جستجو کردن

نوشته های اخیر

بهترین نوع سرمایه گذاری مسکن در زمان رکود چیست؟

 • بهترین نوع سرمایه گذاری در دوران رکود

  در زمان تشکیل دولت های جدید و پایان دوره 8 ساله آنها وضعیت اقتصادی دچار نوساناتی میبشود . در ابتدای تشکیل آنها سعی در کنترل و ایجاد تعادل در بازار دارند و در دوره ی پایانی این روند کمتر میشود . در دوران رکود و رونق بازار شکل معاملات و نحوه نگهداری پول نقد بطور کلی دگرگون میشود . از آنجایی که سرمایه گذاری در ملک خود به چند شکل انجام میشود قصد دارین این موضوع را بررسی کنیم که بهترین نوع سرمایه گذاری مسکن در زمان رکود چیست ؟

  بهترین نوع سرمایه گذاری مسکن در زمان رکود چیست؟
  بهترین نوع سرمایه گذاری مسکن در زمان رکود چیست؟

  بطور کلی خرید ملک میتواند شامل خرید واحد آماده ، پیش خرید ، ملک کلنگی ، زمین ، ویلا شود و بطور کلی در دوران رکود باید بدانید فاکتور زمان مهمترین پیش زمینه برای در نظر گرفتن بازگشت سرمایه و سودآوری میباشد .

  خرید مسکن آماده در زمان رکود

  در دوران رکود مسکن قیمت ها دچار نوسانات کمی میباشند مخصوصا وقتی که دولت ها سعی در کنترل آن داشته باشند . حاصل این اتفال رکود میباشد و در دوران رکود زمان به ضرر خریداران ملک و مسکن آماده خواهد بود زیرا اگر قصد اجاره دادن واحد را داشته باشند دیگر نمیتوان آنرا واحد کلید نخورده نامید و سن بنا بالا میرود و  اگر قصد نگهداری آنرا بصورت خالی داشته باشند نیز سرمایه ممکن است چند سال بدون بهره برداری بماند و همچنین طرح دولت برای دریافت مالیات بر واحد های خالی بصورت بسیار جدی در حال پیگیری و اجرا است و تا چند صباحی دیگر این نوع املاک شناسایی خواهند شد .

  ملک کلنگی یا زمین در دوران رکود

  در واقع ملک کلنگی و زمین هر دو به قصد مشترکی خریداری میشوند . یعنی اگر قصد بر این داشته باشید که در محدوده ای زمینی که بعدها آنرا به قصد ساخت و یا مشارکت و یا فروش نگهداری کنید میتوانید خانه کلنگی نیز خریداری کنید به شرطی که زمین مناسبی داشته باشد . توجه داشته باشید قبل از خرید هر یک باید از طریق شهرداری بررسی نمایید که جواز ساخت و تراکم مفید چه متراژی به شما میدهند .

  با توجه به افزایش نرخ دلار در طی سالیان اخیر تجربه نشان داده اگر ساکن خارج کشور هستید و قیمت زمین یا ملک کلنگی خود را به دلار محاسبه میکنید در صورت نگهداری آن ضرر خواهید کرد مگر آنکه زمین شما در منطقه ای قرار گرفته باشد که آن محدوده آبادانی و رونق خاصی گرفته باشد در غیر اینصورت نگهداری زمین یا ملک کلنگی در جایی که رشد خود را انجام داده باعث ضرر شما با تبدیل آن به دلار روز خواهد شد . دلیل این امر هم توان خرید میباشد اگر بخواهید قیمت زمین را به نسبت قیمت دلار و ریال 10 سال پیش مقایسه کنید متوجه خواهید شد که زمین نسبت به افزایش قیمت دلار عقب میباشد .

  در ضمن توجه داشته باشید در صورت تغییرات دلار و افزایش آن قیمت مسکن و زمین به کندی افزایش خواهد یافت و این افزایش ممکن است حتی چند سال طول بکشد . دلیل آن این است که هرگاه دلار شروع به افزایش میکند انتظار برای پایین آمدن آن تا مدت ها وجود دارد و باور قیمت طول خواهد کشید .

  بهترین نوع سرمایه گذاری در دوران رکود
  بهترین نوع سرمایه گذاری در دوران رکود

  برای بررسی پیش خرید واحد نیمه آماده پیشنهاد جالبی برای شما دارید اما باید توجه فرمایید که پذیرش این موضوع بستگی به ریسک پذیری شما خواهد داشت . در زمانیکه دوران رکود شکل میگیرد قیمت مصالح با نوسانات و افزایش کمی تغییر خواهد کرد و به نفع سازندگان است که ملک خود را پیش فروش نمایند . اما سازنده عاقل شخصی است که در این دوران ملک خود را بسازد و برای فروش آن در دوران رونق و جهش قیمت ها اقدام کند . پروژه الماس پاسداران نمونه ای از این پروژه ها میباشد .

  در این بازار افرادی وجود دارند که چندین پروژه در حال اجرا دارند . اینگونه افراد ممکن است که به عنوان مثال 6 پروژه در حال اجرا داشته باشند و همه آنها را پیش فروش کنند اما در این بین پروژه ای وجود داشته باشد که در موقعیت ابتدایی ساخت و یا حتی زمین باشد . در اینصورت برای شما بهتر است که مدت زمان پیش خرید و تحویل گرفتن واحد خود را طولانی کنید .

  نگران نباشید در این موارد سازنده ضرر نخواهد کرد مطمئن باشید پروژه هایی که زودتر تحویل خواهد داد برایش سودده خواهد بود اما انتخاب شما باید اینگونه باشد زیرا در این حالت اقساط خود را نیز در مدت زمان طولانی تری پرداخت میکنید و در واقع پول شما در مدت زمان بیشتری بیمه است . سهام پهنه b نمونه ای از این پروژه میباشد .

  منظور از بیمه بودن پول این است که امروز شما به قیمت قطعی کالایی را خریداری میکنید و در طی 3 یا 4 سال مبلغ آنرا به همان قیمت قطعی بصورت اقساط پرداخت میکنید . به زبان ساده تر اگر 1 میلیارد تومان در بانک داشته باشید و بخواهید آنرا اقساط دهید تا 3 سال دیگر ارزش پول شما همان 1 میلیارد است .

  سرمایه گذاری در دوران رکود
  واحد تجاری در دوران رکود دردسر خواهد شد !

  در دوران رکود و همچنین با توجه به وضعیت تحریم ها علیه کشورمان وضعیت واحد های تجاری به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است . پیش از این وقتی به یک مرکز خرید سر میزدید برای پوشاک حداقل 5 برند از برندهای معتبر دنیا در آنجا یا شعبه داشتند و یا بصورت غیر مستقیم اقدام به فروش محصولات آن برند میکردند .

  اما امروز وضعیت به گونه ای دیگر است ، اگر به بازار موبایل سر بزنید در سرتاسر آن کلا 10 برند تلفن همراه خواهید یافت که نام 7 تای آنها اصلا به گوشتان نخورده است و جزو برندهای ساخته شده در چین است . پس با این وضعیت اگر قصد خرید ملک تجاری در مرکز خرید به قصد نگهداری سرمایه در دوران رکود را دارید باید بدانید هر سال باید با مستاجر خود سر مبلغ اجاره و یا پیدا کردن مستاجر جدید درگیر باشید .

  البته واحد های تجاری در نظر گرفته شده زیر برج ها مانند پروژه شمیم رحمت 3 اگر به قصد مشاغل عمومی مورد نیاز مردم خریداری شوند میتواند سودده باشد .

  نتیجه گیری کلی

  در مطلب فوق به بررسی انواع سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات پرداختیم ، باید توجه داشته باشید انتخاب نوع سرمایه گذاری بستگی به روحیه شما دارد و مطالب ذکر شده بصورت کلی میباشد . ممکن است مدت زمان انتظار 10 ساله برای شما هیچ باشد در اینصورت میتوانید زمینی در منطقه ای به قصد آبادانی خریداری کنید و از طرفی ممکن است روحیه شما این باشد که حتما سند خانه ای در دست شما باشد و از این بابت خیالتان راحت باشد .

  در کل در نظر داشته باشید ریسک پذیر بودن به معنی سرمایه گذاری خطرناک نیست بلکه معنی آن کسب بیشترین سود در مدت زمان مناسب با احتمالات قابل قبول میباشد . اگر قصد سرمایه گذاری در هر یک را دارید میتوانید با کارشناسان ما در تهران برج در تماس باشید و اطلاعات مشاوره ای دریافت نمایید .

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش پروژه