جستجو کردن

نوشته های اخیر

بیشتر شدن اختلاف قیمت آپارتمان در بالا شهر تهران

 • مناطق شمالی تهران، مانند شمیران، از قبل از انقلاب به عنوان مکان‌های زندگی افراد متمول و ثروتمند شناخته می‌شدند و به نوعی جزء قسمت‌های بالای شهر تهران محسوب می‌شدند. این مناطق فضای ساختمانی محدودی دارند.

  بیشتر شدن اختلاف قیمت آپارتمان در بالا شهر تهران
  بیشتر شدن اختلاف قیمت آپارتمان در بالا شهر تهران

  اگر ساخت‌وسازی در این مناطق در 30 سال گذشته انجام شده باشد، امروز ممکن است بتوان آن را به یک برج یا آپارتمان نوساز تبدیل کرد. اما تضمین نمی‌شود که 30 سال دیگر بتوان همان سازه‌ها را خراب کرد و چیزی جدید بساخت.

  به عبارت دیگر، محدودیت‌های فضای ساختمانی در این مناطق باعث افزایش قیمت‌ها شده است. کمبود خانه‌های کلنگی در این مناطق نیز قیمت مترمربع آپارتمان‌ها را به اندازه‌ای زیاد کرده که اکنون برابر دو برابر متوسط قیمت آپارتمان‌ها در تهران شده است.

  وضعیت قیمت آپارتمان در بالا شهر تهران

  نیاوران به عنوان یکی از گران‌ترین محله‌های بازار مسکن تهران شناخته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که قیمت‌های پیشنهادی جدیدترین فروشنده‌ها در نیاوران به بیش از دو برابر متوسط قیمت مسکن در تهران رسیده است و بسیاری از صاحبخانه‌ها برای واحدهای دوخوابه خود به عنوان پول پیش حساب میلیاردی انتخاب کرده‌اند. اما مطالعات نشان می‌دهد که این اطلاعات تقاضای زیاد مستاجران برای اطلاع از هزینه‌های اجاره‌نشینی در این محله را کاهش نداده و بیشترین جستجوهای مستاجران برای اجاره خانه در تهران به نیاوران متمرکز شده است.

  در مقابل، در غرب تهران، مناطقی مانند سعادت‌آباد و شهرک غرب از سایر محله‌ها بیشتر توجه مستاجران را جلب کرده‌اند. وضعیت مشابهی را در شرق تهران برای محله تهرانپارس مشاهده می‌کنیم.

  قیمت آپارتمان‌ها در نیاوران بر اساس برآوردهای غیررسمی به متری ۱۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و در مورد آپارتمان‌های نوساز، این عدد ممکن است چند برابر بیشتر باشد. به عنوان مثال، یک آپارتمان ۱۰۰ متری در نیاوران به مبلغ یک میلیارد تومان به عنوان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان به عنوان اجاره ماهانه اجاره داده می‌شود.

  در سعادت‌آباد نیز برای اجاره یک آپارتمان ۱۰۰ متری نیاز به پرداخت حداقل ۱۵ میلیون تومان برای کرایه ماهانه و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه وجود دارد. این منطقه نیز شهرک غرب مشابه خود دارد و برای واحدهای نوساز نیز مبالغ میلیاردی به عنوان ودیعه مطرح است.

  در شهرک غرب، قیمت‌های مسکن به متری ۱۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده و برای آپارتمان‌های نوساز، این عدد بیشتر از این می‌شود. به‌عنوان مثال، یک آپارتمان ۱۱۰ متری در شهرک غرب به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه و ۲۵ میلیون تومان به عنوان اجاره ماهانه به اجاره داده می‌شود.

  در تهرانپارس نیز قیمت‌های مسکن بالا رفته و بر اساس آخرین برآوردها به متری ۶۱ میلیون تومان می‌رسد. به‌عنوان مثال، یک آپارتمان ۸۰ متری در این محله به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه و ۹ میلیون تومان به عنوان اجاره ماهانه به اجاره داده می‌شود.

  در کل، بازار مسکن در مناطق گرانقیمت تهران، از جمله نیاوران، سعادت‌آباد، شهرک غرب و تهرانپارس، با قیمت‌های بالا و ودیعه‌های معتبر مواجه است و هزینه‌های اجاره‌نشینی در این مناطق به عنوان یکی از گزینه‌های گران مسکن در تهران شناخته می‌شود.

  گزینه جایگزین چیست ؟

  فراموش نکنید که مناطقی مانند سعادت‌آباد، بلوار فردوس، و جنب آباد، مناطق جدیدی هستند که تحولات بزرگی را تجربه کرده‌اند. اگر 30 سال پیش سعادت‌آباد را با تهرانپارس مقایسه می‌کردید، می‌توانستید متوجه شوید که سعادت‌آباد حتی شکل شهری ندارد و به قول معروف، مانند یک بیابان به نظر می‌آید.

  اما امروز اختلاف وضاحت دارد و دلیل آن این است که هر منطقه‌ای که به صورت نوساز توسعه یافته است، در ابتدا ممکن است توجه مردم را به خود جلب نکند. به عنوان مثال، منطقه ۲۲ تهران، به نام چیتگر، ابتدا به عنوان یک منطقه معمولی شناخته نمی‌شد و یا برخی فکر می‌کردند که دور و دورافتاده است. اگربرایتان وضعیت ساخت و ساز در این منطقه جالب است پیشنهاد میکنیم نگاهی به مطلب شهرک خرازی بی اندازید تا به عظمت پروژه های انجام شده در این منطقه پی ببرید .

  اما در واقعیت، این منطقه میزبان بلندترین و لوکس‌ترین برج‌های مسکونی، اداری و تجاری در ایران و حتی در دنیا بوده و در آینده نزدیک، خرید ملک در این منطقه برای بسیاری از افراد تبدیل به یک آرزو خواهد شد.

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه