جستجو کردن

نوشته های اخیر

ترس خریداران از ریزش قیمت در بازار مسکن پردیس

 • بازار مسکن در مناطق پردیس و پرند به گونه‌ای فعالیت می‌کند که اگر شما تصمیم به فروش ملک دارید، ممکن است در چند ساعت به دلالانی که آماده به خرید هستند، ملک خود را بفروشید. این بازار دلالی به اندازه‌ای فعال است که انتقال مالکیت مسکن با سرعت بسیار بالا انجام می‌شود. این موقعیت باعث افزایش مصنوعی قیمت‌ها می‌شود و در زمانی که بازار وارد رکود می‌شود، قیمت‌ها با همین سرعتی که بالا رفته بودند، به پایین می‌آید.

  ترس خریداران از ریزش قیمت در بازار مسکن پردیس
  ترس خریداران از ریزش قیمت در بازار مسکن پردیس

  در حال حاضر، ترس از افت دوباره قیمت باعث شده است که خریداران اقدام به خرید مسکن در بازار پردیس و پرند نکنند. این مسئله باعث شده تا بازار بدون مشتری باقی بماند و قیمت‌ها به سطح پایین‌تری برسند. این شرایط نقدینگی بازار مسکن در این مناطق را تحت تأثیر قرار داده و تأثیرات متقابلی روی قیمت‌ها داشته است.

  وضعیت مشابه در تهران

  اگر به مقایسه بازار مسکن پردیس و پرند با تهران بپردازیم، می‌توان مشابهت‌هایی را در منطقه 22 تهران، به عنوان یکی از مناطق دلالی، مشاهده کرد. در این منطقه نیز دلالان به شکل‌های مختلف فعالیت دارند. اما اینجا تفاوت‌های مهمی نیز وجود دارد.

  در تهران، تقاضا برای خرید مسکن بسیار بیشتر از حومه‌ها و شهرهای دیگر است. همچنین، تهران از نظر موقعیت مکانی به عنوان پایتخت کشور دارای اعتبار بیشتری است، که باعث جذب بیشتری از سرمایه‌گذاران و خریداران می‌شود. این عوامل باعث می‌شود که بازار مسکن منطقه 22 تهران به شکلی متفاوت‌تر از مناطق حومه باشد ولیکن با این حال قیمت ها تحت تاثیر قرار گرفته است به عنوان مثال زیرش 40 درصدی قیمت پروژه الهیه و فرشته نمونه ای از این مورد میباشد

  بنابراین، تحلیل بازار مسکن باید با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های منحصر به فرد هر منطقه و شهر انجام شود و اثرات متغیرهای محلی و منطقه‌ای روی بازار مسکن در نظر گرفته شود.

  معاملات مسکن در پردیس

  شهر جدید پردیس در استان تهران واقع شده و به شمال‌شرق پایتخت مرز دارد. این شهر با مرزهایی به شهر تهران در غرب، شهرستان دماوند در شرق، شمیرانات در شمال و شهرستان پاکدشت در جنوب محدود است و تاکنون به 11 فاز تقسیم شده است.

  تازه‌ترین گزارش از بازار مسکن پردیس نشان می‌دهد که وضعیت خرید و فروش مسکن در این منطقه در حال حاضر به سرعت کاهش قیمت‌ها منجر شده است. در سال گذشته، واحدهای مسکن مهر با متراژ 85 تا 90 متر مربع با قیمتی بین 1 میلیارد و 200 میلیون تا 1 میلیارد و 600 میلیون تومان به فروش می‌رسیدند. این قیمت‌ها در ایام عید نوروز به 3 میلیارد و 500 میلیون تومان هم رسید. اما به علت رکود کنونی بازار، قیمت‌ها به 2 میلیارد و 300 میلیون تومان کاهش یافته است.

  بررسی فایل‌های موجود در پلتفرم‌های خرید و فروش مسکن در پردیس نشان می‌دهد که برای خرید واحدهای 95 متری و نوساز در فاز 8، قیمتی حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان و برای واحدهای نوساز با 107 متر مربع مساحت در فاز 5، حدود 1 میلیارد و 650 میلیون تومان لازم است.

  در فاز 3 پردیس، آپارتمانی 75 متری با ساختمان 10 ساله با قیمت حدود 3 میلیارد و 650 میلیون تومان و واحدی با 80 مترمربع مساحت و 8 سال ساخت با قیمتی حدود 2 میلیارد و 450 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

  در فاز 8 پردیس، آپارتمانی 95 متری و نوساز با قیمتی حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان و واحدی با 106 مترمربع مساحت و ساختمان یک ساله با قیمتی حدود 3 میلیارد و 150 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه