جستجو کردن

نوشته های اخیر

معرفی پروژه یاقوت واقع در خرگوش دره منطقه 22 تهران

 • پروژه یاقوت در محدوده خرگوش دره معرفی شده است. این پروژه در حال خریداری زمین می باشد و تسویه انجام نداده و تعاونی با نام سازه گستر چیتگر را به عنوان سازنده معرفی نموده است. این پروژه در حال حاضر روی خاک می باشد و جواز ساخت نیز ندارد.

  زمین این پروژه 26 هزار متر معرفی شده است و بر طبق اعلام فروشنده 7 برج 15 طبقه ( 12 طبقه مسکونی و 3  طبقه لابی و پارکینگ) است که در حال حاضر به دلیل آنکه  زمین هنوز منتقل نشده است، نه جواز ساخت دارد و نه پهنه زمین مشخص شده و تا زمان صدور دستور نقشه نمی توان در مورد تعداد برج ها، طبقات و متراژ واحدها نظر دقیق داد.

  شرایط فروش پروژه یاقوت

  این پروژه به صورت متراژ 66، 96 ، 124 و 155 متری معرفی شده است که متری 35 میلیون و 900 بابت هزینه زمین تراکم دریافت می شود که پس از پایان اقساط این مبلغ، هزینه های ساخت اعلام می شود. این متراژ به صورت 3 دانگ هم فروخته می شود یعنی می توانید نصف این مبالغ را پرداخت کنید.

  شرایط فروش پروژه یاقوت
  شرایط فروش پروژه یاقوت

  در حال حاضر برای یک واحد 66 متری باید 974 میلیون تومان پیش پرداخت انجام داد و مابقی به صورت اقساط هر 2 ماه 237 میلیون باید پرداخت شود که اقساط 6 ماهه است و تنها هزینه زمین و تراکم است که پس از آن باید اقساط ساخت پرداخت شود اما با توجه به موقعیتی که زمین دارد، اخذ جواز ساخت و شروع پروژه بین 2 الی 3 سال دیگر زمان می برد.

  موقعیت مکانی پروژه یاقوت

  موقعیت مکانی پروژه یاقوت با دیگر پروژه های چیتگر متفاوت است زیرا زمین پروژه در سوی دیگر اتوبان آزادگان و در جنب آن در محدوده ای به نام خرگوش دره واقع شده است که در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید:

   

  موقعیت پروژه یاقوت
  موقعیت پروژه یاقوت

  لوکیشن این پروژه از نظر موقعیت به هیچ یک از اماکن و شاخص های منطقه 22 نزدیک نمی باشد زیرا همانطور که در بالا اشاره نمودیم، موقعیتی متفاوت از پروژه های منطقه 22 دارد و در شرق اتوبان آزادگان واقع شده است که بافت قدیمی دارد.

  سازنده پروژه یاقوت

  این پروژه مانند دیگر تعاونی سازهایی که زمین را مبایعه نامه کرده و سپس اقدام به فروش برای تامین سرمایه می کنند عمل کرده است. تعاونی سازنده ، سازه گستر چیتگر معرفی شده است اما ظاهرا خود شرکت تمرکز چندانی بر روی این پروژه ندارد و در بروشور های اقساط این پروژه نیز نام این تعاونی درج شده است که می تواند غیر واقعی باشد.

  در نهایت تعاونی سازنده پروژه یاقوت یعنی سازه گستر چیتگر، 2 پروژه با نام پروژه آیهان در بلوار دانش و پروژه سهند در مروارید شهر معرفی نموده است که هر 2 در همین مرحله مشابه این پروژه قرار دارند، یعنی در حال تسویه مبلغ زمین پروژه و یا اخذ جواز می باشند.

  این تعاونی سابقه ساخت و اجرا به نام خود ندارد و یک تعاونی تازه تاسیس است که تنها پروژه های در حال ساخت در مراحل اولیه معرفی نموده است.

  اعتبار سنجی

  پروژه های بسیاری مانند این پروژه در منطقه 22 معرفی شده اند، اما واقعیت این است که سابقه ساخت، شفافیت مالی پروژه و اعتبار پروژه شرط اصلی برای سرمایه گذاری در آن ها می باشد.

  گزینه های بسیاری وجود دارند که دارای سازنده معتبر هستند و یا در مراحل پیشرفت جلوتری قرار دارند و در حال حاضر با توجه به سابقه بدی که زمین های مروارید شهر داشته اند که یکی از پروژه های همین شرکت نیز در آن نقطه قرار دارد، پیشنهاد می شود از سرمایه گذاری در پروژه هایی که دارای چنین شرایطی هستند خودداری کنید زیرا نه وضعیت زمین مشخص است و نه جواز و نه زمان شروع عملیات پروژه و نه آن سودی که فروشنده ها به شما در مورد این دسته از پروژه ها وعده می دهند محقق می شود.

  اعتبار سنجی پروژه یاقوت
  اعتبار سنجی پروژه یاقوت

  در حال حاضر پروژه هایی که در زمین های مروارید شهر جنوبی، بیش از 3 سال است که معرفی شده اند در همان حالت باقی مانده اند و سودی هم عاید خریداران نشده است بلکه در نهایت پول خود را پس می گیرند در حالی که تعاونی با پولی که از آنها دریافت کرده زمین دیگری خریداری می کند و مجدد اقدام به فروش می کند و متاسفانه این چرخه ادامه دار می باشد.

  جمع بندی

  در این بخش به بررسی پروژه یاقوت واقع در خرگوش دره که البته با نام پروژه یاقوت کوهک نیز معرفی شده است پرداختیم و شرایط فروش پروژه را بررسی و آن را اعتبار سنجی نمودیم. پیشنهاد می شود که در صورتی که قصد خرید از پروژه های در حال ساخت در چیتگر را دارید، تمامی گزینه ها از قبیل شخصی ساز، تعاونی ساز و دولتی را بررسی کنید.

  ما می توانیم ضمن معرفی پروژه های در حال ساخت، وضعیت و اعتبار سنجی هر کدام را به صورت مجزا انجام دهیم تا بر اساس نیاز شما، پروژه ای که مناسب باشد معرفی نماییم. برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان ما در تهران برج تماس حاصل فرموده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

   

   

  این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

  در صورت نیاز به مشاوره،اطلاعات خود را وارد نمایید. اگر در ساعات اداری باشیم، به سرعت تماس خواهیم گرفت.

  پروژه های مرتبط

  ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا
  تماس با کارشناس فروش پروژه