جستجو کردن

نوشته های اخیر

6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

 • آنچه در این مطلب در مورد 6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می خوانید حاصل تجربیات ما در حوزه مسکن شهر تهران است که در تاریخ خرداد ماه سال 1403 بر اساس شرایط موجود در کشور به روز شده است و کاملا اجرایی و عملی است.

  6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
  6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

  بسیاری از افراد سرمایه گذاری را تنها خرید یک ملک می دانند در حالی که ریزه کاری های بسیاری وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره می کنیم تا متوجه گستردگی حوزه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات شوید. هر قدمی که به شما معرفی می کنیم در واقع یک فرصت است که از نقطه ضعف این بازار استفاده شده و یا از مزایای آن در موقعیت مناسب استفاده می شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

  قدم اول: خرید ملک در زمان مناسب

  سرعت افزایش قیمت مسکن به نسبت نرخ ارز بسیار کند است و در واقع این را می توان یکی از معایب سرمایه گذاری در مسکن دانست که می تواند تبدیل به فرصت شود. چگونه؟ بدین شکل که اگر نرخ افزایش قیمت بازار های دیگر را در بازه زمانی 10 ساله بررسی کنیم مشاهده می شود که قیمت طلا در طی 10 سال 22 برابر شده و قیمت مسکن 23 برابر شده است. همچنین باید قابلیت اجاره دادن مسکن را نیز در نظر بگیریم.

  قدم اول: خرید ملک در زمان مناسب
  قدم اول: خرید ملک در زمان مناسب

  در قدم اول به این نتیجه میرسیم که سرمایه ای که برای خرید ملک کنار گذاشته اید در قالب طلا نگه دارید و از آنجایی که سرعت حرکت قیمت مسکن نسبت به طلا و ارز بسیار کند است، در زمان افزایش قیمت ها می توانید با فروش طلا و خرید مسکن حداقل 30 الی 40 درصد سرمایه خود را قوی تر کنید که این یکی از 6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است.

  قدم دوم: سپرده بانکی و پیش خرید بهترین گزینه سال 1403

  در حال حاضر رکود سنگینی در بازار حاکم شده است و از سوی دیگر بانک ها 28 درصد سود سپرده می دهند و شنیده ها حاکی از آن است که این مبلغ برای سرمایه های بالا به 30 درصد نیز می رسد. از سوی دیگر بازار ملک خراب است و سازنده ها با شرایط بسیار منعطفی اقدام به پیش فروش برای تامین سرمایه ملک خود می نمایند.

  ما در مطلبی با عنوان با 6 میلیارد چیکار میشه کرد راه و روشی اجرایی در سال 1403 معرفی نمودیم که می توانید 2 خانه خریداری کنید در حالیکه تنها 1 میلیارد و 800 پول پیش پرداخت داده اید و اقساط را با 4 میلیارد و 200 دیگری که در بانک سپرده کرده اید پرداخت نمودید.

  قدم دوم: سپرده بانکی و پیش خرید بهترین گزینه سال 1403
  قدم دوم: سپرده بانکی و پیش خرید بهترین گزینه سال 1403

  یعنی شما پس از 3 سال صاحب 2 خانه و 4 میلیارد و 200 میلیون در بانک هستید. این شرایط با توجه به سود سپرده ای که بانک ها می دهند و شرایط رکودی که در بازار مسکن حاکم شده است کاملا اجرایی و عملی است که می توانید جزئیات را در مطلب مربوط مطالعه کنید و حتی با رقم های کمتر، برای افرادی که می خواهند بدانند با 3 میلیارد چیکار میشه کرد نیز خرید 1 خانه امکان پذیر است و حتی باز هم برای رقم های پایین تر نظیر 2 یا 1 میلیارد نیز این کار در شرایط کنونی انجام می شود.

  پس قدم دوم از 6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات استفاده از شرایط کنونی بازار است که می تواند به راحتی شما را خانه دارد کند.اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  قدم سوم: خرید ملک اداری در شهر تهران

  شاید باورتان نشود اما کسب و کار های آنلاین از یک سو و تعداد زیاد مراکز خرید در تهران باعث شده است که واحدهای تجاری به جز مواردی که شاخص هستند دچار مشکل شوند و در حال حاضر در منطقه 22، علاوه بر ایران مال که وسیع ترین مرکز خرید جهان است (بله رتبه اول دنیا از نظر وسعت است) چندین مرکز خرید بزرگ در این منطقه ایجاد شده است اما مگر ظرفیت مراکز تجاری در تهران در شرایطی که تمامی برند های جهان از کشور رفته اند چقدر است؟

  حال از سویی دیگر، واحدهای اداری در شهر تهران به شدت کمیاب هستند و همچنین شهرداری برای ارائه سند اداری شرایط سختی ارائه می دهد یعنی متری 100 میلیون تومان بابت سند اداری دریافت می کند. این در حالی است که در مناطق اداری شهر تهران که بورس هستند قیمت ملک های 20 الی 30 ساله نیز بروز است و قیمت 1 پارکینگ 3 الی 4 میلیارد تومان است.

  پس در نظر داشته باشید که در شهر تهران واحدهای اداری شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری نسبت به مسکونی و تجاری دارند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید واحدهای اداری در چیتگر را بررسی نمایید.

  قدم سوم: خرید ملک اداری در شهر تهران
  قدم سوم: خرید ملک اداری در شهر تهران

  همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد خرید ملک مسکونی دارید باید در منطقه ای این کار را انجام دهید که از نظر رشد و پیشرفت رو به جلو باشد، زیرا صرفا خرید یک ملک در منطقه قدیمی یا بافت فرسوده تهران گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. می توانید برای اطلاعات بیشتر مناطق رو به رشد تهران را بررسی کنید تا بدانید اگر قصد خرید ملک مسکونی دارید در کدام مناطق گزینه برای شما وجود دارد. این قدم سوم از 6 قدم برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است.

  قدم چهارم: پیش خرید در شرایط رکود

  اگر می خواهید بدانید که از میان پیش خرید و خرید ملک آماده گزینه بهتر کدام است، باید بدانید که همانطور که در حال حاضر در شهر تهران ساخت و ساز با چالش مواجه شده است و قیمت جواز و عوارض شهرداری و هزینه های ساخت به شکلی شده است که سازنده ها تمایلی برای ساخت ندارند و سرمایه گذاری در ساخت و ساز در اکثر مواقع توجیه ندارد.

  در این مورد اگر سازنده ای در حال ساخت پروژه باشد و قصد تامین سرمایه داشته باشید، قطعا با شرایط مطلوبی اقدام به پیش فروش می کند که می تواند فرصت خوبی را برای پیش خرید کننده به وجود بیاورد. تعهدات سنگینی که سازنده ها در مشارکت بر ساخت یا واحدهای فروخته شده دارند، در کنار درآمد ساخت و ساز که به شدت پایین آمده است آن ها را وادار می کند که پروژه را سریعتر تمام کنند تا جریمه پرداخت نکنند.

  قدم چهارم: پیش خرید در شرایط رکود
  قدم چهارم: پیش خرید در شرایط رکود

  در این شرایط قطعا می توانید گزینه های بسیار خوبی را در پیش خرید پیدا کنید که مزیت اصلی آن شرایط پرداخت خوب و همچنین ثابت بودن قیمت ها و پرداخت اقساطی است. اگر می خواهید آخرین شرایط و لیست پروژه های پیش فروش چیتگر را مشاهده فرمایید می توانید به مطلب مربوط مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرمایید. با توجه به شرایط رکود بازار مسکن و مشکلاتی که سازنده ها دارند پیش خرید یکی از 6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک است.

  قدم پنجم: سرمایه را در گردش بیاندازید

  واقعیت این است که مسکن بازاری است که چرخش سرمایه در آن کند است اما افزایش قیمت ثابت و پیوسته است. در نهایت در نظر داشته باشید که صرفا خرید یک ملک و نگهداری آن و یا اجاره دادن آن نمی تواند به عنوان سرمایه گذاری محسوب شود بلکه در جریان انداختن آن می تواند گزینه باشد.

  همانطور که در بالا اشاره کردیم شما می توانید با جریان انداختن سرمایه و خرید ملک اول، بلافاصله اقدام به خرید ملک بعدی با کمک پول رهن و سرمایه ای که برایتان مانده کنید و اگر این روش سرمایه گذاری در مسکن را ادامه دهید قطعا می توانید در یک بازه 10 ساله مالک چندین واحد آپارتمانی باشید به جای اینکه یکی بخرید و همان را اجاره دهید.

  قدم پنجم: سرمایه را در گردش بیاندازید
  قدم پنجم: سرمایه را در گردش بیاندازید

  همچنین در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در زمین و ویلا هم شاخه ای دیگر از سرمایه گذاری است اما نیاز به تخصص دارد و البته بدانید که محلی ها و بنگاه های محلی همیشه در این زمینه دست افرادی که از بیرون وارد می شوند را می بندند و ثبات در این بازار و قیمت واقعی مانند بازار آپارتمان مسکونی یا اداری تجاری نیست.

  بلکه هر چقدر بتوانند گران بفروشند می فروشند، در نهایت این نیز یکی از انواع سرمایه گذاری در املاک است که اگر در آن تخصص دارید می توانید انجام دهید اما به گردش انداختن ویلا و زمین ویلایی یقینا بسیار مشکل است و در شرایط رکود کنونی که حاکم است، در اولویت های آخر مردم است اگر قصد خرید در حوزه مسکن داشته باشند. گردش سرمایه نیز قدم 5 ام از 6 قدم طلایی ما است.

  قدم ششم: واقع گرایی

  واقعیت این است که اگر بخواهید راه 100 ساله را 1 شبه روید که تفاوت نمی کند در بازار ارز دیجیتال وارد می شوید یا مسکن، می تواند سرمایه شما از دست برود و سعی نکنید که در موارد غیر شفاف وارد شوید و سرمایه گذاری های عجیب و غریب انجام دهید.

  در واقع نیاز است که شما آموزش سرمایه گذاری در املاک ببینید و خود را بر اساس تجربه بروز کنید و همچنین شرایط بازار را چه خوب و چه بد در نظر بگیرید. بسیاری از افراد در بازار مسکن مانند دیگر بازارها در زمانی که اوضاع خوب است وارد می شوند و به محض اینکه به رکود می خورند از بازار خارج می شوند.

  در واقع فراز و فرود در بازار مسکن زیاد است و نیاز به صبر دارد و شما در نهایت باید بعد از چند سال سود و زیان خود را محاسبه نمایید. اگر حوصله این را ندارید بهتر از به سراغ بازار مسکن نیاید زیرا در این بازار دوران رکود بیشتر از دوران صعود است اما در نهایت زمانش باید برسد.

  واقع گرایی و صبر قدم آخر از 6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد پروژه های اقساطی شهر تهران و روش های سرمایه گذاری می توانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرمایید.

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه