شمال کشور

  تفاوت سرمایه گذاری در تهران و شمال

  نکته مهم در تفاوت سرمایه گذاری در ماهیت آن است که سودآوری را مشخص مینماید . در مناطق 22 گانه تهران قیمت ها مشخص است و البته رشد قیمت بر اساس آبادانی و رشد منطقه بعلاوه تورمی که به قیمت مسکن میخورد میباشد همچنین پروژه های ساختمانی بسیاری همچون پروژه ویژن در تهران فعال هستند ولیکن در شمال کشور قیمت ها اینگونه تعیین نمیشود بلکه نقش واسطه گران و محلی ها در قیمت گذاری بسیار تاثیر دارد . به عنوان مثال بنگاه های معاملاتی یک قطعه یا بخشی از زمین های یک منطقه را خریداری کرده و شروع به دیوار کشی ، قطعه بندی و جدول بندی مینمایند سپس قیمت آن محدوده چندین برابر قیمت اولیه اعلام میشود و نا خودآگاه تاثیر بر روی بافت اطراف آن نیز میگذارد .

  اما حقیقت این است که عمده خریداران از شهرهای دیگر وارد معاملات این محدوده میشوند و قیمت گذاران نیز بومیان یا سرمایه گذارانی هستند که در آنجا وارد شده اند در این حالت قیمت واقعی مشخص نیست و این بزرگترین مشکلی است که حتی در سایتهای فروش املاک در شمال کشور بدان اشاره شده که چگونه میتوان قیمت واقعی یک زمین یا ویلا را در این محدوده تعیین کرد .

  ماهیت قیمت در املاک شمال

  یکی از راههای پیدا کردن قیمت واقعی یک زمین یا ویلا بدینصورت است که قیمت محدوده اطراف را بررسی نمایید زیرا معمولا شهرکها هستند که قیمتهای بسیار بالاتری نسبت به منطقه اعلام مینمایند و همانطور که در بالا اشاره نمودیم دیوار کشی یا گذاشتن تابلو بر سر در شهرک و تبلیغات در چند بیلبورد را عاملی برای افزایش قیمت آن شهرک اعلام مینمایند اما با قیمت گرفتن از زمین یا ویلاهای اطراف میتوانید به ماهیت واقعی قیمت پی ببرید .

  این نکته را بدانید که ممکن است املاک شمال سودآور تر از تهران باشد اما به شرطی که بتوانید با قیمتی حباب دار و غیر واقعی خریداری پیدا نمایید و معمولا اگر هم بتوانید این کار را انجام دهید بنگاه ها و املاک های محلی بسیاری هستند که سنگ جلوی پای شما بگذارند زیرا همیشه مواردی وجود دارد که قیمت ش طوری باشد که فروش آن برای املاک سودآور تر از آن باشد که ملک شما را بفروشد و کمیسیون دریافت نماید و یا بگذارد خریداری از دستش در برود .

  داشتن حباب قیمتی در عمده منطقه های شمال بزرگترین دلیل بر آن است که معاملات را برای سرمایه گذاران دیگر سخت مینماید و چهارچوبی برای قیمت گذاری دقیق در آن محدوده وجود ندارد .

  ماهیت قیمت در املاک شمال
  ماهیت قیمت در املاک شمال

  سرمایه گذاری در املاک تهران

  همانگونه که در بالا اشاره نمودیم قیمت در تهران مشخص است ، منطقه به منطقه قیمت گذاری شده و با مراجعه به سایتهای ثبت آگهی میتوانید موارد بسیاری را مشاهده نمایید که حدود قیمتی را در یک محدوده مشخص مینماید . پس اگر قصد سرمایه گذاری در املاک تهران را دارید حداقل میدانید که ملک شما بر اساس قیمت منطقه خریدار دارد و یک استاندارد برای قیمت گذاری وجود دارد . اما اگر به هوای اینکه زمینی در شمال خریده اید و به شما گفته اند که چند ماه دیگر قیمتش چند برابر میشود باید بدانید که خریداری برای قیمتی که میخواهید بفروشید وجود دارد یا نه .

  یکی از مواردی که بسیار در شمال مشاهده میشود تهاتر با خودرو است و معمولا تهاتر خودرو و ملک به گونه ای است که قطعا قیمت ملک آنقدر حباب دارد که برای فروشنده دریافت کالایی که سریع نقد شود صرف دارد و حاضر است در ازای زمین یا ملک خودرو دریافت کند اما شما در تهران به ندرت مشاهده مینمایید که شخصی حاضر شود ملک خود را با خودرو تهاتر کند مگر قصد تبدیل به خودرو داشته باشد در غیر اینصورت اصولا این روش در تهران جواب نمیدهد مگر در معاملات سنگین بخشی از پول را خودرو آن هم خودرویی که بورس و به قیمت باشد دریافت مینمایند .

  کدامیک پر سود تر است ؟

  برای بررسی این موضوع که سرمایه گذاری در املاک تهران یا شمال پر سود تر است باید به این موضوع اشاره نماییم که سال گذشته با افتتاح بزرگراه تهران شمال و کوتاه شدن مسیر تغییر قیمتی در املاک شمال کشور اتفاق افتاد که طبیعی بوده اما این تغییرات همیشگی نیست و نخواهد بود و اگر قصد سرمایه گذاری در شمال کشور را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر این محدوده در پیک قیمتی خود قرار دارد و اگر تصور مینمایید ملکی را خواهید خرید و با سود بالا خواهید فروخت باید بدانید تا زمانیکه مشتری پول نقد برای زمین شما پرداخت نکند آن ملک قیمت گذاری نخواهد شد یعنی اگر شما قیمت 5 میلیارد تومان برای ویلای خود در نظر دارید اما خریداری بیش از 3 میلیارد وجود ندارد نمیتوانید تصور نمایید که دارایی شما 5 میلیارد تومان می ارزد .

  از این رو با مقایسه املاک تهران و شمال مقایسه خواهید کرد که مناطق رو به رشد تهران افزایش قیمت چشمگیر و آبادانی و ثبات در معاملات را نسبت به مناطق شمالی تجربه کرده اند و البته موارد بسیاری هم در شمال کشور بوده که سود بسیار بالاتری را نسیب فروشندگان کرده اند اما عموما اینگونه معاملات توسط بومیان همان منطقه انجام میشود و برای شما به عنوان سرمایه گذار از یک شهر دیگر خرید آسان است اما فروش ملکتان بسیار مشکل خواهد بود .

   

   

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  2 نظر در “تفاوت سرمایه گذاری در املاک تهران و شمال کشور”

  1. سلام
   از اینکه بی طرفانه و منطقی و کارشناسی شده مطالب را بیان میکنید متشکرم و ارزومن توفیقتان هستم

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه